X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

نشریه الکترونیک امان، ویژه ایام اربعین حسینی ـ آبان ماه 1396

به گزارش بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) نشریه الکترونیک امان ویژه ایام اربعین حسینی در آبان ماه سال 1396 به صورت چندرسانه‌ای، بر روی پایگاه اینترنتی این نشریه منتشر گردید.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 27 آبان 1396 16:06 | چاپ مطلب

چگونه زائران اربعین می‌توانند فراهم کننده مقدمات ظهور باشند؟

مهمترین شرط ظهور، ایجاد آمادگی عمومی برای اطاعت از حضرت مهدی علیه‌السلام و پذیرش حکومت ایشان است اگر زائران اربعین امام حسین علیه‌السلام بتوانند در تحقق این شرط مؤثر باشند، بدون تردید در فراهم کردن مقدمات ظهور نقش‌آفرین خواهند بود.

زائران امام حسین علیه‌السلام می‌توانند در دو حیطه فردی و اجتماعی زمینه‌ساز ظهور باشند:

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 27 آبان 1396 15:50 | چاپ مطلب

دعا برای امام زمان(عج) ما را مشمول شفاعت پیامبر(ص) می‌کند

توسل به امام عصر علیه السلام در حقیقت توسل به پیامبر اعظم صل الله علیه وآله است. روایتی است که رئیس المحدثین در خصال به سند خود از حضرت رضا علیه السلام از پدران بزرگوارش از امیر مومنان علی علیه السلام آورده که گفت: رسول خدا صل الله علیه وآله فرمود: چهار طایفه اند که روز قیامت من شفیع آنان هستم، هر چند که با گناهان اهل زمین بر من وارد شوند: کمک کننده به خاندانم؛ و برآورنده حوائج آنها هنگامی که به او ناچار شوند؛ دوست دارنده آنها به دل و زبان؛ دفاع کننده از آنها با دست خویش. (۱)

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 27 آبان 1396 15:25 | چاپ مطلب

خودش می‌داند چه وقت ظهور می‌کند

در روایتی از امام صادق علیه‌السلام آمده است که فرمود: «شیعَتُنا أَصْبَرُ مِنّا... لِأَنّا نَصْبِرُ عَلی ما نَعْلَمُ، وَ شیعَتُنا یَصْبِروُنَ عَلی ما لا یَعْلَموُنَ؛ شیعیان ما از ما صابرتر هستند... زیرا ما برای آنچه می‌دانیم، صبر می‌کنیم؛ ولی آنها بر آنچه نمی‌دانند، صبر می‌کنند».١

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 27 آبان 1396 15:07 | چاپ مطلب

سه ندای آسمانی در آخرالزمان در بیان امام رضا(ع)

از مهم‌ترین موضوعاتی که هر کدام از اهل‌بیت(ع) در زندگی با برکتشان با آن مواجه بودند و در آن فضا زندگی می‌کردند، موضوع مهدویت و امر ظهور بود. از این رو در دسته‌بندی موضوعی احادیث ائمه(ع) موضوع آخرالزمان و ظهور بیشترین تعداد احادیث را به خود اختصاص داده‌اند. بنابراین بجاست که توجه بیشتری به این گنجینه‌های عظیم معرفتی شود و روی آن مطالعات کاربردی صورت گیرد تا بتوان معارف آن را وارد زندگی شیعیان کرد.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 27 آبان 1396 14:59 | چاپ مطلب

یا اهل العالم تضرعوا الی الله لتعجیل الفرج

مردی بر امام صادق صلوات الله علیه وارد شد و به ایشان عرض  کرد: 

ای فرزند رسول خدا ؛ من نزد خدا حاجتی دارم و میخواهم که واقع شود؟

امام صادق صلوات الله علیه به او فرمودند:

در هر روز هنگام غروب خورشید بگو:

اقسم علی الله بحق فاطمه و ابیها و بعلها و بنیها و السر المستودع فیها الا ماقضیت حاجتی

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 27 آبان 1396 14:52 | چاپ مطلب

سه گفتار مهدوی از امام خمینی (ره)

سازش با سلاطین جور، خلاف قرآن

اگر خود حضرت صاحب- سلام الله علیه- مقتضی بدانند خوب خودشان تشریف بیاورند»! یکی از علما این جوری می‌گفت خدا رحمتش کند که «من که دلم بیشتر نسوخته به اسلام از حضرت صاحب سلام الله علیه؛ خوب ایشان هم که می‌بینند این را، خود ایشان بیایند؛ چرا من بکنم»! این منطق اشخاصی است که می‌خواهند از زیر بار در بروند. اسلام اینها را نمی‌پذیرد. اسلام اینها را به هیچ چیز نمی‌شمرد. اینها می‌خواهند از زیر بار در بروند. یک چیزی درست می‌کنند، دو تا روایت از این طرف از آن طرف می‌گردند پیدا می‌کنند که خیر، با سلاطین مثلاً بسازید، دعا کنید به سلاطین. این خلاف قرآن است. اینها نخوانده‌اند قرآن را. اگر صد تا همچو روایتهایی بیاید، ضرب به جدار می‌شود. (1) خلاف قرآن است، خلاف سیره انبیاست. با اینکه روایتی نیست. شما وقتی ملاحظه می‌کنید آن همه روایاتی که اگر کسی میل به این بکند که روایتی است که اگر مایل باشی که زنده باشد این سلطان، تو هم با او محشوری. (2) مسلمان مگر می‌شود مایل باشد به اینکه یکی زنده باشد و ظلم کند، آدم بکشد؟ (3)

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 27 آبان 1396 14:46 | چاپ مطلب

به فکر حضرت مهدی عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف نیستیم

تنها پیداکردن و دیدن آن حضرت عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف مهم نیست؛ زیرا دیدن آن حضرت در عرفات یا در جای دیگر، که همیشه میسور نمی‌شود و ممکن نیست. لذا آقایی گفته بود: شاید شما هم به خدمت آن حضرت مشرف شده‌اید و خیلی‌ها مشرف شده‌اند. اگر مشرف شدید، به آن حضرت نگویید که از خدا برای من زن، خانه، دفع فلان بیماری و یا امراض خصوصی و… بخواه؛ زیرا اینها چندان اهمیت ندارد.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 27 آبان 1396 14:38 | چاپ مطلب

صدقه برای وجود مقدس امام زمان(عج)

یکی از وظایفی که در زمان غیبت کبرا برای منتظران عنوان گردیده، صدقه دادن جهت سلامتی وجود مقدس امام عصر(ع) است. قبل از آنکه روایات در این موضوع را یادآور  شویم سؤالی را مطرح می‌کنیم و آن اینکه: وجود و بقای آن امام بزرگوار با عنایت ذات اقدس الهی انجام گرفته و می‌گیرد، حال چنین وجود مبارکی که سالیان سال است بر طبق اعتقاد شیعه به دنیا آمده و خداوند او را حفظ فرموده، چه نیازی به صدقه دارد؟!

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 20 آبان 1396 10:50 | چاپ مطلب

شماره 141ماهنامه فرهنگی انتظار نوجوان ویژه آبان ماه 1396

شماره 141 ماهنامه فرهنگی انتظار نوجوان ویژه آبان ماه 1396 به همت مؤسسه آینده روشن(پژوهشکده مهدویت) چاپ و روانه بازار شد.

شما عزیزان می توانید فایل پی دی اف این ماهنامه را از لینک ذیل دریافت کرده و مطالعه نمایید.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 20 آبان 1396 10:42 | چاپ مطلب
کل صفحات :37
1
2
3
4