X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

ادعای کسانی که می گویند امام زمان را دیده اند!

با توجه به روایت « فمن ادعی المشاهدة ... فهو کذاب مفتر » ادعاهای کسانی که می گویند امام زمان را دیده‌‌اند ، چگونه قابل توجیه است ؟

پاسخ:

 ما دو نوع ملاقات داریم که یکی از آنها صحیح و معتبر است و اشکالی بر آن وارد نیست و نوع دیگر غیر صحیح است. هر دو  نوع آن را شرح می دهیم تا مطلب روشن شود.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : چهارشنبه 22 آذر 1396 12:23 | چاپ مطلب

آیا می شود کره زمین بدون امام پا بر جا باشد؟

در روایات بسیاری به این مساله اشاره شده است. و بیان شده است که زمین بدون حجت باقی نخواهد ماند.

و اگر حجت نباشد، زمین اهلش را فرو می برد:

قَالَ سَأَلْتُ أَبَا الْحَسَنِ الرِّضَا ع هَلْ تَبْقَى الْأَرْضُ بِغَیْرِ إِمَامٍ قَالَ لَا قُلْتُ إِنَّا نُرَوَّى أَنَّهَا لَا تَبْقَى إِلَّا أَنْ یَسْخَطَ اللَّهُ عَزَّ وَ جَلَّ عَلَى الْعِبَادِ قَالَ لَا تَبْقَى إِذاً لَسَاخَت[۱] حسن وشاء گوید: از حضرت رضا (ع) پرسیدم آیا زمین بدون امام باقى ماند؟ فرمود: نه. گفتم چنین روایت نموده ‏اند که باقى نماند در حالى که خدا بر بندگانش خشم گرفته باشد فرمود: خیر نماند در این صورت در هم فرو ریزد.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : چهارشنبه 22 آذر 1396 12:19 | چاپ مطلب

محرومیت از امام، چرا؟!

در طول تاریخ بشریت پیامبران زیادی مأموریت داشتند تا بشر را به سوی نور رهنمون کنند. در هر برهه ای از زمان بشر به طرق مختلف با ایشان برخورد نمود. یکی را در آتش سوزاند، یکی را به تمسخر گرفت و دیگری را دیوانه خواند و آن یکی را تکذیب نمود. این روند در مورد امامان نیز اجرا شد و جز گروه اندکی به آنها ایمان نیاوردند و حاکمان جور یازده نور را به شهادت رساندند و اینک تنها یک منجی و هادی برای بشر باقی مانده است و راه نجات دیگری برای بشر متصور نیست . حال درد بزرگ جامعه بشر این است که به غیبت تنها منجی اش دچار شده، چرا؟!

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : چهارشنبه 22 آذر 1396 12:15 | چاپ مطلب

زندگی دلپذیر در زمان ظهور حضرت ولی عصر(عج)

یکی از عواملی که سبب می شود مردم از دعا کردن برای فرج امام زمان علیه السلام غفلت ورزند، عدم آگاهی آنها به زندگی لذت بخش در زمان ظهور آن بزرگوار است. برای اینکه موالیان و دوستان حضرت بدانند در زمان ظهور چه تحول و دگرگونی عجیبی در دنیا پیدا می شود، به چند روایت از حضرات ائمه معصومین علیهم السلام اشاره می کنیم.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : چهارشنبه 22 آذر 1396 11:24 | چاپ مطلب

دست نیاز به حضرت ولی عصر(عج)

به اعتقاد مذهب جعفری، امام از سوی خداوند متعال برای تبیین اسلام و هدایت، دستگیری و شفاعت بندگان نصب گردیده است. امام خلیفه الله، بقیة الله، حجة الله، سبیل الله، باب الله، ولی الله، تالی کتاب الله، الوسیله الی الله است. به همین جهت برای شناخت کاستی ها از امام طلب آگاهی می کنیم و برای رسیدن به هدف از امام تبیین مسیر را جویا می شویم و برای نیل به سعادت، امام را واسطه قرار داده و با کلام امام از خدا مسئلت می نماییم.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : چهارشنبه 22 آذر 1396 11:05 | چاپ مطلب

انقلاب درونی حضرت ولی عصر ( عج)

وقتی امام زمان ما و ولی عصرمان ظهور کرد چه خواهد کرد؟! برنامه های او چیست؟!! بسیار شنیده ایم که با ظهور او همه جا آباد می شود و صلح و امنیّتی که همه بشریّت به دنبال آن است در جهان سایه می افکند. دوستی و مهربانی در عالم فراگیر می شود و ... هزاران اتّفاق خوب دیگر!! امّا سؤال این است که مولای ما چگونه این کارها را انجام می دهد؟!!

