X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

افضلیّت عبادت در زمان غیبت و امکان نیل به مقامات اولیا


مگر همه سلمان یا ابوذر ـ رحم همااللّه ـ مى شوند که با تمام بلاها، صبر کردند و یا مثل « عمّار » که حتّى حاضر به کشته شدن گردید؟ درِ مقاماتى که آنان بدان رسیدند بسته شده است.

تمام دنیا و مافیها ارزش نماز یک شب سلمان ـ رحمه اللّه ـ را ندارد.روى پوست گوسفندى مى نشست، مصلاّى عجیب و غریب داشت، و در روایتى اثاثیه و لوازم منزلش را بر شمرده: یک پوست، یک کیسه آرد و...؛ ولى باز گریه مى کرده که فردا بارش سنگین است.1 


ادامه مطلب

تاریخ ارسال : چهارشنبه 29 بهمن 1393 11:46 | چاپ مطلب

پرسش‌هایی درباره حضرت ولی‌عصر (عج)


پرسش.

این حقیر مشتاق زیارت امام عصر حضرت حجةبن‌الحسن العسکری عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف می‌باشم، از حضرتعالی تقاضا دارم که مرا دعا کنید که به این سعادت نائل شوم.

پاسخ.

زیاد صلوات اهدای وجود مقدسش نمایید، مقرون با دعای تعجیل فرجش، و زیاد به مسجد جمکران، مشرف شوید با ادای نمازهایش. 


ادامه مطلب

تاریخ ارسال : چهارشنبه 29 بهمن 1393 11:35 | چاپ مطلب

چطور می‌توان به وسیله قرآن وجود حضرت ولیعصر(عج) و ظهور او را اثبات کرد؟


ظهور منجی و کسی که روزی خواهد آمد و جهان را پر از عدل و داد خواهد نمود، از اموری است که مورد اتفاق همه ادیان و فرق موجود دنیا است، منتها در تعیین مصداق و بعضی از خصوصیات آن با هم اختلاف دارند.

اما شیعه معتقد است که منجی و مصلح جهانی حضرت مهدی (عج )است. [1] 


ادامه مطلب

تاریخ ارسال : چهارشنبه 29 بهمن 1393 11:25 | چاپ مطلب

برخی از خیرات و برکات ظهور امام زمان (عج)


1- عقل مردم کامل می شود

2- جهل و نادانی برطرف می گردد و علوم و معارف زیاد می گردد

3- بسیاری از گمراهان هدایت می شوند

4- ظلم و جور برطرف شود و عدالت و امنیت جهان را فرا گیرد

5- زمین گنج ها و برکات خود را آشکار می کند 


ادامه مطلب

تاریخ ارسال : چهارشنبه 29 بهمن 1393 11:05 | چاپ مطلب

تلفظ به نام مبارک حضرت مهدی (ع)


مطابق روایات متعدد ، از بردن نام حضرت مهدی (ع) که همنام پیامبر اسلام (ع) است نهی شده ، از این رو نام او را در نوشتن این گونه ‹‹م ح م د›› می نویسند؟ آیا نام بردن او حرام است ؟

این مسأله یک مسأله فقهی است ، بعضی از علما و فقها از بررسی روایات چنین استفاده کرده اند که در عصری (مانند غیبت صغری) که خطر و فشار بسیار بود و برای حفظ جان حضرت مهدی (ع) و دیگران نیاز به تقیه و رازپوشی بود ، امامان (ع) از بردن نام آن حضرت نهی نموده اند ، ولی در این عصر که تقیه ای در کار نیست ، بردن نام او اشکال ندارد . 


ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 20 بهمن 1393 12:19 | چاپ مطلب

نگرانی های حضرت مهدی (عج) از شیعیان


حجاب و عفت:

مرحوم آیت الله سید محمدباقر مجتهد سیستانی (ره) پدر آیت الله سید علی سیستانی تصمیم می گیرد برای تشرّف به محضر امام زمان (عج) چهل جمعه در مساجد شهر مشهد زیارت عاشورا بخواند. در یکی از جمعه های آخر، نوری را از خانه ای نزدیک به مسجد مشاهده می کند. 

به سوی خانه می رود می بیند حضرت ولی عصر امام زمان (ع) در یکی از اتاق های آن خانه تشریف دارند و در میان اتاق جنازه ای قرار دارد که پارچه ای سفید روی آن کشیده شده است. 


ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 20 بهمن 1393 12:16 | چاپ مطلب

فرزند در آخر الزمان


رسول خدا به گروهی از بچه ها نگاه کرد و فرمود:وای بر فرزندانی که در آخر الزمان به دنیا می آیند ،از دست پدران آنها . سؤال کردند:یا رسول الله ، آیا منظورتان پدرانی است که مشرک هستند؟فرمودند:

خیر ، بلکه پدرانی که مؤمن هستند ،اما به فرزندان خود از واجبات دینی چیزی  یاد  نمی دهند و اگر فرزندانشان هم یاد بگیرند ، آنها را هم باز می دارند و با اندکی از مال دنیا راضی می شوند. من از ایشان بیزارم و ایشان نیز از من بیزارند. 


ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 20 بهمن 1393 11:54 | چاپ مطلب

آیا رسول خدا (ص) از ولادت حضرت مهدی(عج) خبر داده است؟


آیا رسول خدا (ص) از ولادت حضرت مهدی(عج) خبر داده است؟


آری ، از صد و هفت حدیث شهادت به ولادت آن حضرت از ناحیه رسول خدا (ص) استفاده می شود . ابن عباس از رسول خدا (ص) نقل کرده که فرمود : « إن الله تبارک و تعالی أطلع إلی الأرض أطلاعه فاختارنی منها فجعلنی نبیاً ، ثم أطلع الثانیه فاختار متها علیاً فجعله أماماً، ثم أمرنی أن اتخذه أخاً و ولیاً و وصیاً و خلیفهً و وزیراً ، فعلی منی و أنا من علی هو زوج ابنتی و أبو سبطی الحسن و الحسین. 


ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 20 بهمن 1393 11:50 | چاپ مطلب

مهربانترین پدر دنیا


انسان دارای فکر و اندیشه، احساسات و عواطف در رفتار است. فکر و اندیشه اش را با اصول عقاید و مسائل عقیدتی باید ساخت. رفتارش را علم اخلاق تنظیم می نماید. و برای احساسات و عواطف خویش نیز نیاز به کانون عاطفه داشته تا هم احساساتش را جهت مثبت داده و هم ابراز احساسات نموده و در مواقع لزوم به کانون عاطفه پناهنده شود. 


ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 20 بهمن 1393 11:43 | چاپ مطلب

گوشه ای از معجزات امام زمان (عج)


امام صادق(علیه السلام) مى فرماید: «هیچ معجزه اى از معجزات انبیا نیست مگر این که خداوند آن را به دست حضرت قائم (عج) براى اتمام حجّت، بر دشمنان ظاهر خواهد کرد.».

آیا امام زمان معجزه ای دارند ؟

قبل از پاسخ به این سؤال، لازم است که اشاره اى هر چند مختصر، به معنا و تعریف معجزه داشته باشیم. 


ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 20 بهمن 1393 11:38 | چاپ مطلب
کل صفحات :50
1
2
3
4
5