X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

نزول حضرت عیسی(ع) از آسمان


آمدن عیسى(ع) از آسمان و یارى امام مهدى(عج) از نگاه قرآن


مسلمانان اتفاق نظر دارند که پیامبر خدا ، عیسى(علیه السلام) ، در آخر الزمان ، از آسمان به زمین مى آید . خدا مى فرماید : «همه اهل کتاب ، پیش از مرگ مسیح ، به او ایمان مى آورند و روز قیامت بر آنها گواه خواهد بود » (نساء/159) همچنین مى فرماید : « مسیح سبب آگاهى بر روز قیامت است ( زیرا نزول وى گواه نزدیکى رستاخیز است ) . هرگز در آن تردید نکنید و از خدا پیروى کنید که این راه مستقیم است » ( زخرف / 61 ). 


ادامه مطلب

تاریخ ارسال : یکشنبه 30 فروردین 1394 11:55 | چاپ مطلب

وجود و ظهور امام مهدی (عج) در قرآن کریم


ظهور حضرت حجت (عجل الله تعالی فرجه الشریف) از اموری است که در اسلام نسبت به آن به شدت تأکید شده و در حتمیت آن ذره ای شک و شبهه وجود ندارد. در پاره ای از آیات قرآن کریم, ظهور حضرت حجت(عجل الله تعالی فرجه الشریف) به طرق مختلف به مومنان و ستمدیدگان عالم وعده و بشارت داده شده است؛ که در این مقال بر آنیم تا پاره ای از آنان را تبیین نماییم.  


ادامه مطلب

تاریخ ارسال : یکشنبه 30 فروردین 1394 11:36 | چاپ مطلب

تابشی از پرتوی آیات نور بر نور آخرالزمان


خداوند به کسانی از شما که ایمان آورده و کارهای شایسته انجام داده‌اند، وعده می‌دهد که قطعاً آنان را حکمران روی زمین خواهد کرد.

براساس نظریه مهدویت روزی فرا می رسد که جهان پر از عدل و داد خواهد شد و مدینه فاضله به رهبری حجت الهی آخرین نور الهی و امام منتظر شکل خواهد گرفت.

آیا آیه ای دال بر این نظریه در قرآن داریم که وعده چنین دولت کریمه ای را داده باشد؟ 


ادامه مطلب

تاریخ ارسال : یکشنبه 30 فروردین 1394 11:33 | چاپ مطلب

ظهور زندگی تازه


امام موسی بن جعفر(علیه السلام) دربارة سخن خداوند «یُحْیِ الْأَرْضَ بَعْدَ مَوْتِها» فرمودند: «مراد این نیست که خداوند زمین را به وسیلة باران زنده می‏کند؛ بلکه مردانی را برمی‏انگیزد که عدالت را احیا می‌کنند، زمین با احیای عدالت زنده می‏شود. اقامة عدل در زمین از چهل روز باران نافع‌تر است».

«اعْلَمُوا أَنَّ الله یُحْییِ الْأَرْضَ بَعْدَ مَوْتِها قَدْ بَیَّنَّا لَکُمُ الْآیاتِ لَعَلَّکُمْ تَعْقِلُونَ؛(1) 


ادامه مطلب

تاریخ ارسال : یکشنبه 30 فروردین 1394 11:30 | چاپ مطلب

آیا قرآن امامت و نبوت کودک را تایید می کند؟


ازنظر قرآن امامت، نبوت و ولایت در سنین کودکی نه‌ تنها امری ممکن است بلکه از وقوع آن نیز در قرآن آیاتی وارد شده است:

الف. خداوند متعال خطاب به حضرت یحیی می‌فرماید: «یَا یَحْیَى خُذِ الْکِتَابَ بِقُوَّةٍ وَآتَیْنَاهُ الْحُکْمَ صَبِیًّا»؛(1) «ای یحیی! تو کتاب آسمانی ما را به قوت فراگیر و به او در کودکی مقام نبوت دادیم». 


ادامه مطلب

تاریخ ارسال : یکشنبه 30 فروردین 1394 11:28 | چاپ مطلب

خدا در انتظار است


بعضی از ما انسانهای آخرالزمان زده، قرآن را می خوانیم، آن هم با صوت! امّا نمی فهمیم و به دنبال فهمیدن آن هم نیستیم. به همین خاطر است که گاهی این سوال به شدت ذهنمان را درگیر می کند: «خداوند متعال که ولایت و امامت را به چهارده معصوم (علیهم السلام) بخشید، چرا در کتاب خود سخنی از آنان نگفت؟» 


ادامه مطلب

تاریخ ارسال : یکشنبه 30 فروردین 1394 11:24 | چاپ مطلب

ظهور حضرت مهدی (عج) در قرآن کریم


آیا در قرآن کریم شواهدی بر ظهور امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) وجود دارد؟


هرچند نیاز نیست هر موضوع صحیحى با تمام جزئیات وخصوصیاتش در قرآن کریم آمده باشد، زیرا بسیارى از موارد واقعیت دارد ولى وحى الهى به جزئیات متعرض نگشته است.

اما جواب سۆال مذکور مثبت است. آیات بسیارى پیرامون حکومت جهانى امام عصر(علیه السلام) وجود دارد که بزرگان دین در کتابهاى معتبر وگرانبهایشان نقل فرموده اند، از جمله آنها (علامه مجلسى) که در کتاب شریف بحار الانوار بابى را به ذکر آیات قرآن کریم که به قیام امام زمان(علیه السلام) تاویل شده، اختصاص داده است، وما در این جا به چند نمونه اکتفا مى کنیم: 


ادامه مطلب

تاریخ ارسال : یکشنبه 30 فروردین 1394 11:21 | چاپ مطلب

نقش و جایگاه یاران در ظهور امام زمان(عج)


هر جنبش و انقلابی، به یاران و همراهانی نیاز دارد. یارانی که پایه‌های اصلی انقلاب‌اند و سنگینی آن را به دوش می‌کشند. سستی و استواری هر یک از این دو، با سستی و استواری دیگری ارتباطی تنگ اتنگ دارد؛ یعنی هر اندازه حجم بنای انقلاب کمتر باشد، پایه‌های آن از استحکام کمتری برخوردار خواهد بود و به هر میزان که آن بنا، بلندتر و گسترده‌تر باشد، به ستون‌های محکم‌تری نیاز خواهد داشت. 


ادامه مطلب

تاریخ ارسال : سه‌شنبه 25 فروردین 1394 13:37 | چاپ مطلب

غیب شدن مادر مهدی موعود در بدو تولد ایشان


حکیمه خاتون عمه امام حسن عسکری(ع) می گوید: در شب نیمه شعبان بود که برادر زاده ام امام حسن(ع) مرا دعوت کرد تا افطار در خانه ایشان بروم من هم افطار به خانه امام رفتم و بعد از صرف افطار برادر زاده ام گفت: عمه جان امشب اینجا بمان چرا که امشب خداوند جهان را به نور وجود حجت خویش، نور باران خواهد ساخت. 


ادامه مطلب

تاریخ ارسال : سه‌شنبه 25 فروردین 1394 13:20 | چاپ مطلب

جملات زیبا آن سفر کرده


ای که دائم به جهان منتظر منتظری

گیری از مردم دانا ز ظهورش خبری

روز و شب ذکر زبان تو بود یا مهدی

در فراقش غم دل داری و اشک بصری 


ادامه مطلب

تاریخ ارسال : سه‌شنبه 25 فروردین 1394 10:02 | چاپ مطلب
کل صفحات :25
1
2
3