X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

طایفه منتظران

تاریخ ارسال : شنبه 30 دی 1396 11:41 | چاپ مطلب

امام مهدی علیه السلام در کلام حضرت صاحب الزمان علیه السلام

حضرت ولی عصر ارواحنا له الفداه می فرمایند: غم و اندوه ما به جهت شماست نه برای خود، و تاسف و تاثر ما صرفا به خاطر شماست نه ما، زیرا خداوند با ماست، دیگر نیازی به غیر او نداریم، حق با ماست هر کس از ما دوری گزیند ما را به وحشت نمی اندازد، ما پرورده پروردگار خود هستیم و دیگران پرورده ما هستند. پدرم با شیوه پدران بزرگوارش گام برداشت و سرانجام سعادتمند از این جهان دیده برتافت . اما دانش او پیش ماست. و وصیت او بر ماست. اخلاق او و جانشینی او، پر کردن خلاء ناشی از درگذشت او با ماست. هرگز کسی در این منصب با ما به نزاع برنمی خیزد مگر این که کافر و ملحد و تبهکار باشد... اگر مشیت خدا نبود که امر او هرگز مغلوب نمی شود و راز او هرگز برملا نمی گردد، حق ما را آشکار می ساخت و دل های شما را روشنی می داد و هر گونه شک و تردید را از دل شما می زدود ولکن آن چه او بخواهد همان خواهد شد و برای هر اجلی کتابی هست.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 30 دی 1396 11:36 | چاپ مطلب

احساس خودت رو نسبت به امام زمان (عج) بیان کن

میشنوم صدای گریه های شبانه بضعة الرسول را که مهبط وحی الهی را به بیت الاحزان مبدل ساخته و فریاد حیدر کرار را که از عمق چاه به گوش میرسد. هنوز پاره های جگر کریم اهل بیت را میبینم.هنوز صدای هل من ناصر ینصرنی از وادی کربلا به گوش میرسد و دستهای بریده ساقی باز است به انتظار. عقیله بنی هاشم خون میگرید از این همه جور و ستم. و سیدالساجدین همه عمر داغدار ظهر عاشوراست .

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 30 دی 1396 11:08 | چاپ مطلب

امام زمان عج درکنار ایرانیان(تشرّف آیت‌الله نمازی خدمت مولا)

اصغرآقا در نظر داشت که از صف ماشین‌ها جدا شده، پس از پیمودن مسافتی دوباره به کاروان ملحق شود و در جلوی کاروان قرار گیرد اما او نادانسته ماشین را منحرف کرد و از کاروان جدا شد. من به خاطر سفرهای متمادی می‌دانستم که بیابان‌های عربستان بی‌سروته و بی انتهاست. لذا او را خیلی نصیحت کرده و اصرار نمودم که از قافله جدا نشود و طبق ترتیب کاروان حرکت کند اما او گوش نکرد. حاجیان دیگر هم سکوت کردند و با من همراهی نکردند.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 30 دی 1396 10:57 | چاپ مطلب

عاشقان با بذل جان گلبانگ جانان بشنوید...

تاریخ ارسال : سه‌شنبه 26 دی 1396 16:35 | چاپ مطلب

اینجا پاییز است...

خش... خش...خش...

موسیقی زیبای پاییز این روزها ایران را پر کرده است، درختانی که روزی سبز و پربار بودند اکنون در اثر سرمای خشک پاییز تن شان عریان است و زمین فرش شده از برگ های زرد پاییزی!

خبر رسیده که در قطعه ای دیگر از این دنیا بهار زده است به دل اقیانوس .

باز قصه ی تکراری و دلنشین باران بهار زمزمه می شود در گوش زمین تا طنین دل انگیز آن عدل مشتهر در هیاهوی زوزه سگ های خانگی گم نشود !

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 23 دی 1396 15:43 | چاپ مطلب

حساسیت زمان ولادت حضرت مهدی (عج)

قبلا این نکته را بیان کنم که دوران ولادت امام زمان (ع) دوران بسیار حساس و اختناق آمیزی بوده است . بنی عباس از زمان امام رضا (ع) سیاستی را اتخاذ کردند که ائمه معصومین (ع) را در کنار خود داشته باشند و زندگی آن ها را تحت نظر بگیرند تا بین ائمه و مردم فاصله ایجاد کنند.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 23 دی 1396 15:37 | چاپ مطلب

انواع دیدار

دیدار امام زمان (علیه السلام) در دوران غیبت برای همگان در یک سطح و مرتبه اتفاق نمی‌افتد، بلکه بر دوگونه تحقق می‌یابد:

1- دیدار امام (ملاقات بدون شناخت)؛

2- دیدار خاص (ملاقات امام همراه شناخت).

ناگفته نماند که هر گونه دیدار خود دارای مراتب و درجاتی است که هر مرتبه‌ای بستگی تامی به شخص دیدار کننده و سطح کمال او دارد.

1- دیدار عام (ملاقات بدون شناخت)

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 23 دی 1396 15:33 | چاپ مطلب

نگاهی گذرا به فضیلت انتظار

در روایات اسلامی, مقام و منزلت والایی برای منتظران فرج امام زمان (علیه السلام) بیان شده که به چند نمونه از آن‌ها اشاره می‌کنیم, وجود نورانی پیامبر اعظم(صلی الله علیه و آله وسلم) و ائمه‌ی اطهار‌(علیهم السلام) در فضیلت انتظار فرموده‌اند:

1- «إنتظار الفرج عبادة»؛1 «انتظار فرج عبادت است.»

2- «أفضل العبادة إنتظار الفرج»؛2 «والاترین عبادت انتظار فرج است.»

3- «أحبّ الاعمال إلی الله عزّ و جلّ إنتظار الفرج»؛3 «محبوب‌ترین کارها به سوی خداوند متعال انتظار فرج است.»

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 23 دی 1396 15:30 | چاپ مطلب

عرصه‌های مشترک عامه و خاصه در موضوع مهدویّت

ظهور منجی موضوعی است که در همه ادیان به نوعی به آن اشاره شده است.

1- اصل قضیه‌ی مهدویّت

یکی از موارد اتفاقی بین شیعه و اهل سنّت در قضیه‌ی مهدویّت، اتفاق بر اصل آن است. امت اسلامی ـ به غیر از گروهی اندک از غربزدگان و روشنفکر نمایان مانند احمد امین مصری ـ بر این مسأله اتّفاق دارند که در آخر الزّمان شخصی به نام مهدی (علیه السلام) از فرزندان پیامبر(صلی الله علیه و آله وسلم) ظهور کرده و زمین را پر از عدل و داد خواهد کرد.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 23 دی 1396 15:25 | چاپ مطلب
کل صفحات :41
1
2
3
4
5