X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

مقتداى من حضرت زهرا(س) است

آجرک الله یا بقیة الله... مولاجان! می دانیم که ایام فاطمیه فقط اقامه ی عزا برای شهادت بانوی بانوان دو عالم علیها سلام نیست. تلنگری است به ما شیعیان که حواسمان به ولیّ امر، اماممان و راه ایشان باشد.

آقاجان! هرچند فاصله معنوی ما با شما از عرش تا فرش است، اما ما نیز چون شما تأسی می کنیم به خانم فاطمه زهرا سلام الله علیها در ولایتمداری و مبارزه با طاغوت و.... 

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : سه‌شنبه 27 مهر 1395 14:16 | چاپ مطلب

ضرورت ظهور امام عصر(عج) بر اساس قرآن و روایات

اتحاد و یگانگی قرآن و عترت طاهره، اصل محکم و خلل ناپذیری است که بر اساس حدیث شریف ثقلین به اثبات می رسد. بر همین مبنا، ضرورت ظهور آخرین امام و منجی نهایی(عج) را می توان از ضرورت وجود و ظهور قرآن در جهان طبیعت نتیجه گرفت.

الف- انزال قرآن کریم اهداف فراوانی را تأمین می کند؛ از جمله هدایت انسان ها: ﴿هُدًى لِلنَّاس﴾،(1) بر انگیختن آنان برای برپایی حکومت عدل: ﴿لِیَقُومَ النَّاسُ بِالْقِسْطِ﴾(2) - زیرا قیام عمومی به عدل بدون حکومت عادل مقدور نخواهد بود - و خارج کردن بشر از تیرگی و تاریکی جهل به روشنایی و نور هدایت: ﴿کِتَابٌ أَنزَلْنَاهُ إِلَیْکَ لِتُخْرِجَ النَّاسَ مِنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّورِ﴾.(3) 

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : سه‌شنبه 27 مهر 1395 14:01 | چاپ مطلب

اماکن مهدوی ...قرقیسیا

«قرقیسا» نام شهری در کنار فرات در شمال سوریه امروزی (محل کنونی شهر بصیره در شرق دیرالزور) و آوردگاه سفیانی در زمان قیام قائم (عج) است.

امام علی علیه السّلام می فرماید: «سفیانی بر دشمنان در شام پیروز می شود بعد از آن بین او و دشمنان دیگرش در «قرقیسا» جنگی روی می دهد که پرندگان آسمان و درّندگان زمین از باقی مانده های کشته ها سیر می شوند. (1) 

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : سه‌شنبه 27 مهر 1395 13:56 | چاپ مطلب

تولد شیخ صدوق به دعای حضرت مهدی(عج)

  محمد بن علی اسود می گوید: 

علی بن بابویه پس از درگذشت محمد بن عثمان بن عمری از من درخواست کرد که از ابوالقاسم حسین بن روح نایب خاص حضرت ولی عصر علیه السّلام بخواهم تا مولایمان صاحب الزمان علیه السّلام از خدای تعالی بخواهد که فرزند پسری به وی عنایت فرماید.  

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : سه‌شنبه 27 مهر 1395 13:37 | چاپ مطلب

سراپا گوش به فرمانیم

امام راحل رحمه الله که خود شیفته و شیدای امام زمان«عج» بود و با نفس مسیحایی خویش ملتی را دلباخته آن بزرگوار کرد و نهضت اسلامی را به یاری این مردم به پیروزی رساند در یکی از پیام های خود به مناسبت نیمه شعبان ویژگی های منتظران امام زمان علیه السلام را معرفت، فداکاری، ایثار و شهادت  دانسته چنین می فرماید: «سلام بر او و سلام بر منتظران واقعی او، سلام بر غیبت و ظهور او، و سلام بر آنان که ظهورش را با حقیقت درک می کنند و از جام هدایت و معرفت او لبریز می شوند. سلام بر ملت بزرگ ایران که با فداکاری و ایثار و شهادت راه ظهورش را هموار می کنند»  

