X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

ده پله برای شناخت امام زمان (عج)

 

گوش جان بسپاریم به توصیه های اویس و از زبان او بشنویم که مسیر حرکت به سوی امام چه مسیری است، چرا که اویس ولی خویش را ندید اما به ولی خویش رسید. ما نیز که ولی خود را ندیده ایم مسیر اویس را طی کنیم تا به ولی خود برسیم، ان شاءالله.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : سه‌شنبه 30 تیر 1394 14:43 | چاپ مطلب

اولین مسلمانی که در مهدویت تشکیک کرد چه کسی بود؟

 

در تاریخ آمده است معاویه به جماعتی از بنی هاشم خطاب کرده و گفت: اینکه شما گمان می کنید پادشاهی هاشمی و مهدی قائم از آن شماست عقیده ای باطل است. بلکه مهدی همان عیسی بن مریم است . امر خلافت به دست ما است تا آن را به او تسلیم کنیم.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : سه‌شنبه 30 تیر 1394 14:12 | چاپ مطلب

ما چقدر از امام زمان عجل الله تعالی فرجه دور هستیم؟؟؟

 

آیت الله بهجت (قدس سره) میفرمودند:  «وقتى تأمّل مى کنیم مى بینیم همه ى قضایاى امام حسین (علیه السّلام) در یک روز واقع شد و وقتى مردم کوفه و بصره از قضیّه ى قتل آن حضرت (علیه السّلام) مطّلع شدند، ناراحت شدند و از ابتلاى آن حضرت و شهادت اسارت اهل بیت (علیهم السّلام)، خدا مى داند که اهل ایمان چه قدر ناراحت بودند، به حدّى که گویا باورشان نمى شد.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : سه‌شنبه 30 تیر 1394 14:08 | چاپ مطلب

حضرت ولیعصر عجل الله تعالی فرجه الشریف بخشش را نمی شمارد!

 

اگر یوسف پس از سالها که برادرانش را دید، آنها را بخشید و از خطاهایشان چشم پوشی کرد و حاضر نشد اشتباهاتشان را حتی به پدرش هم بگوید، یوسف فاطمه بسی مهربانتر و رؤوف تر است بر ما، چرا که یوسف تنها پرتوی از نور و اوصاف امامان معصوم را دارا بود. گذشت و مهربانی امام عصرعجل الله تعالی فرجه الشریف قابل مقایسه با یوسف نیست. او بسی مهربانتر از پدر، همه ما را با آغوش باز می‌پذیرد. پس بیاییم با کلام قرآن خطاب به ایشان بگوییم:

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : سه‌شنبه 30 تیر 1394 13:47 | چاپ مطلب

شیوه‎ های ارتباط با امام زمان(عج)

 

باید به این نکته توجّه داشت که شناخت و ایمان نسبت به امام زمان - عجل الله تعالی فرجه الشریف - و استواری در آن، بر هر چیز دیگر، مقدم است چرا که در عصر امامان پیشین، کسانی بودند که در کنار ائمه عصمت و طهارت زندگی می‌کردند ولی چون نسبت به آن برگزیدگان ‌الهی، معرفت و ایمان نداشته‌اند، بهره‌ای از آنها نبرده و چه بسا با آنها هم مخالفت کرده‌اند.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 29 تیر 1394 10:02 | چاپ مطلب

دعاها و زیارت‏های مربوط به امام زمان(عج)

 

دعاها و زیارت‏های مربوط به ساحت مقدس امام زمان (عجّل الله تعالی فرجه الشّریف) بخش مهمی از فرهنگ شیعه را به خود اختصاص داده است. این گستردگی، به دلیل آن است که آن حضرت، خاتم اوصیا و امید امت‏هاست. دعا و زیارت‏های مربوط به حضرت، در واقع انیس دل‏هایی است که در عصر غیبت، انیسی جز مولایشان ندارند و با آنچه به عنوان خطاب با ولی عصر(عجّل الله تعالی فرجه الشّریف) بر زبان می‏آورند، از اعماق وجود، آن محبوب دل‏ها را دعا می‏کنند و از دور و نزدیک بر او درود می‏فرستند. حال به مهمترین دعاهای در عصر غیبت اشاره می نماییم:

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 29 تیر 1394 09:50 | چاپ مطلب

منجی در ادیان (منجی در دین یهود)

 

بشر از آن هنگام که ابتدایی ترین جوامع را تشکیل داد، همواره در درون خویش آرزومند جامعه ای آرمانی و به تبع آن شخصیتی بوده که بتواند چنین جامعه ای را تشکیل دهد. این شخص در حقیقت همان منجی موعود است که در ادیان و فرهنگ های اقوام و ملل مختلف با تلقی ها و نگرش های گوناگون به صورت های متنوعی معرفی شده است.  

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : چهارشنبه 24 تیر 1394 09:17 | چاپ مطلب

منجی در ادیان (موعود در آیین هندو)

 

در آیین هندو، نجات بخشی موسوم به کالکی در پایان آخرین دوره زمانی از ادوار چهارگانه جهانی، یعنی کالی یوگه ظهور خواهد کرد. بنا بر تفکر هندویی، جهان از چهار دوره رو به انحطاط تشکیل شده است. در چهارمین دوره، یعنی عصر کالی، فساد و تباهی سراسر جهان را فرامی گیرد. زندگانی اجتماعی و معنوی به نازل ترین حد خود نزول می کند و موجبات زوال نهایی را فراهم می سازد.                                     

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : چهارشنبه 24 تیر 1394 09:14 | چاپ مطلب

منجی در ادیان (موعود در آیین بودا)

در آیین بودا، اندیشه منجی موعود با مفهوم "میتریه" ـ واژه ای سنسکریت به معنای مهربان ـ تبیین می شود. در الهیات بودایی، او را بودای پنجم و آخرین بودا از بودایان زمینی می دانند که هنوز نیامده است، اما خواهد آمد تا همه انسان ها را نجات دهد. در نمادنگاری بودایی، او را به هیئت مردی نشسته که آماده برخاستن است، نمایش می دهند تا نمادی باشد از آمادگی وی برای قیام! 

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : چهارشنبه 24 تیر 1394 09:03 | چاپ مطلب

منجی در ادیان (منجی در دین زرتشت)


برخلاف دیگر ادیان که معمولاً منتظر یک موعود نجات بخش هستند، زرتشتیان منتظر سه موعودند که هر یک از آنها به فاصله هزار سال از دیگری ظهور خواهد کرد.

قبل از پرداختن به مسئله سه موعود، اشاره ای گذرا به بحث ادوار جهانی یا سال کیهانی در آیین زرتشت می کنیم که ظهور این موعودهای سه گانه در چنین چارچوبی جای داده شده است. البته باید یادآور شویم که متن های زرتشتی درباره این که سال کیهانی از چند هزاره تشکیل می شود، هم سخن نیستند. 

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : چهارشنبه 24 تیر 1394 08:52 | چاپ مطلب