X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

عصر یک جمعه دلگیر


عصر یک جمعه دلگیر، دلم گفت بگویم بنویسم که چرا عشق به انسان نرسیده است؟چرا آب به گلدان نرسیده است؟چرا لحظهء باران نرسیده است؟ وهر کس که در این خشکی دوران به لبش جان نرسیده است، به ایمان نرسیده است و غم عشق به پایان نرسیده است.  


ادامه مطلب

تاریخ ارسال : چهارشنبه 30 اردیبهشت 1394 15:08 | چاپ مطلب

شعر انتظار از استاد شهریار درباره امام زمان(عج)


 به بارگاه نگاهت بهار میِ‌بینم

بهار را بدرت جان نثار می‌بینم

*** 

به بال عشق تو بتوان بر اوج‌ها پر زد

فـلـک بـه نـام تـو انـدر مـدار می‌بینم

*** 


ادامه مطلب

تاریخ ارسال : چهارشنبه 30 اردیبهشت 1394 14:36 | چاپ مطلب

چگونگی بهره‌مندی از امام غایب


علامه‌ طباطبایی در پاسخ به این پرسش که "چگونه می‌توان از امام غایب بهره‌مند شد؟" می‌فرماید امام معصوم وظیفه‌ هدایتی خود را به دو گونه اعمال می‌کند: 1. هدایت به معنای ارائه‌ طریق و 2. هدایت به معنای ایصال به مطلوب. امام برای اجرا و اعمال هدایت نوع اول نیاز به حضور فیزیکی در میان مردمان دارد؛ اما برای هدایت نوع دوم نیازی به حضور جسمانی و مراوده‌ حضوری با مردم ندارد. 


ادامه مطلب

تاریخ ارسال : چهارشنبه 30 اردیبهشت 1394 12:58 | چاپ مطلب

به راستی انتظار یعنی چه؟!!


انتظار را هم از نظر فرهنگی معنا کرده اند، هم از نظر نظامی. حضرت آیت الله جوادی آملی فرمودند: از نظر نظامی آن است که انسان خود را آماده دفاع از ولی خدا گرداند حتّی اگر شده با یک تیر! امّا از نظر فرهنگی، هم باید به احیای خود بپردازد و هم به احیای دیگران. خود را از گناهان پاک گرداند و از معاصی الهی دور نگه دارد و نیز کمک کند تا دیگران نیز با اهل بیت آشنا شوند و معارف الهی را دریابند. 


ادامه مطلب

تاریخ ارسال : چهارشنبه 30 اردیبهشت 1394 12:56 | چاپ مطلب

انتظار و دامن زدن به ظلم در آخرالزمان


در مجموعه‌های حدیثی با موضوع مهدویت و آخرالزمان، بخش‌هایی تحت عنوان «علائم الظهور» به چشم می‌خورد که اوضاع نابسامانی را پیش از ظهور حضرت مهدی(علیه السلام) پیش‏بینی کرده اند. بر اساس این اخبار، ظلم و ستم همه دنیا را فرا می‌گیرد و حق از میان می‌رود. نگاه سطحی به این دسته روایات این مضمون را در ذهن شکل می‌دهد که زمینه‌سازی برای ظهور مستلزم دست روی دست گذاشتن برای گسترش فساد و حتی دامن زدن به اوضاع نابسامان اجتماعی در این راستا است، در این دیدگاه مردم نقش سازنده‌ای برای تعجیل در امر ظهور ندارند. در ذیل به بررسی این دسته روایات می پردازیم. 


ادامه مطلب

تاریخ ارسال : چهارشنبه 30 اردیبهشت 1394 12:53 | چاپ مطلب

شعر و سرود درباره امام زمان حضرت مهدی (عج) با صدای کودکان


برای کودکان عزیز میهنمان تعدادی شعر تصویری درباره امام زمان (عج) قرار داده ایم که این عزیزان می توانند از طریق لینک های قرار داده شده آنها را دریافت نمایند 


ادامه مطلب

تاریخ ارسال : یکشنبه 27 اردیبهشت 1394 13:56 | چاپ مطلب

راهی برای نزدیک شدن به بزرگترین آرزوی شیعه


بزرگترین دغدغه و آرزوی شیعیان، در کنار امام زمان خود بودن و ارتباط داشتن با حجّت الهی است اما هم اکنون که به امر الهی امام غایب هستند و ارتباط ظاهری و ملاقات با ایشان مقدور همگان نیست، باید به توصیه ائمه معصومین علیهم السلام - که ارتباط معنوی و دیدن ایشان از راه چشم دل است - عمل نمود که تنها به وسیله دعا در حق امام این ارتباط برقرار خواهد شد.  

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : یکشنبه 20 اردیبهشت 1394 15:27 | چاپ مطلب

مصحف حضرت فاطمه (س) در دستان امام زمان (عج)


مصحف فاطمه چیست و آیا هم اکنون در دست امام زمان است؟

وقتى که خداوند متعال پیغمبرش (صلى الله علیه وآله وسلم) را قبض روح نمود، فاطمه (سلام الله علیها) چنان از وفات آن حضرت اندوهگین شد که کسى جز خدا مقدارش را نداند. از این رو خداوند فرشته اى را بر وى فرستاد تا او را دلدارى داده و با او سخن بگوید: فاطمه (سلام الله علیها) این جریان را به امیر المۆمنین (علیه السلام) گزارش داد، على (علیه السلام) فرمود: هر گاه آمدن فرشته را احساس کردى و صدایش را شنیدى، به من بگو. 


ادامه مطلب

تاریخ ارسال : یکشنبه 20 اردیبهشت 1394 14:59 | چاپ مطلب

دعای غریق


دوران غریبی است، دوران غیبت. امواج شبهه و فتنه از هر سو رو می کند و تا به خود بیایی چون کشتی شکسته ها در دل دریای بیکران، حیران و سرگردان دست و پا می زنی که آیا دستگیری هست؟ آیا فریادرسی هست؟ آیا کسی برای نجات این غریق بی پناه می آید؟ اما همیشه روزنه امیدی هست. از میان تاریکی ها نوری می درخشد و تو را به خود می خواند که ای غریق دریای فتنه ها و ای سرگردان در میان شبهه ها نجاتت را تنها از من بخواه! 


ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 14 اردیبهشت 1394 13:28 | چاپ مطلب

مهدی در انتظار شیعیان حقیقی علی علیه السلام


 أین مثل مالک؟ ‌أین عمار؟ أین ذوالشهادتین؟

کجاست مثل مالک؟ کجاست عمار؟ کجاست ذوالشهادتین؟

دیرگاهی پیش بود که صدای گلایه علی (ع) در حد فاصل کوفه و شام برخاست.آن هنگام که مالک اشتر و عمار و ذوالشهادتین، یعنی یاران صدیق علی (ع) به شهادت رسیده بودند و علی تنها مانده بود. سئوالی که جوابی در پی نداشت. 


ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 14 اردیبهشت 1394 13:23 | چاپ مطلب
کل صفحات :28
1
2
3