X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

توصیه آیت الله جوادی ‌آملی برای ارتباط با امام مهدی(عج)

آیت‌الله جوادی آملی در نوشتاری به موضوع ضرورت و شیوه ارتباط شیعیان با حضرت ولی‌عصرعجل الله تعالی فرجه اشاره کرده و در این باب چنین نگاشته اند:

حیات انسانی و معقول بشر در گرو پیوند با حقایق وَحْیانی قرآن کریم است، چرا که وحی یگانه عامل زندگی‏بخش بشر و پیروی از دستورها و آموزه‏ های آن، زمینه‏ ساز باریابی به زندگی معقول و مطلوب است: ﴿استَجیبوا لِلّهِ ولِلرَّسولِ اِذا دَعاکُم لِما یُحییکُم﴾۱؛ ﴿مَن عَمِلَ صلِحًا مِن ذَکَرٍ اَو اُنثی وهُوَ مُؤمِن فَلَنُحیِیَنَّهُ حَیوهً طَیِّبَه﴾.۲

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : چهارشنبه 29 شهریور 1396 12:14 | چاپ مطلب

دعای امام رضــــا(ع) برای ظهور امام زمان(عج)

نشانه او این است که سنش بالا است؛ اما چهره اش جوان. کسی که به او نگاه کند، گمان می‌کند که چهل ساله یا کمتر است. زمانی که قائم قیام کند، در سلام‌ها به او گفته می‌شود: سلام بر تو ای ذخیره خداوند!

سیره امام رضا در بزرگداشت گفتمان مهدویت

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : چهارشنبه 29 شهریور 1396 12:07 | چاپ مطلب

دست بر سر گذاشتن و قرائت دعای فرج

احکام عبادی محض مثل نماز و مناسک مخصوص آن و نیز کیفیت و آداب دعا و مناجات کلا جنبه تعبدی دارند. معنای تعبدی بودن عبادات این است که مصالح و حکمت‌های آن برای انسان روشن و معلوم نیست ولی به اجمال می‌دانیم که آداب و کیفیت انجام عبادات همگی دارای حکمت واقعی است، ولی برای اینکه بنده مومن خود را تسلیم و سر سپرده خود سازد دستور انجام آن‌ها را می‌دهد ولی به صورت مفصل تمام جزئیات حکمت و مصلحت عبادات را بیان نمی‌کند، تا جنبه اخلاص و سر سپردگی که یکی از اهداف مهم عبادات است تقویت گردد. انسان مومن با توکل به خداوند به صورت تسلیم به فرمان الهی با جان و دل آماده اجرای دستورات اوست بدون اینکه بداند مصلحت و حکمت دستورات او به صورت مفصل چه می‌باشد؟

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : چهارشنبه 29 شهریور 1396 12:03 | چاپ مطلب

دلنوشته منتظران (دیر نکنی ...)

بسم الله الرحمن الرحیم

هر چه سلام  دارم تقدیم می کنم به جاودانگیِ یک اتفاق؛ از خلف وعده تا انتظار!

سلام آقا.

دلخوشیَم تنها به همین مستحبیست که پاسخ آن واجب است.

این منم؛

که بعد از وقفه ای، توفیق شد تا دوباره به محضرتان دست به قلم شوم.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : چهارشنبه 29 شهریور 1396 11:35 | چاپ مطلب

مهم ترین ویژگی مهدی یاوران

از جمله اهداف مشترک بین دولت کریمه مهدوی و نظام ایده آل خانوادگی  شرک زدائی ، خدا محوری و موحد پروری است.

خداوند تبارک وتعالی مهم ترین رسالت انبیاء الهی را در مرحله اول مبارزه با شرک و پاکسازی قلوب مومنان از نفاق و بت پرستی معرفی کرده است و در مرحله دوم آشنا سازی بندگان با صفات و حرکات تربیتی خود را حول کلمه توحید معرفی میکند.

وَ لَقَدْ بَعَثْنا فی‏ کُلِّ أُمَّهٍ رَسُولاً أَنِ اعْبُدُوا اللَّهَ وَ اجْتَنِبُوا الطَّاغُوتَ (۱)

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : چهارشنبه 29 شهریور 1396 11:19 | چاپ مطلب

امام زمان از شکستن عهد اطلاع دارند

امام زمان(عج)

“از عهد شکنی ها و پشت سر گذاشتن عهد و پیمانها با اطلاعیم”

(احتجاج مرحوم طبرسی، ج ۲ ص۴۵۹)

عهد و پیمان ما چیست؟؟؟

دوش دیدم که ملایک در میخانه زدند

گل آدم بسرشتند و به پیمانه زدند

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : چهارشنبه 29 شهریور 1396 11:12 | چاپ مطلب

دست بر سرگذاردن

از جا برخاستن و دست بر سرگذاشتن، هنگام شنیدن نام حضرت مهدی (ع) مخصوصاً لقب «قائم»، برای احترام به امام زمان (ع) است. چنان که امام رضا (ع) وقتی که در مجلسی در محضر او نام حضرت قائم (ع) بردند، حضرت به احترام امام مهدی (ع) دست بر سر گذاشته و از جا برخاست. 1 این امر ریشه مذهبی دارد و فعل امام معصوم سندی است بر این وظیفه البته اینه کار واجب نیست و صرفاً اظهار ادب به پیشگاه حضرت است.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : چهارشنبه 29 شهریور 1396 11:00 | چاپ مطلب

شصت و دومین شماره نشریه امان ـ تیر ماه 1396

به گزارش بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) شماره 62 نشریه الکترونیک امان در دهه کرامت سال 1396 با پرونده ویژه این ایام در 36 صفحه، بر روی پایگاه اینترنتی این نشریه منتشر گردید.

در این شماره می‌خوانیم:

راه عاقبت بخیری | سبک زندگی منتظرانه از استاد حسن ملائی

ستاره صبح| صوت نوشت حجت‌الاسلام‌والمسلمین عالی

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 25 شهریور 1396 12:27 | چاپ مطلب

انگیزه‌سازی برای حرکت به سوی سبک زندگی منتظرانه

انگیزه، موتور حرکت انسان به سوی هدف است و برای تحریک انسان به سوی هدف باید با ایجاد شناخت از جایگاه هدف، انگیزه حرکت را در انسان برانگیخت. اما آدم‌ها متفاوت‌اند در روحیات، استدلال‌ها و حتی عبادات.

امام صادق علیه‌السلام می‌فرماید:

عبادت کنندگان سه دسته‌اند،1. گروهی که خدای عزوجل را از ترس عبادت می‌کنند و این عبادت بردگان است؛ 2. گروهی که خدای تبارک و تعالی را به طمع ثواب عبادت می‌کنند و این عبادت مزدبگیران است؛ 3. دسته ای که خدای عزوجل رابرای دوستی‌اش عبادت می‌کنند و این عبادت آزادگان و بهترین عبادت است.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 25 شهریور 1396 12:07 | چاپ مطلب

کتاب نقد مدعی یمانی با عنوان "ناقوس گمراهی" منتشر شد

کتاب "ناقوس گمراهی" که به نقد شخصیت احمد بصری از مدعیان معاصر می‌پردازد، از سوی انتشارات بنیاد حضرت مهدی موعود(عج) منتشر شد.

این کتاب ﺗﻼﺷﯽ است ﺑﺮای ﻧﻘﺪ ﺷﺨﺼﯿﺖ اﺣﻤﺪ ﺑﺼﺮی ﻣﻌـﺮوف ﺑـﻪ اﺣﻤﺪاﻟﺤﺴﻦ ﯾﮑﯽ از ﻣﺪﻋﯿﺎن ﻣﻌﺎﺻﺮ ﮐﻪ ﺑﺎ ﻃﺮح دﻋﺎوی ﺧﻮد در ﮔﻮﺷﻪ و ﮐﻨﺎر ﮔﺮد و ﻏﺒﺎری ﺑﺮاﻧﮕﯿﺨﺘﻪ و در ﺳﺎﯾﻪ آن ﺑﻪ ﺻﻮرت ﻣﺤﺪود ﺑﺮای ﺧﻮد ﭘﯿﺮواﻧﯽ دﺳـﺖ و ﭘﺎ ﮐﺮده اﺳﺖ. ﺟﺮﯾﺎن ﻣﻮرد ﻧﻈﺮ ﮔﺮﭼﻪ در وﺿﻌﯿﺖ ﻓﻌﻠﯽ ﺧﻮد در اﻧـﺪازه‌اای ﻧﯿﺴـﺖ ﮐﻪ ﺷﺎﯾﺴﺘﻪ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﺎﺷﺪ؛ وﻟﯽ از آﻧﺠﺎ ﮐﻪ ﺟﺮﯾﺎنﻫﺎی اﻧﺤﺮاﻓﯽ ﺑﺰرگ ﻣﻌﻤوﻻً ﻧﻘﻄـﮥ آﻏﺎز ﮐﻮﭼﮏ و ﺑﯽ اﻫﻤﯿﺘﯽ دارﻧﺪ، اﻣﺎ آرام آرام ﻗﺎرچ ﮔﻮﻧﻪ رﺷﺪ ﻣـﯽ ﮐﻨﻨـﺪ و وﯾـﺮوس ﮔﻮﻧﻪ ﺗﮑﺜﯿﺮ ﻣﯽﺷﻮﻧﺪ، ﺷﺎﯾﺴﺘﻪ اﺳﺖ در ﻫﻤـﺎن آﻏـﺎز ﭘﯿـﺪاﯾﺶ از ﻧﻘـﺪ و روﺷـﻨﮕﺮی ﻏﻔﻠﺖ ﻧﮕﺮدد و ﭘﯿﺶ از ﮐﺎرﮔﺮ اﻓﺘﺎدن ﺗﺮﻓﻨﺪﻫﺎ و ﺑـﻪ دام اﻓﺘـﺎدن مومنان ﺳـﺎده‌دل ﺑﺮای ﺧﺎﻣﻮش ﮐﺮدن آﺗﺶ ﻓﺘﻨﻪ آن ﺗﻼش درﺧﻮری اﻧﺠﺎم ﮔﯿﺮد. 

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 25 شهریور 1396 11:49 | چاپ مطلب
کل صفحات :25
1
2
3