X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

صبر که تمام شود فرج می‌آید

ﺍﯾﻦ ﺭﻭﺯﻫﺎ ﺯﯾﺎﺩ ﯾﺎﺩ ﺁﻥ ﻣﺎﺩﺭﯼ ﻣﯽ‌ﺍﻓﺘﻢ ﮐﻪ ﺭﻓﺖ ﭘﯿﺶ ﺍﻣﺎﻡ ﺻﺎﺩﻕ ﻋﻠﯿﻪ ﺍﻟﺴﻼﻡ ﮔﻔﺖ :

ﭘﺴﺮﻡ ﺧﯿﻠﯽ ﻭﻗﺖ ﺍﺳﺖ ﺍﺯ ﻣﺴﺎﻓﺮﺕ ﺑﺮﻧﮕﺸﺘﻪ ﺧﯿﻠﯽ ﻧﮕﺮﺍﻧﻢ ...

ﺣﻀﺮﺕ ﻓﺮﻣﻮﺩند :

ﺻﺒﺮ ﮐﻦ ﭘﺴﺮﺕ ﺑﺮﻣﯽ‌ﮔﺮﺩﺩ ... 

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 24 اسفند 1394 11:35 | چاپ مطلب

بررسی ابعاد امنیت در حکومت مهدوی(قسمت دوم)

دو. امنیت و اخلاص:

بی درنگ، نیت و انگیزه پاک و خالصانه در عرصه زندگی فردی، خود کمکی شایان به احساس و وجود امنیت در افراد می نماید، نیات منافقانه یا مخالف با موازین الهی، در درجه اول خود فرد را، دچار اضطراب و دغدغه می نماید: وَ مَا أُمِرُوا إِلاَّ لِیَعْبُدُوا اللَّهَ مُخْلِصِینَ لَهُ الدِّینَ (21) آنها مأمور نشدند مگر آن که خدای را بپرستند در حالی که دین را خالص برای او می دانند، و نیز خداوند متعال می فرماید: أَلاَ لِلَّهِ الدِّینُ الْخَالِصُ (22)؛ آگاه باشید که دین خالص از برای خداوند است. 

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 24 اسفند 1394 11:29 | چاپ مطلب

بررسی ابعاد امنیت در حکومت مهدوی(قسمت اول)

الگویی از امنیت در حکومت مهدوی براساس روایات و ادله ی علمی

کلیات

الف) مفاهیم

1. امنیت،

در مورد مفهوم امنیت و مصادیق آن، در علوم آکادمیک و بین نظریه پردازان سنتی و مدرن تفاوت هایی وجود دارد: گروهی تهدید نظامی را برای مقابله با ناامنی، فرض اساسی قرار می دهند که ایجاد امنیت حول محور دولت بررسی می شود، از طرفی نظریه پردازان مدرن امنیت را براساس فارغ بودن از ترس و یا احساس ایمنی که ناظر بر امنیت روانی و مادی است معرفی کرده اند. (1) برخی امنیت را به معنای حفاظت جامعه در برابر لطمه خوردن به نهادها و ارزش های بنیادین می دانند. سیف زاده در نهایت چنین تعریفی را از مفهوم امنیت، ارائه می دهد: 

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 24 اسفند 1394 11:24 | چاپ مطلب

مشاهده سید بحرالعلوم رحمه الله در مسجد سهله

مولی محمد سعید صد تومانی که از شاگردان مرحوم سید بحرالعلوم (1) بود نقل می کند:

روزی در مجلس سید، صحبت از قضایای کسانی که حضرت مهدی علیه السلام را دیده اند به میان آمد، سید فرمود: روزی میل پیدا کردم نمازم را در مسجد سهله بخوانم. آن وقت، ساعتی بود که فکر می کردم کسی آنجا نیست.

وقتی رسیدم دیدم مسجد پر از جمعیت و صدای ذکر و قرائت بلند است و البته در چنین وقتی معمول نبود که کسی آنجا باشد. 

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 24 اسفند 1394 11:15 | چاپ مطلب

دعا برای سلامتی امام زمان عج چه آثاری دارد

عقیده به ظهور یک نجات دهنده بزرگ آسمانى و امید به یک آینده روشن که در آن، نگرانیها و هراسها مرتفع گردد، و به برکت ظهور یک شخصیّت ممتاز الهى همه تاریکیها از پهنه گیتى برچیده شود، و ریشه ظلم و جهل و تباهى از روى کره زمین برکنده شود، یک اعتقاد عمومى ثابت است که همواره در همه وقت، در همه جا، و در همه زمانها بین تمام ملّتها رایج بوده است.  

