X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

نحوه انتظار منتظر حضرت مهدی صاحب الزّمان (عج)

انتظار انواعی دارد که می توان در یک تقسیم بندی آن را به انتظار مثبت و منفی تقسیم کرد. برخی از افراد از انتظار تفسیر صحیح و خوبی ارائه نمی دهند و بدون شک این انتظار راه به جایی نمی برد و علاوه بر این که خوب نبوده و به عنوان عبادت تلقّی نمی شود؛ به عنوان کار نامشروع و خلاف شرع نیز محسوب می شود. یک منتظر واقعی با بازشناسی انواع انتظار باید بهترین نوع انتظار را داشته باشد یعنی همان انتظار مثبت. در ادامه به اجمال به این دو نوع از انتظار اشاره می کنیم. 

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : چهارشنبه 28 بهمن 1394 10:47 | چاپ مطلب

حکومت مهدوی امتداد قیام حضرت امام حسین(ع)

1- حضرت مهدی (عج) فرزند امام حسین و از تبار او

احادیث بسیاری در نسب امام مهدی (عج) وارد شده که مشخص می گردد ایشان قطعاً از نسل امام حسین (ع) و نهمین فرزند وی است . شیعه معتقد است که حضرت مهدی (عج) متولد شده ، نامش محمد  و کنیه اش ابا عبدالله و فرزند امام حسن عسگری و نهمین فرزند از نسل امام حسین (ع) است . 

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : چهارشنبه 28 بهمن 1394 10:44 | چاپ مطلب

آخرین گذرگاه

شیعه در لغت یعنی کسی که به پیروی یک جلودار راه می رود؛ راه می رود و راه می رود. رونده است؛ توقف کننده نیست و توقف نمی کند. با سستی و رخوت بیگانه است. از آغاز چنین بوده است و هرگز قرار نبود کسی توقف کند و دل به ماندن دهد و اطراق نماید. قرار بود همه بروند و با گذشتن از گذرگاه وحشت به دشت آرامش برسند.  

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : چهارشنبه 28 بهمن 1394 10:31 | چاپ مطلب

ضرورت معرفی پرچم امام زمان (عج) و تبلیغ آن در بین شیعیان

همه می دانیم که محمد رسول الله-که درود خداوند و فرشتگان بر او و خاندان پاک و پیروانش باد-با طرح شعار توحید و نفی خدایان و قبله های دروغین متعدد که انسانها را در زندگی زمینی به خود می خوانند و آرام آرام آنها را به ورطه ی نیستی و نابودی می کشانند، به فرمان خداوند هستی بپاخواست و با فراخواندن انسانها در زیر پرچم یکتایی و وحدانیت حق، سیاه و سفید، ایرانی و عرب، اروپایی و آفریقایی و همه و همه را برادر خواند و به آنها آموخت تا با اتحاد و تعاون در نیکوکاری و تقوا بکوشند. 

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : چهارشنبه 28 بهمن 1394 10:27 | چاپ مطلب

دانلود کتاب ظهور حضرت مهدی (عج) از دیدگاه اسلام و مذاهب و ملل جهان

کتاب «ظهور حضرت مهدی (عجل الله فرجه) از دیدگاه اسلام و مذاهب و ملل جهان» نوشته سید اسدالله هاشمی شهیدی در سال 1384 توسط انتشارات مسجد مقدس جمکران به چاپ رسیده است. در این کتاب با بخشهای زیر به طور مبسوط آشنا می شوید:

بخش اول : مسأله مهدویّت و اندیشه ظهور حضرت مهدی علیه السلام 

بخش دوّم : نوید اسلام درباره ظهور حضرت مهدی علیه السلام 

بخش سوّم : شناخت مهدی موعود علیه السلام 

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : چهارشنبه 28 بهمن 1394 10:02 | چاپ مطلب

دلم را آهسته حمل کنید، شکستنی‌ست!

سلام آقا جان!

