X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

برنامه اندروید بقیةالله

امروز یکی دیگر از نرم افزارهای موبایل اندروید مربوط به امام زمان (عج) را برای شما در وبلاگ قرار داده ایم که توضیحات آن بشرح ذیل می باشد.

برنامه‌ای کاملا رایگان و بدون تبلیغ تقدیم به امام غایب 

(برگ سبزیست تحفه‌ی درویش/چه کنم بیش از این ندارم بیش)
برخی محتوای برنامه عبارتند از :

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : یکشنبه 26 مهر 1394 13:37 | چاپ مطلب

معنای لغوی ظهور

 

کلمه ظهور نوعاً به معناى ظهور شخص امام زمان ارواحنا له الفداء مطرح مى شود و مثلاً به همین معنى عجل على ظهورک گفته مى شود والبته این مسأله اى قطعى وغیر قابل انکار است لکن احتمال قوى وجدى دیگرى هم وجود داردکه ظهور به معناى ظهور امر باشد، نه ظهور شخص. البته ظهورکامل وقائم امر، مستلزم ظهور شخص است یعنى تا شخص ظاهر نشود، امر امت به صورت تمام وکامل ظاهر نمى شود، ولى درعین حال میان این دو تفاوت هایى وجود دارد.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 25 مهر 1394 16:01 | چاپ مطلب

نام روز ظهور

 

یوم الفتح  

تعبیرى است از امام صادق علیه السلام درباره روزى که دنیا به دست حضرت مهدى ارواحنا له الفداء فتح می شود.
یوم الخلاص  

پیامبر گرامى اسلام صلی الله علیه و آله و سلم روز ظهور حضرت مهدى ارواحنا له الفداء را یوم الخلاص نامیده اند. [1] و بیش از او مسیح علیه السلام در انجیل از آن روز مسعود به عنوان "یوم الخلاص " تعبیر کرده است. بعد از او، امام جعفر صادق علیه السلام نیز آن روز خجسته را یوم الخلاص نام نهاده است. [2]

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 25 مهر 1394 15:55 | چاپ مطلب

برخى حکمت هاى غیبت

این که به حقیقت چرا امام زمان(علیه السلام) در پس پرده غیبت پنهان گشته، به اراده حکیمانه خداوند بستگى دارد و از اسرار پیچیده نظام هستى به شمار مى رود(1). با این همه آن چه در برخى احادیث به عنوان حکمت هاى غیبت ذکر شده است، مى تواند با اشاره به برخى عوامل مؤثر در غیبت، موجب تذّکر و عبرت آموزى و چاره اندیشى بندگان خدا باشد:  

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : سه‌شنبه 21 مهر 1394 14:50 | چاپ مطلب

دعا برای تعجیل فرج شرط خلوص ایمان

 

"مکیال المکارم فى فوائد الدعاء للقائم" یکى از کتاب هاى ارزشمند شیعه، نوشته آیت‏ اللّه‏ سیدمحمدتقى موسوى اصفهانى(1348 ـ 1301ق) است که به قصد اداء حق حضرت بقیة‏اللّه(عج) که حقش بر گردن ما افزون‏تر از همه مردم است، احسانش بیشتر و بهتر از همه شامل حال خلق مى‏ شود و نعمت ها و منت ها بر ما دارد، به رشته تحریر درآمده است.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : سه‌شنبه 21 مهر 1394 14:34 | چاپ مطلب

پاسخ حضرت آیت‌الله بهجت به پرسش‌هایی درباره جمکران و امام زمان(عج)

 

مرحوم آیت‌الله العظمی بهجت(ره) در پاسخ به این سؤال که آیا امام زمان(عج) هم به مسجد جمکران می‌روند، گفت: یکی از سادات اخیراً نزدیک مسجد جمکران خانه گرفته و مکرر آن حضرت را دیده است که پس از بیرون آمدن از مسجد غایب می‌شوند.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : سه‌شنبه 21 مهر 1394 14:29 | چاپ مطلب

انتظار روح جوان را به آینده پیوند می زند

 

عصر ظهور و آینده نگری در مهدویت با اینکه مربوط به حیات دنیا می شود اما او را از آخرت جدا نمی کند و معنویتی بس نورانی دارد. انتظار روح جوان را با آینده پیوند می زند و از محدود شدن به زمان حال نجات می دهد...

نگاه عامیانه یعنی نگاه سطحی به مفاهیم و مسائل عمیق داشتن و به اندک آگاهی درباره هر چیزی اکتفا کردن. نگاه عامیانه یعنی پردازش اطلاعات اندک و افزایش غیر واقعی و خیال پردازانه آنها.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : یکشنبه 12 مهر 1394 09:58 | چاپ مطلب

یاد امام زمان(علیه السلام)، تسلّی خاطر حضرت زهرا(سلام الله علیها)

 

یکی از بزرگترین رمز و رازهای هستی و زیباترین پیوند ارتباط بین سرور خلایق،[1] امام مهدی(علیه السلام) و سرور زنان[2] حضرت زهرا(سلام الله علیها) است.
این چه سرّی است که بارها، گلواژه زیبا و دلنشین «مهدی» جسم و جان کوثر هستی را طراوت بخشید و گلستان حیاتش، با گل نرگس معطر گشت. یوسف زهرا(علیه السلام) نیز جام عمرش لبریز از عشق به مادر است. این ارتباط و پیوند وسیع و وثیق، سبب شده که خرمنی در این خصوص خلق شود و در این صفحه، خوشه‌هایی تقدیم می‌شود.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : یکشنبه 12 مهر 1394 09:53 | چاپ مطلب

هر لحظه امکان ظهور هست

 

ظهور؛ مثل ارتباط با خدا 

انکشاف ظهور، مثل ارتباط با خدا است؛ وقتی کسی خدا را عقلاً و قلباً شناخت، می‌بیند که هست و می‌بیند که ظاهر شد و متوجه می‌شود که عجب! تمام مدت عمرش خدا از همه چیز به او نزدیک‌تر بود، ولی خود را آماده نکرده بود که حضرت حق برایش ظاهر شود. واقعاً افرادی که فکر می‌کنند خدا دنیا را خلق کرده است ولی در دنیا حضور ندارد و خدا در جایی است غیر جایی که دنیا هست، و دنبال خدا در جاهای دیگر می‌گردند این‌ افراد هیچ وقت خدا را نمی‌یابند. این‌ها دنیا را به‌عنوان مخلوق و اثر خدا می‌بینند و می‌گویند خدا هست.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : یکشنبه 12 مهر 1394 09:45 | چاپ مطلب

آتش و دود

 

در نشانه های آخر الزمان آمده است :آتش و دودى در خاور زمین برمى خیزد که تا چهل شب مشتعل مى شود[1] قیامت برپا نمى شود تا در یکى از وادى هاى حجاز، آتش روان گردد.[2]
رسَیَلان و روان در مورد اَتش محل تأمل است زیرا آتش هنگامى مى تواند روان گردد که جسم شعله ور، یک جسم سیال و مایع باشد و آن چیزى جز نفت نیست برخى از این آتش، تعبیر به منفجر شدن چاه هاى نفت کرده اند.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : یکشنبه 12 مهر 1394 09:39 | چاپ مطلب
کل صفحات :24
1
2
3