X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

بارالها...

اى کـشـتـى نـجات ! اینک گرفتاران امواج پرتلاطم دریاى فساد و ظلم و طغیان در انتظار ظهورت لحظه شمارى مى کنند.

اى روزنه امید! اینک اسیران زنجیر استعمار و گرفتاران استبداد، با انتظار روز رهایى از قـیـد اسـارت ظـلم ، دل خوش ‍ کرده و شبهاى ظلمانى و تاریک بیداد را به امید نور عدالت تو، سپرى مى کنند.

اى چـشـمـه سـار جـوشـان فـضـیـلت ! ایـنـک تـشنه کامان علم و دانش در انتظار جرعه اى از اقیانوس بیکران علم تو صف کشیده اند. 

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395 12:26 | چاپ مطلب

نشانه ‏های ظاهری حضرت مهدی (عج)

امروزه بحثی مطرح است و آن این است که راز محبوب شدن فرد در یک جامعه چیست؟ ممکن است در این باره نظریات گوناگونی مطرح شود که برخی زیبایی و جمال را راز محبوبیت فرد بدانند، گروهی قدرت و توان جسمی را نشانه محبوبیت شخص در جامعه، همچون قهرمانان بدانند، دسته‏ای دیگر احسان و مهربانی و گذشت و عطوفت را ریشه محبوبیت فرد قلمداد نمایند و قومی نیز کمال علمی انسان را باعث جلب محبت دیگران به او بدانند؛ چنان که نسبت به عالمان و نخبگان علمی این گونه ابراز محبتها دیده می‏شود. و یا قدرت ایمان و معنویت و وصل به معدن عظمت الهی را علت اصلی محبتها و محبوبیتها بشمارند که البته در فرهنگ دین مخصوصا قرآن بر این نظریه تأکید شده است؛ اما ما شیعیان:  

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395 12:10 | چاپ مطلب

آقا قسم به جان شما خوب میشوم

آقا قسم به جان شما خوب میشوم

باور کن آخرش به خدا خوب میشوم

این روزها ز دست خویش شاکی ام

قدری تحمل بنما خوب میشوم 

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395 11:57 | چاپ مطلب

آیا علمای اهل سنت، طول عمر امام زمان (عج) را بعید می‌دانند

از مسائل مطرح شده پیرامون امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف، مسأله‌ی طول عمر شریف حضرت است. 

برخى علماى اهل سنّت همانند سعدالدین تفتازانى طول عمر حضرت امام مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف را بعید دانسته اند و معتقد هستند که زنده ماندن بسیار طولانى یک انسان در دنیا، به آسانى قابل باور نیست. 

تفتازانى این حقیقت را انکار نمى کند که مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف به عنوان فرزند امام حسن عسکرى علیه السلام دیده به جهان گشوده است، بلکه تنها طولانى شدن غیر معمول عمر امام را بعید مى داند.  

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : یکشنبه 26 اردیبهشت 1395 12:38 | چاپ مطلب

آثار دعا برای امام مهدی (عج) در دنیا

یکی از اقسام نصرت صاحب الزمان علیه السلام، یاری کردن به زبان است و اگر مومن برای مولای خود خالصانه دعا کند مولایش هم برای او خالصانه دعا می کند و دعای آن حضرت (عج) کلید هر خیر و از بین برنده ی هر شّر است.

در کتاب خرایج آمده است: شحصی به نام عبدالرحمن مقیم اصفهان، شعیه بود. از او پرسیدند: چرا به امامت حضرت علی النقی علیه السلام معتقد شدی؟ گفت: چیزی دیدم که موجب شد من این چنین معتقد شوم؛ من مردی فقیر ولی زباندار و پرجرأت بودم، در یکی از سال ها اهل اصفهان مرا با جمعی دیگر برای شکایت به دربار متوکل بردند، در حالی که بر آن دربار بودیم دستوری از سوی او بیرون آمد که علی بن محمد بن الرضاعلیهم السلام احضار شود. 

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : یکشنبه 26 اردیبهشت 1395 12:31 | چاپ مطلب

یا حضرت صاحب الزمان ادرکنی

یا حضرت صاحب الزمان ادرکنی

دردانه حق گنج نهان ادرکنی

مپسند بمیرم ونبینم رویت

ای کعبه آمال جهان ادرکنی 

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : یکشنبه 26 اردیبهشت 1395 12:23 | چاپ مطلب

فایده ی امام غایب

وجود امام ، هدف اصلی نظام خلقت و رابطه میان عالم مادی و عالم ربوبی است.امام سجاد(ع) می فرماید:«ما امان اهل زمین هستیم ، چنان که ستارگان ؛ امان اهل آسمان اند.به واسطه ی ماست که آسمان به زمین فرود نمی آید...به واسطه ی ما باران رحمت حق ، نازل و برکات زمین خارج می شود.ما اگر روی زمین نبودیم ، زمین اهلش را فرو می برد»(1)بدیهی است که حضور و غیبت او در ترتّب این آثار تفاوتی ندارد.حضرت در ادامه می فرماید:«تا حال هیچ وقت ، زمین از حجت خالی نبوده است ، ولی آن حجت ، گاهی ظاهر و گاهی غایب است»راوی می گوید:گفتم:مردم چگونه از امام غایب بهره می برند ، فرمود:«همان گونه که از خورشید پشت ابر بهره می برند»(2). 

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : سه‌شنبه 21 اردیبهشت 1395 10:50 | چاپ مطلب

امام آخرالزمان

سخن این جاست که او کیست؟ این منجی بزرگ که بشریت گمشده در هزار توی«رأی» و «هوی» را به سعادت آباد «وحی»و «هدی» رهنمون می کند، کیست؟

اکثر شارحان نهج البلاغه بر این عقیده اند که این فراز از خطبه به امام آخرالزمان اشاره دارد. ابن ابی الحدید در این باره چنین می نویسد:

این سخن اشاره دارد به وجود امامی که خداوند متعال او را در آخرالزمان خلق خواهد کرد، و در اخبار و روایات به وجود او وعده داده شده است( جلوه تاریخ در شرح نهج البلاغه، ج4، ص 265). 

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : سه‌شنبه 21 اردیبهشت 1395 10:27 | چاپ مطلب

شیوه عملی منجی

در چنین شرایط آشفته و نابسامان آخرالزمان، منجی ای ظهور خواهد کرد که با اتخاذ شیوه ای خاص، اوضاع را سامان می بخشد، و آن شیوه احیای«هدی» و دمیدن روحی تازه به «قرآن کریم»است.

«هدی»معنای گسترده ای را دربرمی گیرد که به منظور درک بهتر کلام حضرت از توضیحی که مؤلف فی ظلال نهج البلاغه در مورد آن ارائه داده است مدد می جوییم: 

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : سه‌شنبه 21 اردیبهشت 1395 10:25 | چاپ مطلب

ماجرای یاری امام زمان(عج)به محبین علی(ع)

مرحوم علامه مجلسی نور الله مرقده در کتاب بحار از کتاب «کشف الغمه» حکایتی نقل کرده که بسیار جالب است و ما در اینجا معجزه ای از معجزات امام زمان(ع) نقل می کنیم و آن حکایت این است. محی الدین اربلی گفت: روزی در خدمت پدرم بودم، دیدم مردی نزدش نشسته و چرت می زند، در چنین حالی عمامه از سرش افتاد اما جای زخم بزرگی در سرش بود، پدرم پرسید این زخم اثر چیست؟ 

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 18 اردیبهشت 1395 09:20 | چاپ مطلب
کل صفحات :30
1
2
3