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : چهارشنبه 22 آذر 1396 10:55 | چاپ مطلب

معنای حدیث نبوی «لَن تُهلِک اُمَّةُ، انا فی اَوِّلها و ...» چیست؟

حافظ محمدبن‌یوسف گنجی‌ شافعی، این روایت نبوی را از ابن‌عباس روایت نموده است که: «امتی که من در اول و عیسی در آخر و مهدی در وسط آن‌ باشیم، هرگز به هلاکت نمی‌افتند». گنجی در توضیح آن چنین می‌نویسد: اینکه می‌فرماید: حضرت‌ عیسی در آخر آن است، مقصود این نیست که حضرت‌ عیسی بعد از مهدی می‌ماند؛ زیرا به دلایلی این صحیح نیست. اول اینکه پیغمبر اکرم فرمود: بعد از مهدی زندگی لذت و خیر ندارد. دوم اینکه مهدی امام آخرالزمان است و در هیچ‌یک از احادیث، بعد از او امام دیگری ذکر نشده است و ممکن نیست که مردم بعد از او بدون امام باشند.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 20 آذر 1396 15:49 | چاپ مطلب

راز جوانی هزار ساله امام عصر (عج)

اگر گذر سن انسان را از دوران نوزادی تا پیری نگاه کنیم، می بینیم که پیری خیلی شبیه نوزادی است! شباهتش، هم در نداشتن مو و دندان است و هم ناتوانی و وابستگی! ولی بعضی از پیرها هستند که از نشانه های پیری، فقط سنّ بالا دارند.

انسان های بسیار مسن زیادی در طول تاریخ وجود داشته اند که در میان پیامبران می توان به حضرت آدم، حضرت نوح، حضرت خضر و حضرت الیاس (علی نبینا و آله و علیهم السلام) اشاره کرد. در میان کسانی که عمر طولانی داشته اند، مولای غریب ما، حضرت حجّت بن الحسن ارواحنا له الفداء نیز هستند. کسی که تا امروز بیش از 1170 سال از عمر پُربرکتش می گذرد.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 20 آذر 1396 15:45 | چاپ مطلب

سرانجام مستضعفان

سرنوشت مستضعفان در طول تاریخ، فراز و نشیب‌های فراوان و پیچیدگی‌های ویژه‌ای داشته؛ پیکاری سخت و مبارزه‌ای پی‌گیر که همواره آنان را با محیط اطراف درگیر کرده است. در این میان، سردمداران زر و زور و تزویر و مستکبران خودپرست به گونه‌های مختلف آنان را برنمی‌تابیدند و می‌کوشیدند تا آنان را همواره زیرسلطه خود داشته باشند. در طول این کشمکش‌ها، قدرت‌طلبان و سودجویان که خوی استکباری در وجودشان رشیه دوانیده است، از هر روشی بهره برده‌اند و حتی اگر منافع خویش را در زندگی آنان می‌یافتند، آنان را نمی‌کشتند و چنانچه مصلحت خویش را در مرگشان می‌دیدند، بی‌محابا بر زندگی‌شان دست تطاول می‌یازیدند و خیمه‌های تجاوز و عیش و نوش خود را بر فراز استخوان‌های خرد شدة آنان بنا می‌کردند که تاریخ از این سرگذشت‌های اندوه‌بار، فراوان به یاد دارد.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 18 آذر 1396 15:58 | چاپ مطلب

ندبۀ امام صادق در فراق امام مهدی(ع)


حضرت امام جعفر صادق (ع) گاه مشتاقانه از زمان ظهور آخرین حجّت خدا صحبت می‌کند و به حال کسانی که آن زمان را درک می‌کنند، رشک می‌برد و می‌فرماید:

فطوبی لمن أدرک ذلک الزّمان.1

خوشا به حال کسی که آن زمان را دریابد.

گاه نیز عاشقانه آرزوی درک زمان آن حضرت را می‌کند و می‌فرماید:

و لو أدرکته لخدمته أیّام حیاتی.2

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 18 آذر 1396 15:52 | چاپ مطلب
کل صفحات :26
1
2
3