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 26 مهر 1395 10:49 | چاپ مطلب

کربلای انتظار

درباره وجوه تشابه امام حسین (علیه السلام) و حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه) روایات متعددی وجود دارد و پژوهشگران در این باره تالیف های ارزشمندی دارند. این نوشتار نیز بر آن است که بخشی از پیوند عاشورای امام حسین (علیه السلام) و انتظار حضرت مهدی (ارواحنا فداه) را باز گوید. پیوندی که رمز حیات شیعه و راز بقای آن است و به اعتقاد برخی صاحب نظران: « "عاشورا" انتظار برآورده نشده ی شیعه است و "انتظار" عاشورای برآورده شده شیعه » 

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 26 مهر 1395 10:38 | چاپ مطلب

یاران امام حسین الگوی یاران امام مهدی

یکی از نیازهای اساسی منتظران در عصر غیبت، لزوم برخورداری از الگوهای عملی، در مسیر خودسازی و نیز همراهی و مساعدت امام معصوم است، کسانی که توانسته باشند در عرصه عمل، برای تحقق اهداف و آرمان‌های امام خود، جان فشانی کنند و نمونه‌های روشنی در طریق اطاعت و سرسپردگی باشند و به راستی، چه کسانی شایسته‌تر از یاران امام حسین علیه السلام؟! 

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 26 مهر 1395 10:32 | چاپ مطلب

بهترین بهانه هستی

تلاوت کلام الله و شنیدن آیات معبود بهانه ایست برای هدایت بندگان؛ همانگونه که فضیل بن عیاض زمانیکه برای سرقت از دیوار خانه عابد بالا رفت، با شنیدن آیه «أَلَمْ یَأْنِ لِلَّذِینَ آمَنُوا أَن تَخْشَعَ قُلُوبُهُمْ لِذِکْرِ اللَّهِ» متحول شد و صدا بر آورد، آری زمان توبه فرا رسیده است. با خواندن مناجات هایی که از امامان معصوم علیهم السلام، به دستمان رسیده، می آموزیم که چه بگوییم و چه بخواهیم تا بدین سبب آرمان هایمان به برکت نور مناجات مستجاب شود. 

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 26 مهر 1395 10:25 | چاپ مطلب

خودسازی راه سلوک به ولیّ خدا

برخی از این عوامل، عدم آمادگی همراهی با ولیّ خدا، علاقه به دنیا، جمع بین دنیا و آخرت، احساس عدم احتیاج به ولیّ خدا می باشد.

عدم آمادگی همراهی با ولیّ خدا

اگر انسان، خودش را برای همراهی با ولیّ خدا آماده نکند، عقب خواهد ماند؛ چنان چه سید الشهدا از ماه ها قبل، موضعشان را در قبال حکومت یزید،  اعلام کرده بودند؛ ولی عده ای به دلیل عدم آمادگی، از قافلة خیر، عقب  ماندند. آمادگی  برای ظهور موجب می شود تا زمان 

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 26 مهر 1395 10:16 | چاپ مطلب

با تکمیل تعداد این افراد نوبت ظهور است؟

روایات متعدد از ائمه ی اطهار علیهم السلام به ما رسیده است که یاران حضرت مهدی 313 نفر به تعداد یاران پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله در جنگ بدر هستند. (منتخب الاثر، صافی گلپایگانی، الفصل السابع، الباب الخامس، بیست و پنج روایت را با این مضمون گردآوری کرده است) و در منابع روایی اهل سنت نیز همین تعداد به عنوان یاران حضرت مهدی علیه السلام بیان شده است. (مجمع الزوائد و منبع الفوائد، نور الدین هیثمی، ص 119) 

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 26 مهر 1395 09:22 | چاپ مطلب
کل صفحات :40
1
2
3
4