X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

سخنان زیبای حضرت امام(ره) درباره انتظار و امام زمان(عج)


شما الان تحت نظر خدا و تحت نظر امام زمان (سلام الله علیه) هستید، ملائکه ، شما را مراقبت می کنند، نامه اعمال شما را به امام زمان (علیه السلام) عرضه می دارند.  

شاید این وصفی که برای حضرت صاحب (سلام الله علیه) ذکر شده است دنبال همین آیه شریفه که می فرماید که:
« قل انما اعظکم بواحدة أن تقوموا لله مثنی و فرادی »

 دنبال  همین معنا باشد که همه باید قیام بکنیم، قیام واحد که بالاترین قیام همان آن شخص واحداست و همه قیام ها باید دنبال آن قیام باشد و قیام لله باشد.   

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 31 شهریور 1393 16:18 | چاپ مطلب

یاد امام زمان حتی با پنج دونه صلوات


خیلی دوستش داشتیم. اسمش آقای انیسی بود و معلم علوم آن سال ما شده بود. امّا چون خیلی خوش اخلاق بود و خیلی هم خوب درس می‌داد، بین تمام دانش آموزان خیلی محبوب بود و هیچ کس سر کلاس های ایشان سرش را برای خواییدن روی نیمکت نمی گذاشت! اتفاقاً یکی از ویژگی های آقای انیسی این بود که بین درس دادن، بعضی موقع‌ها صحبت‌های خارج از درسی را مطرح می‌کرد؛ آن صحبت‌ها هیچ ارتباطی به درس نداشتند ولی ایشان آن قدر شیرین و راحت صحبت می‌کرد که همه ما با کِیف، گوش می‌کردیم. اتفاقاً صحبت‌هایش سال‌های سال در یادمان ماند. 

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 31 شهریور 1393 16:03 | چاپ مطلب

زنان در حکومت امام زمان (عج)

 

***نقش زنان در دوران غیبت صغرى

در دوران سخت غیبت صغرى، در روزهایى که شیعیان پس از دویست و شصت سال با یک آزمایش بزرگ رو به رو بودند و مى‏بایست با غیبت امام خو کنند، یک زن به عنوان مفزع و پناه معرفى مى‏شود و آن مادر بزرگوار امام حسن عسکرى، علیه‏السلام، است. در این دوره، اگر چه امام هادى و امام حسن عسکرى، علیهماالسلام، زمینه غیبت را از پیش فراهم کرده بودند و شخصیتهاى مورد اعتمادى همانند عثمان‏بن سعید عمرى و پسرش محمد بن عثمان رابه‏عنوان وکیل معرفى کرده بودند، به‏دلایلى از موقعیت مادر امام حسن عسکرى، علیه‏السلام، معروف به جدّه، استفاده شد و وى پناه شیعه معروف گردید. ازگفتگوى احمد بن ابراهیم با حکیمه دختر امام جواد، علیه‏السلام، برمى‏آید که پس از گذشت دوسال از رحلت امام حسن عسکرى، علیه‏السلام، همچنان بسیارى از کارها به‏دست مادر بزرگوار امام حسن عسکرى، علیه‏السلام، انجام مى‏شده است ولى در حقیقت ازطرف حضرت حجهبن‏الحسن، علیه‏السلام، و به فرمان آن حضرت صورت گرفته است.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 31 شهریور 1393 01:52 | چاپ مطلب

درد دل یک جانباز شیمیایی با امام زمان (عج)‏

 

 

مرا می‌شناسی.

من یک روستایی‌ام.

یکی از روستاهای دور دست سرزمینمان ایران.

از مهد نام آوران و دلیران آذربایجان.

شاید مرا نشناسی!

خیلی ها مرا نمی‌شناسند.

