آثار کوتاهی درباره امام زمان ارواحنافداه

امام عصر ارواحنافداه در توقیع شریفی به شیخ مفید می فرمایند:

ما از همه چیز شما آگاهیم و هیچ خبری از شما بر ما پوشیده نیست. ما می دانیم از آن وقتی که بسیاری از شما عهد خود را درباره وفای به ما پشت سر انداختید، مثل اینکه چیزی از آن نمی دانید؛ چه بدبختی به شما اصابت نموده است. ما در رعایت حال شما کوتاهی نمی کنیم و یاد شما را از خاطر نمی بریم و اگر این طور نبود، بلاهای فراوان به شما روی آورده و دشمنان شما را بیچاره می کردند. (۱)

آنچنان که آن حضرت می فرمایند، دلیل مصیبت هایی که گرفتار آن هستیم، همین سستی و کوتاهی و نقض عهدی است که نسبت به امام زمان خود داشته ایم.

نه اینکه آن حضرت بخواهند، نه، بلکه این مصیبت ها آثار پشت کردن به امام زمان خویش است؛ چنانکه از آثار خوردن زهر مهلک مرگ است، نه اینکه خداوند بخواهد این شخص بمیرد.

با این حال قلب مهربان و رئوف امام زمان ارواحنافداه متوجه شیعیان خویش است و آنها را از بلایا و مصائب محافظت می فرماید، چنانکه اگر این توجه نبود، به دست دشمنان محکوم به نابودی و هلاکت بودیم. این همه عطوفت، در مقابل آن همه ظلم، کیست مهربان تر از امام زمانمان …

و در این شب ها، در این شب هایی که تقدیر عالم رقم می خورد، که سرنوشت ما تعیین می شود و بی تردید خداوند به شیعیان نظری خاص می افکند، بخصوص که خواستار ظهور منجی خود باشند، بیایید در این شب ها از غفلت خود توبه کنیم و ظهور نجات بخش عالم بشریت را از خداوند بخواهیم، شاید خداوند به بیچارگی ما رحمت آورد و دعای با تضرع شیعیان خود را اجابت کند و به این سرنوشت شوم و تاریکی که خود به واسطه غفلت از امام زمانمان ارواحنافداه، رقم زده ایم، پایان بخشد و خیر و سعادت و رستگاری را به واسطه ناله های ما برای مردم جهان مقدر کند، سرنوشت ما به دست خود ما تعیین می شود، ما می توانیم مردم عصر ظهور باشیم اگر بخواهیم.

پی نوشت:

۱- کلمه الامام المهدی علیه السلام، ص ۱۴۲٫


منبع ما:http://mahdiyar.ir

تاریخ ارسال : یکشنبه 3 دی 1396 10:01 | چاپ مطلب

(0)

برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام : *
پست الکترونیک : *
وب سایت :

ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد