X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

یاران آسمانی حضرت مهدی (عج) چه کسانی هستند؟

پیامبران و ائمه معصومین علیهم السلام هم از این مسئله مستثنى نیستند و به وسیله یاران مخلص، مرام و منظور خود را پیاده کرده و رسالت الهى شان را انجام داده اند. همان طورى که پیامبر صلی الله علیه و آله با مساعدت مهاجرین و انصار هدف الهى خود را تحقق بخشید و حضرت على علیه السلام و فرزندان اطهارش هم با همدلى و همیارى یاران اندک خود، در صدد اجراى منویات الهى خود بودند و در این میان رشادت ها و ایثارها و جانفشانی هاى یاران حضرت سیدالشهداء علیه السلام جایگاه ویژه اى در تاریخ بشریت دارد. همچنین حضرت بقیة اللَّه الاعظم عجل الله تعالی فرجه الشریف را در تحقق دولت کریمه، یارانى مساعدت خواهند کرد و جهان را زیر لواى آن حضرت خواهند آورد و بستر تحقق حکومت واحد جهانى را مهیا خواهند ساخت.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 29 مهر 1396 12:07 | چاپ مطلب

آیا امام مهدی(عج) برادر یا خواهر دارند؟

گفته نخست: مشهور میان شیعه امامیه آن است که حضرت صاحب الامر (علیه السلام) یگانه فرزند امام عسکری (علیه السلام) است و خداوند غیر از حضرت حجت، فرزندی به امام یازدهم عطا نکرده است. در باب ولادت حضرت بقیه الله روایات بسیاری در کتاب غیبت شیخ طوسی و در کتابهای رجالی و غیر رجالی موجود است که ما برخی از آنها را که مورد وثوق اکثر علمای شیعه است ذکر می کنیم.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 29 مهر 1396 12:00 | چاپ مطلب

سخن امام علی(ع) درباره زمانی که خداوند پرچم پیروزى ‏را براى مهدی(عج) به اهتزاز درآورد

امیرالمومنین امام علی علیه السلام:

این حوادث هنگامى رخ نشان مى دهد که جنگ در میان شما طولانى شود،و دنیا ‏چنان بر شما تنگ گردد که ایام بلا را طولانى پندارید،تا روزى که خداوند پرچم فتح و پیروزى را براى باقیمانده نیکان ‏شما به اهتزاز درآورد.(‎زمان ظهور حضرت حجت(عج)).فتنه ها آنگاه که روى آورند با حق ‏شباهت دارند،و چون پشت کنند حقیقت چنانکه هست،نشان داده مى‌شود.فتنه ها چون مى آیند شناخته نمى‌شوند،و چون ‏مى‌گذرند،مورد شناسایى قرار مى‌گیرند.فتنه ها چون گردبادها مى چرخند،از همه جا عبور مى کنند،در بعضى از ‏شهرها حادثه مى آفرینند و از برخى شهرها مى گذرند.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 29 مهر 1396 11:51 | چاپ مطلب

به ما سلام می‌کنی و ما تو را نمی‌شناسیم

یعقوب بوی پیراهن یوسف را از فرسخ‌ها دورتر حس کرد؛ افسوس که بین ما هستی، به ما سلام می‌کنی و ما تو را نمی‌شناسیم... ‌‌

امیرالمومنین علیه‌السلام: ...او سخنان مردم را می‌شنود و بر جماعت آن‌ها سلام می‌کند، مردم را می‌بیند، ولی کسی او را نمی‌بیند...

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 29 مهر 1396 11:13 | چاپ مطلب

دعای غریق

مداومت کردن بر خواندن دعایی که شیخ صدوق به سند خود، از عبد اللَّه بن سنان روایت کرده که گفت: حضرت ابوعبد اللَّه امام صادق‏ علیه السلام فرمود: پس از این، شبهه ‏ای شما را خواهد رسید، که بدون نشانه دیده شدنی و امام هدایت کننده‏ای خواهید ماند و از آن نجات نمى ‏یابد، مگر کسی که دعای غریق را بخواند. راوی گوید: عرضه داشتم: دعای غریق چگونه است؟ فرمود: چنین بگوید: «یا اَللَّهُ یا رَحْمنُ یا رَحِیمُ یا مُقَلِّبَ القُلُوبِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلی دِینِکَ»؛ ای خداوند! ای رحمان! ای مهربان! ای دگرگون کننده دل‏ها! دل مرا بر دینت پایدار کن.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 29 مهر 1396 10:57 | چاپ مطلب

غیبت نویسان، قبل از تولد امام زمان(علیه‌السلام)

داستان غیبت مهدی موعود(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف) امام دوازدهم شیعیان به قدری نزد اصحاب ائمه، مشهور و معروف بود که گروهی از راویان احادیث و اصحاب، قبل از ولادت امام زمان(علیه‌السلام) کتاب‌هایی در خصوص غیبت تألیف نمودند.