اهل زمین که با یک روستایی دورافتاده  و ساده کاری ندارند.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 31 شهریور 1393 01:18 | چاپ مطلب

زنان نمونه از دید شیطان

از آن جایی که شیطان قسم خورده همه فرزندان آدم را گمراه نمایند و هر گروهی را با نقشه ای از راه بیرون کند، و تا کنون انجام داده و بعدا هم انجام خواهد داد؛ یکی از آنها که برای او خیلی هم آسان می باشد طایفه زنان اند.
روزی آن ملعون پیش رسول اکرم (صلی الله علیه و آله وسلم) آمد، حضرت از او چند چیز پرسید و او هم همه را پاسخ داد.

یکی از آنها این بود: رفیقان تو کیان اند؟ پاسخ داد: دروغ گویان ، غمازان و زنان

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 31 شهریور 1393 00:52 | چاپ مطلب

عصرهای آدینه... سلام بر تو...


امروز بهار هم، بوى حیات ندارد. زمین با همه ى وسعتش تنگ دل است وآسمان با همه ى بخشندگى اش تنگ دست؛ خورشید عدالت پشت ابر غیبت پنهان است؛ دل هامان در عطش آب حیات مى سوزد وسینه ى تنگمان در قفس انتظار پرپر مى زند.

 عصرهاى آدینه، آینه ى دلمان غمناک است. غفلت چون شبى دلگیر بر ما پرده افکنده وجهالت وسرگردانى چون بادى خشک وسوزان در سراسر وجودمان مى وزد وما که با انتظار زاده شده ایم وبا انتظار زیسته ایم، گاه چون ماهى سرگردانى در دریاى انتظار شناوریم وحقیقت را در رنگ رنگ دنیا ونور را در ظلمت خاک مى جوییم وبه بهار مجازى طبیعت دل خوش مى کنیم.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 29 شهریور 1393 15:08 | چاپ مطلب

امام زمان(عج) درکلام علی(ع) اللهم عجل لولیک الفرج

 

نظر حضرت علی(ع) به عنوان یک انسان تمام عیار که مورد قبول و مورد اطمینان همه ی فرق اسلامی است، در درباره امام زمان(عج) می تواند برای هرکدام از ما جالب باشد.  

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 29 شهریور 1393 15:02 | چاپ مطلب

چه با شکوه است آن روز که تو مى آیىمى دانم آنروز، روزى دوست داشتنى خواهد بود که تو پس از سالها انتظار کشیدن منتظرانت مى آیى وبه تمام ظلمها وتباهى ها پایان مى دهى تا خورشید حقیقت از پشت ابرهاى شک وگمان جاودانه طلوع کند واین گونه درخواست عاشقانت اجابت مى شود؛ همانها که هر صبح جمعه با چشمانى گریان زیر لب زمزمه مى کردند: 

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 29 شهریور 1393 14:57 | چاپ مطلب

سفیانی از علائم حتمی ظهور

  

شام در آستانه ظهور امام مهدی(عج) چه وضعیّتی دارد؟

سفیانی کیست؟

سفیانی پس از خروج به چه اقداماتی دست می زند؟

سفیانی چه سرانجامی پیدا می کند؟

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : پنج‌شنبه 27 شهریور 1393 17:01 | چاپ مطلب

عطر انتظار

 

گرچه خسته ام گرچه دلشکسته ام باز هم گشوده ام درى به روى انتظار تا بگویمت هنوز هم به آن صداى آشنا امید بسته ام.

اى تو صاحب زمان! اى تو صاحب زمین! دل جدا ز یاد تو آشیانه اى خراب وبى صفاست یاد سبز وروح بخش تو یاد لطف بى نهایت خداست کوچه باغ سینه ام اى گل محمدى به عطر نامت آشناست آنکه در پى تو نیست کیست؟ آنکه بى بهانه تو زنده است در کجاست؟اى کرامت وجود! باد غربتى که مى وزد به کوچه هاى بى تو بوى مرگ مى دهد بوى خستگى فسردگى کوچه ها در انتظار یک نسیم روح بخش یک پیام آشنا ودلنواز سینه را گشوده اند. کوچه هاى ما همیشه عاشق تو بوده اند.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : پنج‌شنبه 27 شهریور 1393 16:46 | چاپ مطلب
کل صفحات :31
1
2
3
4