X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

وبلاگ مهدوی مهدی جانان،اهدایی به ساحت مقدس امام زمان (عج) [پست ثابت]

تاریخ ارسال : دوشنبه 30 بهمن 1396 10:49 | چاپ مطلب

انتظار و معرفت بهتر امام عصر(عج)

قبل از پرداختن به اینکه انتظار مایه شناخت بهتر ولایت امام عصر(عج) مى گردد توجه به نکات ذیل لازم است:

1-  از مهمترین وظیفه ى هرشیعه ى منتظر، شناخت امام زمان است. در روایات بسیارى که به طریق شیعه و اهل سنّت از پیامبر گرامى اسلام(صلى الله علیه وآله) و امامان معصوم علیهم السلام، نقل شده آمده است که:

«هر کس بمیرد و امام زمانش را نشناسد به مرگ جاهلى مرده است».(1)

2- شناخت امام زمان(عج) از شناخت امامان معصوم دیگر جدا نیست; اگر کسى به طور کلّى به شأن و جایگاه ائمه هدى(علیهم السلام)  واقف شد، صفات و ویژگى هاى آنها را شناخت و به مسئولیت خود در برابر آنها پى برد قطعاً نسبت به امام عصر(عج) نیز به شناختى شایسته مى رسد.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 28 بهمن 1396 17:14 | چاپ مطلب

وجوب انتظار موعود

در اندیشه‌ی شیعه، انتظار موعود به عنوان یک اصل مسلم اعتقادی مطرح بوده و در بسیاری از روایات بر ضرورت انتظار قائم آل محمد‌(علیهم السلام) تصریح شده‌است. برای تأیید این سخن می‌توان به روایات زیر اشاره نمود:

1- روزی امام صادق (علیه السلام) خطاب به اصحاب خود فرمودند:

«ألا أخبرکم بما لا یقبَلُ الله عزَّ و جلّ، مِن العباد عَمَلاً إلّا به؟ فقُلتُ: بَلی، فقال: شهادةُ أن لاإله‌ألاالله و أنّ محمّداً عَبده و رسولُه، والإقرار بما أمر الله و الولایة لَنا، والبرائة مِن أعدائنا – یعنی الأئمّة خاصّة – و التَّسلیم لهم، والوَرَع، والإجتهاد، والطّمأنینةُ، والإنتظار للقائم (علیه السلام) »؛(1)

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 28 بهمن 1396 17:10 | چاپ مطلب

فضیلت انتظار

در اخبار و احادیث بسیاری تصریح شده است که انتظار فرج از افضل عبادات نزد خداوند متعال است. همچنین اهمیت و فضیلت انتظار به حدّی ست که منتظر در زمره ی مجاهدین و شهدای در محضر آن حضرت محسوب می گردد. مؤمن با انتظار ظهور امام عصرعجل الله تعالی فرجه الشریف می تواند آن حضرت را یاری نماید. هرگاه حقیقت انتظار در کسی حاصل شود، با همان انتظارش در حقیقت نصرت و یاری امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف را نموده است.

«و ارتَقبوُا انّی مَعَکم رَقیبُ»هود93

«فانتظروا إنّی مَعَکُم مِن المُنتَظرین» یونس20_102، اعراف71

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 28 بهمن 1396 17:03 | چاپ مطلب

ماجرای ابوراحج حمامی و شفای او به دست امام زمان علیه السلام

علامه مجلسی گوید سید علی بن عبد الحمید نیلی (متوفای قرن هشتم هجری) در کِتَابِ السُّلْطَانِ الْمُفَرِّجِ عَنْ أَهْلِ الْإِیمَانِ گوید:

شمس الدّین محمّد بن قارون مرا حدیث کرد: در حلّه حاکمى بود که به او مرجان صغیر مى گفتند و او از ناصبیان (دشنام دهندگان به ائمّه) بود. پس به او گفتند که: ابو راجح پیوسته صحابه را سبّ مى کند.

پس آن خبیث امر کرد که او را حاضر گردانند. چون حاضر شد، امر کرد که او را بزنند و چندان او را زدند که نزدیک به هلاکت رسید. جمیع بدن او را زدند، حتّى صورت او را آن قدر زدند که از شدّت آن، دندانهاى او ریخت و زبان او را بیرون آوردند و آن را به زنجیر آهنى بستند. بینى او را سوراخ کردند. ریسمانى از مو، را داخل سوراخ بینى او کردند. سر آن ریسمان مویین را به ریسمان دیگر بستند و سر آن ریسمان را به دست عدّه اى دادند و به آنها امر شد که او را با آن جراحت و آن هیئت در کوچه هاى حلّه بگردانند و بزنند.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 28 بهمن 1396 16:57 | چاپ مطلب

دلنوشته منتظران ( صبر زیبا)

صبر جمیل!