باز هم جمعه رنگ خون شد و من، هنوز چشم انتظار بر لب جاده دل نشسته‌ام... می‌بینی مرا؟... همان که تنهای تنهاست... مثل همیشه... کفش‌ها را به گوشه‌ای انداخته و محو تماشای پایین رفتن قرص غمناک و سرخ رنگی است که تمام التهاب یک روز را با خودش می‌برد. همان که خودش را با سنگ ریزه‌های کنار جاده مشغول کرده است... آه... از ندبه پر امید صبح تا نوحه دلتنگی غروب فاصله‌ای است به اندازه یک قلب بی‌قرار... هنوز امیدوارم... نه به اندازه صبح... به اندازه یک مژه بر هم زدن... به اندازه آن مقدار از خورشید که هنوز رخ در نقاب کوه نکشیده... شاید بیایی از پس آن درخت... آن بید مجنون که دید مرا به انتهای جاده کور کرده... بیایی با آن لبخندی که تصویرش همیشه با من است... لبخندت چقدر زیباست… مهر بیکران امام زمان (علیه السلام) 

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 24 بهمن 1394 15:39 | چاپ مطلب

چه کسانی از علما، قائل به امکان تشرف بوده‌اند

عموم علمای شیعه ـ از قدما و متأخرین ـ قائل به امکان رؤیت و تشرف به محضر حضرت‌ مهدی علیه‌السلام، در عصر غیبت کبرا بوده‌اند. اینک به برخی از کلمات آنها اشاره می‌کنیم: 

۱. سید مرتضی رحمه‌الله

«ما یقین نداریم که دست کسی به امام نمی‌رسد و بشر نمی‌تواند او را ملاقات کند، این امری غیر معلوم است که راهی بر یقین به آن نیست»؛ آنگاه می‌گوید: «اگر گفته شود که علت مخفی‌شدن امام، خوف از ظالمین و تقیه از معاندین است؛ پس باید گفت: این علت در حق اولیا و شیعیانش نیست؛ پس واجب است که برای آنها ظاهر گردد».[1]  

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 24 بهمن 1394 10:21 | چاپ مطلب

چه عواملی در حصول تواتر و یقین به ولادت امام‌ مهدی علیه‌السلام مؤثر است

اعتبار خبر متواتر به جهت حصول یقین است، درمورد موضوع ولادت امام‌ مهدی(عج) عواملی چند در حصول یقین به این موضوع دخالت داشته است:

۱. احادیثی که به دلالت مطابقی بر ولادت امام‌ مهدی(عج)و بشارت به آن حضرت دلالت دارد که مجموع آنها به ۲۱۴ حدیث می‌رسد؛[۱]  

۲. روایاتی که درمورد سال ولادت آن حضرت رسیده است؛[۲]  

۳. روایاتی که در رابطه با خصوصیات فردی امام‌ زمان وارد شده است؛[۳]   

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 24 بهمن 1394 10:17 | چاپ مطلب

آیا غیبت از سنت‌های انبیای الهی است

یکی از سنن انبیای پیشین، غیبت از دیدگان مردم بوده که درمورد امام زمان نیز جاری شده است. برای نمونه چند مورد از غیبت‌های انبیا را ذکر می‌کنیم:

۱. حضرت ادریس: پس از جریانی که در میان ایشان و جباران زمان به وقوع پیوست به مدت بیست سال غایب بود و پس از آن ظاهر شد و به پیروان خود نوید فرج و قیام قائم از فرزندان خود (حضرت نوح) را داد. 

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 24 بهمن 1394 10:13 | چاپ مطلب

تاریخ چگونه بر ولادت امام زمان گواهی می‌دهد

کتاب «در انتظار ققنوس»[۱] به‌طور مفصل این مسأله را بررسی کرده است، ولی به‌طور خلاصه عبارت است از:

۱. تصریح امام عسکری علیه‌السلام به ولادت فرزندش؛ راوی می‌گوید: از امام عسکری علیه‌السلام پرسیدم: آیا شما فرزندی دارید؟ امام فرمود: آری.[۲]

۲. شهادت‌دادن قابله‌ها از جمله حکیمه خاتون (دختر امام جواد و عمه امام عسکری) به ولادت امام مهدی؛ 

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 24 بهمن 1394 10:11 | چاپ مطلب
کل صفحات :26
1
2
3