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 24 اسفند 1394 11:11 | چاپ مطلب

تشرف سید حسن

آقای میرزا هادی بجستانی فرمود: رفیق متدینم سید حسن نقل کرد، چله ای گرفتم و چهل شب چهارشنبه به مسجد سهله مشرف می شدم. شب چهارشنبه چهلم بزرگواری را با کمال مهابت در عالم رؤیا دیدار نمودم ولی صورت مبارکش را ندیدم.

فرمودند: برخیز کار تو درست شد وقت نماز است، کار تو درست شد. از خواب بیدار شدم دیدم یک ساعت به صبح مانده است، مشغول نماز شب شدم. 

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 24 اسفند 1394 11:06 | چاپ مطلب

زندگی بهاری با یاد امام زمان (عج)

از جمله القاب امام عصر (ع) ربیع الأنام (بهار مردمان ) و نَضره الأیّام (سرسبزی دوران) است. با تفکر و اندیشه در این القاب زیبای حضرت، می توان به چند مشخصه ی یک خانواده مهدوی دست یافت.

1. شادابی:

همانطور که فصل بهار، فصلی آکنده از شادابی،طراوات و نشاط برای طبیعت است، لقب زیبای «ربیع الأنام»، به معنای پیام آور شادابی و سرور برای دلهای مردمان است؛ به همین مناسبت یک خانواده ی امام زمانی لازم است با حاکم کردن نام و یاد آن حضرت بر فضای خانه و بهره مندی از برکت انس با ایشان، محیطی سرشار از نشاط، بالندگی و سرور بیافرینند. 

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : سه‌شنبه 18 اسفند 1394 12:16 | چاپ مطلب

نعمت درپرده غیبت

پرسش درباره فایده امام غایب، نتیجه برداشتى خاص از مفهوم غیبت است.

اصلاح این برداشت از آنجا که، با درک چگونگى بهره‏مندى از وجود حجت الهى مرتبط است، از ضرورت‏هاى عصر حاضر به شمار مى‏رود.

در سایه توجه به فایده‏هاى عظیم «بود» و «نمود عملى امامت» مى‏ توان خود را همواره در پیشگاه امام عصر(عج) حاضر دانست و با درک نعمت وجودى او در راستاى انتظار ظهور، به اجر مجالست و معیت با امام(عج) دست یافت.

مقاله حاضر، تلاشى است براى تبیین این مفاهیم، باشد که در پیشگاه آن وجود مقدّس پذیرفته گردد. 

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : سه‌شنبه 18 اسفند 1394 12:10 | چاپ مطلب

نقد دیدگاه ابن تیمیه درباره امام مهدی(عج)

باید به ظهور امام مهدی(ع) هر چند یک اعتقاد اسلامی است، ولی در مذهب تشیع از جایگاه خاصی برخوردار است و می توان گفت دلیل اصلی آن هم این است که ولادت و حیات آن حضرت را قبول دارند. برخی از نویسندگان اهل سنت، بدون توجه به مبانی و دلایلی که شیعه برای خود دارد، سخت این باور را مورد هجوم قرار داده اند؛ از جمله این افراد احمد ابن تیمیه می باشد. وی در کتاب" منهاج السنه النبویه" ایراداتی بر اعتقاد شیعه گرفته است، از جمله اینکه امام عسکری(ع)هیچ فرزندی نداشته است و دیگر اینکه بر فرض که پسری داشته وی هنگام درگذشت پدر، به سن رشد نرسیده تا بتواند امامت جامعه را برعهده گیرد و سوم اینکه اگر حتی در آن سن به امامت هم رسیده باشد، چگونه ممکن است از عمری این اندازه طولانی برخوردار باشد؟ 

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : سه‌شنبه 18 اسفند 1394 12:01 | چاپ مطلب

رازی که جز پس از ظهور، آشکار نمی‌شود

طولانی شدن غیبت امام عصر ٬ سیل شبهات و تردیدها ٬ ممکن است دل‌های شیعیان و مؤمنان به امام عصر ٬ را در شک و شبهه ٬ فروبرد. امامان شیعه ازجمله امام صادق ٬ در کنار استدلال‌ها و نقل احادیث و برهان ٬ به تعلیم دعا در عصر غیبت ٬ به شیعیان ٬ همت گماشتند و توصیه های فرموده‌اند که دعای غریق و دعای عهد ٬ ازجمله آنها می‌باشد. 

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : سه‌شنبه 18 اسفند 1394 11:43 | چاپ مطلب
کل صفحات :32
1
2
3
4