X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

ماجرای تشرف شیخ حیدرعلی مدرس اصفهانی به محضر مبارک امام عصر (عج)

 

آقای شیخ حیدر علی مدرس اصفهانی فرمود: یکی از مواقعی که من به حضور مقدس حضرت بقیة اللّه (ارواحنا فداه) مشرف شدم و آن مولا را نشناختم، سالی بود که اصفهان بسیار سرد شد و نزدیک پنجاه روز آفتاب دیده نمی‌شد و مدام برف می‌بارید. سرما به حدی شد که نهرهای جاری یخ بسته بود.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 30 شهریور 1394 09:36 | چاپ مطلب

نامه‌ی دیگری از امام مهدی(عج) به شیخ مفید

 

نامه‌ی دیگری از امام مهدی(عج) به شیخ مفید که در روز پنجشنبه، ۲۳ ماه ذیحجه سال ۴۱۲ هجرى به دست شیخ مفید رسیده است 

بنام خداوند بخشاینده بخشایشگر!
درود خدا بر تو اى یارى رسان حق! و آنکه با گفتار راستین و شایسته، مردم را به سوى حق فرا مى‏خوانى!
ما در نامه خویش به تو، خداى جهان آفرین را که خدایى جز او نیست و خداى ما و خداى نیاکان ما است، سپاس مى‏گذاریم و از بارگاه با عظمتش بر سرور و سالارمان محمد(ص) آخرین پیام آور خدا و خاندان پاک و مطهرش، درودى جاودانه مى‏طلبیم.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 30 شهریور 1394 09:23 | چاپ مطلب

مخلصانه کار کردن سخت است آقا...

 

سلام آقا!

شب از نیمه گذشته است و نسیم خنکی که دارد از زیر پرده توریِ پنجره می‌خزد روی چشم‌های خسته‌ام، صدای مناجاتی را آورده با خودش، که حتم، از مسجد محل، بلند است. صدا، هوایی‌ام کرده است و یادم آورده است مناجات‌های سحرهای حرم امام رضا  علیه السلام را و فکرم را کشانده است به شما و مناجاتی که لابد، همین حالا، در گوشه‌ای از همین زمین، با حضرت معبود دارید...

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 30 شهریور 1394 09:18 | چاپ مطلب

راحتی مخلوقات در هنگام ظهور و در دوران حکومت آن حضرت(عج)

 

در بحار از ابن عباس درباره آیه شریفه: "لِیُظْهِرَهُ عَلَی الدِّینِ کُلِّهِ وَلَوْ کَرِهَ المُشْرِکُونَ"؛(۱) تا این‏که او را بر همه [روش‏های] دین پیروز گرداند، هرچند که مشرکان ناخشنود باشند، آمده که گفت: این معنی تحقق نمی‏یابد تا موقعی که نه یهودی باقی بماند و نه نصرانی و نه صاحب کیشی، مگر این‏که داخل اسلام شود.  

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 30 شهریور 1394 09:14 | چاپ مطلب

از خدا مى خواهم تو بیایى، یا صاحب الزمان

خداوند روزگارى را براى گشودن گِره انسانیت - که تاکنون دوران هفت هزار ساله را پشت سر گذاشته - مقدر فرموده است. انبیا و اولیاى الهى نیز بشارت آن را داده اند و در انتظارش بوده اند. باید معتقد بود که مشکل انسانها گرهى نیست که قابل گشایش نباشد، ولى آن قدر پیچیده شده که جز به دست ید اللهى گشوده نخواهد شد، و این پیچیدگى به دست گروهى بوجود آمده که در مقابل ذات الهى قد عَلَم کردند و مردم را به مقابله با ولایت الهى و فرامین ربوبى کشاندند.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 30 شهریور 1394 09:04 | چاپ مطلب

مناجاتی از شهید عبدالحمید حسینی با امام زمان(عج)

 

سلام بر مهدی منجی انسانها: 

ای آقایم ای سرورم ای رهبرم و ای امیدم آقا جان خود بهتر میدانی که جز تو امیدی ندارم و جز به تو دل نبسته‌ام. آقاجان آن شب در حمله تو را دیدم. آقا من عاشقم. آقا من گم کرده دارم . آقایم، مولایم تو را به جان خودت، تو را به ناله‌های زینب بار دیگر بگذار تا تو را ببینم.  

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 30 شهریور 1394 08:42 | چاپ مطلب

هدایت باطنی امام زمان (علیه‌السلام)

 

نقش ولی عصر(عج) در عالم هستی به عنوان ولی تکوینی 

خداوند به بعضی از پیامبران بزرگ خود مانند حضرت ابراهیم (علیه‌السلام) مقام امامت عطا نموده است که این مقام غیر از مقام نبوت و رسالت ایشان است. زیرا که حضرت ابراهیم (علیه‌السلام) موقعی به این مقام نائل می‌شوند که سال‌ها از مقام رسالت ایشان گذشته است.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 30 شهریور 1394 08:35 | چاپ مطلب

چرا به امام زمان علیه السلام لقب مضطر داده شده است؟

 

مضطر یکی از لقب های معروف امام عصر علیه السلام است. در کتاب های لغت به معنای درمانده و ناچار به کار می رود. در بسیاری از ادعیه و روایات ، حضرت مهدی علیه السلام با لقب مضطر یاد شده است.از جمله در قسمتی از دعای ندبه آمده است:«این المضطرّ الذی یجاب اذا دعی.» کجاست آن مضطری که چون دعا کند، خواست او به اجابت می رسد...

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 30 شهریور 1394 08:29 | چاپ مطلب

زمینه سازی ظهور حضرت ولی عصر (عج)-بخش دوم

 

بخش دوم: عوامل زمینه ساز ظهور 

در این بخش از نوشتار، دوباره پرسش را این گونه مطرح می کنیم که آیا در خصوص زمینه سازی برای ظهور، دلیلی وجود دارد؟

در پاسخ می توان گفت: برخی از روایات به طور کلی بر این مطلب دلالت دارند؛ از جمله روایتی که طبرانی و ابن ماجه از پیامبر صلی الله علیه و آله نقل می کنند که فرمود: «یخرج ناس من المشرق فیوطئون للمهدی سلطانه».(29) مردمی از مشرق خروج می کنند و زمینه حکومت مهدی (عج) را آماده می سازند. و در روایت دیگری از امام صادق علیه السلام می خوانیم که درباره طولانی شدن عذاب بنی اسرائیل می فرماید:

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : یکشنبه 29 شهریور 1394 11:12 | چاپ مطلب

روایات آخرالزمان از امام رضا(ع) / خالی نبودن زمین از حجت الهی

 

محمّد بن فضیل از امام رضا علیه السّلام نقل میکند گوید: به آن حضرت عرض کردم: آیا زمین بى‏ امام باقى میماند؟ فرمود: نه، از ابى عبد اللَّه علیه السّلام بما روایت رسیده‏ است که زمین بى‏امام باقى نمى‏ماند مگر آنکه خداوند بر اهل زمین خشم کند یا فرموده باشد:- بر بندگان خشم کند- فرمود: باقى نمى‏ماند [زمین بدون امام و اگر باقى بماند] فرو میرود.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : یکشنبه 29 شهریور 1394 10:44 | چاپ مطلب