X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

وقتی مردم طعم شیرین اسلام ناب را می چشند

عرضه اسلام ناب محمدی به مردم فارغ از هر گونه تحریف و بدعت و تفاسیر به رای از دستاوردهای ظهور امام عصر(عج) و دولت کریمه مهدوی است که در روایات ائمع معصومین علیهم السلام به آن اشاره شده است.

امام صادق(ع) در این باره می فرمایند: «هنگامی که حضرت قائم(عج) ظهور کند مردم را از نو به اسلام دعوت می کند و آنان را به سوی (اسلام) هدایت می کند در حالی که اسلام کهنه و نابود شده مردم از آن گمراه گشته اند.»(1)

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : چهارشنبه 28 تیر 1396 13:16 | چاپ مطلب

شیوه سوره مبارکه رعد برای اثبات وجود امام مهدی(عج)

قرآن کریم می فرماید: «وَیَقُولُ الَّذِینَ کَفَرُوا لَوْلاَ أُنزِلَ عَلَیْهِ آیَةٌ مِنْ رَبِّهِ إِنَّمَا أَنْتَ مُنذِرٌ و َلِکُلِّ قَوْم هَاد ٍ؛ کسانى که کافر شدند مى گویند: «چرا آیه و (معجزه اى) از پروردگارش بر او نازل نشده؟! تو فقط بیم دهنده اى و براى هر گروهى هدایت کننده اى است و اینها همه بهانه است.» (1)

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : چهارشنبه 28 تیر 1396 13:09 | چاپ مطلب

آیا ائمه(ع) وقت ظهور را می دانند؟

آیت الله جوادی آملی از مراجع عظام تقلید و مفسر برجسته قرآن، در کتاب ارزشمند «امام مهدی، علیه السلام موجود موعود» می نویسد:

به تحقیق زمان ظهور آن حضرت(عج) ناپیداست و تنها خدا یا کسانی از آن آگاه اند که خداوند علم به آن را در اختیارشان گذاشته است. در برخی روایات معصومان علیهم السلام زمان ظهور حضرتش را چونان گاه برپایی قیامت دانسته و بدینسان بر ناپیدایی آن تاکید ورزیده اند: «إنّما مثله کمثل الساعة» «ثَقُلَتْ فِی السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ ۚ لَا تَأْتِیکُمْ إِلَّا بَغْتَةً؛ آن ساعت در آسمانها و زمین بسی سنگین و عظیم است، نیاید شما را مگر ناگهانی»(۱)‌

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : چهارشنبه 28 تیر 1396 12:56 | چاپ مطلب

توصیه آیت الله جوادی ‌آملی برای ارتباط با امام مهدی(عج)

انجام دادن مستحبات و اعمال صالح به نیابت از آن حضرت(عج) و اهدای ثواب آن به ارواح طیّب عترت طاهره علیهم اسلام از بهترین راه ‏هایی است که می ‏تواند ارتباط انسان با آن وجود مبارک را تأمین کند.

آیت‌الله جوادی آملی در نوشتاری به موضوع ضرورت و شیوه ارتباط شیعیان با حضرت ولی‌عصرعجل الله تعالی فرجه اشاره کرده و در این باب چنین نگاشته اند:

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : چهارشنبه 28 تیر 1396 12:49 | چاپ مطلب

ملاقات با پیرمردی صد ساله در جمکران

نزدیک به صد سال از عمرش گذشته بود؛ چشمانش را از دست داده بود؛ سی سال هر هفته سه شنبه ها جمکران مشرف و چهارشنبه ها برمیگرده؛

با خانواده به جمکران مشرف شدیم. درون مسجد حضور پیرمردی توجهم را جلب کرد؛ کنارش نشستم و سر سخن را باز کردم...

نزدیک به صد سال از عمرش گذشته بود؛ 

چشمانش را از دست داده بود؛

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : یکشنبه 25 تیر 1396 14:23 | چاپ مطلب

تکمیل نگارش کتاب با دستخط مبارک امام زمان(عج)

یکی از سوالاتی که در مورد امام  زمان حضرت مهدی علیه السلام  شنیده می شود این است که الان که حضرت غایب هستند چه فعالیت هایی انجام می دهند و چگونه مردم را هدایت می کنند، این سوال را به دو روش می توان جواب داد. 

روش اول این که: امام انسان کامل و خلیفه خدا بر زمین هستند و اصل وجود ایشان برای بقای زمین ضرورت داشته و باعث آثار و برکت است، یعنی به فواید وجودی حضرت اشاره شود، و روش دوم این که به برخی از فعالیت های ایشان که با مشاهده و مکاشفه شیعیان علنی شده پرداخته شود.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : یکشنبه 25 تیر 1396 14:18 | چاپ مطلب

چگونه زمان ظهور را جلو بیندازیم؟

سال‌ها می‌گذرد، حادثه‌ها می‌آید و ما همچنان به استفاده از نور خورشید امامت از پس ابرهای غیبت خو گرفته‌ایم. می‌خواهیم امام عصر ـ عجل الله تعالی فرجه الشریف ـ را درک کنیم و از فیض حضورش بهره ببریم اما همچنان در غیبت به سر می‌بریم. پس چگونه «ظهور» را جلوتر بیندازیم؟

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : یکشنبه 25 تیر 1396 14:11 | چاپ مطلب

نَمی از چشم های توست چشمه

نَمی از چشم های توست چشمه ، رود ، دریا هم

کمی از ردِّ پای توست جنگل ، کوه ، صحرا هم

تو از تورات و انجیل و زبور از نور لبریزی

تو قرآنی ، زمین محو شکوهت، آسمان ها هم

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : یکشنبه 25 تیر 1396 14:03 | چاپ مطلب

قطره‌ای از دریای عدالت

با توجه به احادیث متواتر وارد شده در حوزه مهدویت؛ از مهمترین و پایه‌ای‌ترین کارهای امام عصر علیه‌السلام بعد از ظهور؛ مبارزه با ظلم ،تشکیل حکومت اسلامی و اجرای عدالت است.

و حتی می‌توان گفت: هدف از تشکیل حکومت، اقامه عدل، از بین بردن ظلم، به اهتزاز در آوردن پرچم توحید و دعوت همگان به یگانه‌پرستی و نجات از خرافه‌گرایی و خرافه‌پرستی است.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : چهارشنبه 21 تیر 1396 12:04 | چاپ مطلب

آیا برای غیبت کبری حدّی تعیین شده است؟

در روایات معصومین علیه‌السلام داریم که مدتش بقدری طولانی است که گروهی از مردم آن زمان نسبت به آن حضرت تردید می‌افتند. در روایتی از حضرت علی علیه‌السلام نقل شده‌است: «غیبت امام زمان آن‌قدر طولانی می‌شود که شخص جاهل می‌گوید، خدا به اهل بیت پیغمبراحتیاجی ندارد». 

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : چهارشنبه 21 تیر 1396 11:43 | چاپ مطلب
کل صفحات :37
1
2
3
4