X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

مادر؛ آخرالزمان چه وقتی است؟.....

مادر؛ آخرالزمان چه وقتی است؟…. درست است که می گویند، وقتی بی حجابی زیاد شود؛ آخر الزمان شده و ظهور امام زمان(عج الله تعالی فرجه) نزدیک است؟؟؟

فززندم سئوال پر مفهوم و مهمی پرسیدی؛

اما معنای اول: زمان طولانی که از ولادت پیامبر اسلام تا شروع قیامت است؛ را آخر الزمان گویند و حضرت محمد(صلی الله علیه و اله و سلّم) را پیامبر آخر الزمان نامیده اند. 

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : چهارشنبه 31 خرداد 1396 10:49 | چاپ مطلب

الطاف حضرت حجت(عج) و علامه حلّى

یکى از برازنده‌ترین فقهاء شیعه و رأس و رئیس امامیه آیت اللّه على الاطلاق مرحوم حسن بن یوسف مشهور به علامه حلّى متوّفاى ”۷۲۶”هجری است که با تألیف کتاب‌هاى گرانقدرش حقوق عظیمى بر امت اسلام و بویژه بر فقها و علماى بزرگ و مراجع گرانقدر شیعه در ادوار مختلف دارد. 

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : چهارشنبه 31 خرداد 1396 10:39 | چاپ مطلب

جعل آخرالزمان و ظهور موعود در غرب

غرب در سناریوهای مختلف سعی می کند عناصر مذکور در اخبار آخرالزمانی را تحریف کند و به صورت مصنوعی و جعلی چنان کنار هم قرار دهد که حقیقی جلوه کند. در واقع آنها در حال تدارک جعلی حادثه آخرالزمانی ظهور موعود هستند.

هر حاکمیتی دارای تفکر و پشتوانه های ایدئولوژیک و قوانین مورد پسند خود است که با بهره مندی از کانال ها، سایت ها، صفحات روزنامه ها و مجلات حرف و ایده خود را به مردم القا می کند و با حاکمیت طرز فکرش، حکومت ظاهریش را ادامه و ریشه دار می کند. 

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : چهارشنبه 31 خرداد 1396 10:16 | چاپ مطلب

اتفاق مذاهب در موضوع موعود آخرالزمان

على اکبر قرشى 

جو حاکم در دوران حکومتهاى بنى‏ امیه و بنى عباس و نظیر آنها سبب گردید که بسیارى از حقایق اسلامى به دست فراموشى سپرده شود و در میان مسلمانان ترویج نشود و در مقابل بسیارى از چیزها که در مسیر سیاست آنها قرار مى‏گرفت‏ به وجود آمد و تبلیغ شد. نظیر مساله جبر، خلق قرآن و امثال آنها. 

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : چهارشنبه 31 خرداد 1396 10:06 | چاپ مطلب

آخرین حجت، واپسین منجی

اعتقاد به نجات بخش موعود «منجی»، به عنوان انسان برتری که در آخرالزمان زمین را از عدالت پر می‏ سازد و انسان‏های در بند را رهایی می ‏بخشد، در همة ادیان و مذاهب وجود دارد. اما آنچه در این میان شیعه را متمایز ساخته، این است که در این مذهب «منجی موعود» نه تنها به عنوان یک آرمان، بلکه به عنوان تداوم بخش رسالت انبیا، وارث اولیای الهی و در یک کلام «حجّت خدا» بر روی زمین مطرح است؛ حجّتی که زنده، شاهد و ناظر بر اعمال آدمیان است؛ حجتی که تأثیر او در زندگی فردی و اجتماعی انسان‏ها تنها به آخرالزمان و زمان ظهور منحصر نمی‏شود و وجود او در لحظه لحظة زندگی ساکنان زمین نقش دارد. 

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 29 خرداد 1396 10:34 | چاپ مطلب

به امام زمان خود شک دارم چه کنم

در ظهور امام زمان علیه السلام دچار شک و تردید هستم، چه کنم؟

شرح پرسش:

همه ادیان الهی انتظار فرج را دارند و تا به حال نه مسیح ظهور کرده و نه 

همیشه این سؤال برای من مطرح است و با همه ارادتی که نسبت به ائمه اطهار دارم در ظهور امام زمان علیه السلام دچار شک و تردید هستم و هیچ آیه صریحی هم در قرآن ندیده ام،من را راهنمایی کنید حتی اگر شده به صورت معرفی کتاب. 

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 29 خرداد 1396 10:23 | چاپ مطلب

علائم نهایی پیش از ظهور امام زمان(ع)

علائم ظهور حضرت مهدی (عج) بر دو دسته تقسیم می شوند:

الف: علائم حتمی و قطعی؛

ب: علائم غیر حتمی و غیر قطعی که البته در این علائم هم ممکن است اختلاف نظر وجود داشته باشد.

علائم غیر حتمی فراوان هستند و نوعاً بعضی از آنان به وقوع پیوسته است اما علائم حتمی و قطعی هنوز رخ نداده اند بعضی از این علائم قطعی عبارتند از: 

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 29 خرداد 1396 10:01 | چاپ مطلب

بهایی ها درباره امام زمان چه می گویند؟

امام زمان(عج) در ادیان آسمانی ازجمله اسلام مطرح شده است. اما در این بین فرقه های ساختگی ازجمله بهاییت سر برآوردند که در این باب مواردی را مطرح و به خورد پیروان خویش دادند.

امام زمان بهائیت کیست؟ و چه رابطه ای با امام زمان شیعه و سنی با این اسم و رسم دارد؟ این مسئله پرسشی که از سوی بسیاری  مطرح می شود. پاسخ در وهله نخست آن است که اعتقاد به امام دوازدهم از اصول عقاید شیعیان است و تمام شیعیان درباره وجود شریف ایشان با استناد به احادیث و تاریخ و برهان های عقلی باور و یقین دارند.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 27 خرداد 1396 10:48 | چاپ مطلب

مهربانترین پدر دنیا (کانون عاطفه)

انسان دارای فکر و اندیشه، احساسات و عواطف در رفتار است. فکر و اندیشه اش را با اصول عقاید و مسائل عقیدتی باید ساخت. رفتارش را علم اخلاق تنظیم می نماید. و برای احساسات و عواطف خویش نیز نیاز به کانون عاطفه داشته تا هم احساساتش را جهت مثبت داده و هم ابراز احساسات نموده و در مواقع لزوم به کانون عاطفه پناهنده شود. 

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 27 خرداد 1396 10:33 | چاپ مطلب

فرزند در آخر الزمان

رسول خدا به گروهی از بچه ها نگاه کرد و فرمود:وای بر فرزندانی که در آخر الزمان به دنیا می آیند ،از دست پدران آنها . سؤال کردند:یا رسول الله ، آیا منظورتان پدرانی است که مشرک هستند؟فرمودند:

خیر ، بلکه پدرانی که مؤمن هستند ،اما به فرزندان خود از واجبات دینی چیزی  یاد  نمی دهند و اگر فرزندانشان هم یاد بگیرند ، آنها را هم باز می دارند و با اندکی از مال دنیا راضی می شوند. من از ایشان بیزارم و ایشان نیز از من بیزارند. 

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 27 خرداد 1396 10:30 | چاپ مطلب
کل صفحات :40
1
2
3
4