“صبر و شکیبائی” زیباست! بهانه ی همراهی با خدا، کلید دوستی با معبود و دریافت بشارت از اوست! “صبر” گوهری است که جز خداوند منزلت و جایگاه آن را نمی شناسد و پاداش “صابران “را بیرون از شمارش، وعده نموده إنَمَا یُوَفَى الصَابِرُونَ أجّرَهُم بِغَیرٍ حِسابٍ و تعابیر زیبائی همچون این که “من با صابران هستم”و “صابران را دوست می دارم ” و “بشارت باد بر صابران” و “صلوات و رحمت بر آنان که در مصیبت ها شکیبایند” فرموده است: إنّ الله مَعَ الصّابِرینَ [البقرة:۱۵۳ ] وَاللّهُ یُحِبُ الصّابِرِینَ [آل عمران:۱۴۶] وَبَشّرِ الصّابِرینَ (۱۵۵) الّذِینَ إذَآ أصَا بَتتهُم مُصِیَبَةٌ قَالُوا إنّا للهِ وَإنّآ إلَیهِ راجِعُونَ (۱۵۶) أُولئِکَ عَلَیهِم صَلَواتٌُ مِن رّبِهِم وَرَحمَةٌ وَأولئِکَ هُمُ المُهتَدُونَ [البقرة:۱۵۵-۱۵۷].

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 28 بهمن 1396 16:53 | چاپ مطلب

زیارت کاظمین توسط امام زمان علیه السلام

سیّد رضى الدین على بن طاووس در کتاب “فرج المهموم” و علامه مجلسى در بحار نقل کردند از کتاب دلایل شیخ ابى جعفر محمّد بن جریر طبرى متوفای قرن پنجم هجری که او گفت: ابوجعفر محمّد بن هارون بن موسى التلعکبرى خبر داد که او گفت: مرا ابوالحسین بن ابى البغل کاتب و گفت:

کارى را از جانب ابى منصور بن صالحان در عهده گرفتم و میان ما و او مطلبى واقع شد که باعث شد مرا بر پنهان کردن خود. پس در جستجوى من برآمد. مدتى پنهان و هراسان بودم. آنگاه رفتن به مقابر قریش یعنى مرقد منور حضرت کاظم علیه السلام را در شب جمعه قصد کردم. و عزم کردم که شبى را در آنجا براى دعا و مسألت بسر آورم و در آن شب باران و باد بود.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 28 بهمن 1396 16:49 | چاپ مطلب

شباهت حضرت مهدی به جرجیس علیهما السلام

خداوند برای جرجیس علیه السلام مردگانی را زنده کرد چنان که مجلسی در بحار الانوار نقل می کند: زنی به خدمت جرجیس آمد و گفت: ای بنده ی صالح گاوی داشتیم که با آن امرار معاش می کردیم و آن مرده است. جرجیس به او گفت: این عصا را بگیر و آن را بر گاوت قرار ده و بگو که جرجیس می گوید: به اذن خداوند برخیز! پس چون آن زن این کار را کرد آن گاو زنده شد. پس به خداوند ایمان آورد. (بحارالانوار ۱۴: ۴۴۷) 

قائم علیه السلام نیز خداوند برایش مردگان را زنده خواهد کرد. (رک: مکیال المکارم ۱: ۲۴۳)

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 28 بهمن 1396 16:42 | چاپ مطلب

امام زمان چه جوانانی را دوست دارد؟

همه انسان‌ها کارهای خوب و بد را تشخیص می‌دهند؛ هر چند میان مهم‌تر و مهم اشتباه کنند. همه می‌دانند دروغ بد و امانت‌داری خوب است؛ درس‌خواندن خوب و تقلب (دزدی) بد است. حضرت مهدی علیه‌السلام انسان‌ها و جوانانی را دوست دارد که عمل به دستورهای اسلامی و انسانی (کارهای خوب) را سرلوحه کارشان قرار دهند و تمایل به نیکی‌ها داشته باشند.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : چهارشنبه 25 بهمن 1396 16:26 | چاپ مطلب

مراحل یاری یاران حضرت مهدی (عج)

یاران حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف)، در سه مرحله فعالیت کرده و به وظیفه یاوری امام و رهبر خود اهتمام می‌ورزند:

۱- پیش از قیام: در این مرحله، یاران با حضور میان مردم و تبلیغات مناسب، آنان را از وضعیت نامطلوب موجود آگاه کرده و با معرفّی امام از یک سو و زیبایی های دوران انقلاب از سوی دیگر، آنان را برای پذیرش رهبر و خیزش در راستای اهداف او آماده می کنند.

۲- هنگام قیام: یاران با حضور فعال در جریان قیام، سعی می کنند حرکت مردم را کنترل کرده و با جهت دهی مناسب، آن را هماهنگ با اهداف انقلاب پیش ببرند.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : چهارشنبه 25 بهمن 1396 16:22 | چاپ مطلب
کل صفحات :42
1
2
3
4
5