اسامی آنان را می‌توانید در کتاب‌های رجال پیدا کنید. از باب نمونه: 

1️⃣ علی بن حسن بن محمد طائی طاطاری از اصحاب موسی بن جعفر(علیهماالسلام) او واقفی بوده و کتابی با عنوان «الغیبة» نوشت.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : سه‌شنبه 25 مهر 1396 10:19 | چاپ مطلب

علت عدم دیدار امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف از بیان علامه طباطبایی (ره)

روزی یکی از شاگردان علامه طباطبایی ( ره ) خدمت ایشان آمد و عرض کرد : 

«جناب استاد لطفا خیلی مختصر بفرمایید : چرا ما امام زمان را نمی بینیم؟» 

علامه فرمودند : «لطفا برگردید و پشت به من بنشینید.» 

شاگرد علامه این کار را انجام داد . 

علامه فرمودند: «آیا الان من را می توانید ببینید؟»

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : سه‌شنبه 25 مهر 1396 10:15 | چاپ مطلب

تحقیقی در رابطه با سالروز ولادت امام زمان(عج)

رسول خدا ـ صلی الله علیه و آله و سلم ـ فرموده اند که به طور مسلم روزها و شب ها نگذرد تا این که خداوند مردی از خاندان مرا برانگیزد که همنام من است و زمین را پر از عدل و داد می کند چنانچه پر از ظلم و ستم شده باشد.[1] و این گونه روایات فقط در کتاب های شیعه نمی باشد بلکه اهل سنت نیز روایات فراوانی در این باره نقل کرده اند و بر مهدی موعود و ظهورش در آخر الزمان و نیز متولد شدن آن حضرت قبل از شهادت امام حسن عسکری ـ علیه السلام ـ اعتراف نموده اند.[2]

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : سه‌شنبه 25 مهر 1396 10:11 | چاپ مطلب

پاسخ به شبهه ولادت امام زمان(عج)

شبهات مطرح شده در این خصوص به جهت بداهت و واهی بودن نیازی به پاسخ گویی تفصیلی ندارد اما علما و دانشمندان بزرگ شیعه و محققان اندیشمند ما با کرامت و بردباری در دفاع از حریم مقدس امامت، و در راستای روشنگری اذهان عامه مسلمانان، پاسخ این شبهات را به تفصیل داده و کتاب های متعددی در این زمینه نگاشته اند.

از جمله کتاب: « الامامة و المهدی فی تطوّر الفکر السیاسی الشیعی من الشوری الی ولایة الفقیه» که به پاسخ و ردّ تفصیلی و کلمه به کلمه شبهات احمد کاتب، توسط محقق ارجمند آقای سید ثامر هاشم العمیدی نوشته شده است.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : سه‌شنبه 25 مهر 1396 10:04 | چاپ مطلب

انقلاب مهدی و دگرگونی روابط اجتماعی

سخنرانی محمد حکیمی

قرآن کریم در آیاتی چند که به چگونگی ‏های انقلاب آخرالزمان پرداخته ‏است معیارها و محورهایی را تبیین کرده است که بسیار با اهمیت و درخور تامل است. یکی از این محورها حاکمیت طبقه فرودست و مستضعف است. در طول تاریخ انسان همواره و همیشه (به ‏جز دوران کوتاهی، آن هم در جوامعی خاص و نه فراگیر و جهانی) مراکز قدرت مالی، سیاسی و نظامی در دست طبقات مستکبر و برتری‏ طلب و سلطه ‏طلبان اجتماعی بوده است که با دستیازی به منابع ثروت و کالاها و مواد، سلطه خود را بر خلق خدا استوار می‏ساختند و انسانها را به دلخواه خود به کار می‏کشیدند و برده خویش می‏ ساختند.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : سه‌شنبه 25 مهر 1396 09:40 | چاپ مطلب
کل صفحات :39
1
2
3
4