X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

دلنوشته منتظران ( خورشید بی غروب)

دلتنگم آقا ؛ دلتنگ دیدنت ؛ دلتنگ شنیدن صدای انا المهدی ت ...

تا کجای عمر باید هر شب درانتظار تو ستاره بشماریم٬ تا کدام روز و ماه باید مسافر دنیای غفلتها باشیم ٬ یامولا !

بیا ٬ که سقف آسمان زندگیمان راابر جهل و فساد پوشاند !بیا٬ که زمین تشنه باران است !

 بیا ٬ که جگرهایمان را فراق٬رتگ سرخش را باخته است ٬ بیا از درون سوخته ایم ٬ مولا بیا ای مرهم دلهای خسته !

نمی دانم قلم سنگی برای دوری توچه می نویسد ٬ ولی همین را می دانم که او نیز هجاهای نام تو را دوست دارد و بی معطلی می نگارد .

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 28 اسفند 1396 15:58 | چاپ مطلب

آقا اجازه؟

آقا اجازه ، دل زده ام از تمام شهر

بی تو دلم گرفته از این ازدحام شهر

آقا اجازه ، دست خودم نیست خسته ام

در درس عشق من صف آ خر نشسته ام

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 28 اسفند 1396 15:51 | چاپ مطلب

فراگیر شدن آوازه حسین بن علی(ع)

به وضوح معلوم است هر روزی که از واقعه عاشورا میگذرد شاهد این هستیم که نام و آوازه حسین بن علی(ع) در سراسر جهان فراگیرتر می شود.

روایت داریم که وقتی حضرت مهدی(عج) در کنار کعبه ظهور می کند خود را فرزند حسین بن علی(ع) معرفی می کند. وقتی کسی در جای جدیدی میرود برای اینکه خود را معرفی کند خود را با کسی معرفی می کند که شناخته شده تر باشد، دقیقا شاهد این هستیم که در آینده ای نه چندان دور در سراسر جهان اکثریت مردم حسین بن علی(ع)  را می شناسند، همچنان که در حال حاضر مراسم شیرخوارگان در اکثر کشورها جهان حتی در خود آمریکا هم بر پا می شود و این نقطه عطفی است بر تایید مباحث مذکور.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 28 اسفند 1396 15:37 | چاپ مطلب

فصلی که یادآور عصر ظهور امام زمان(عج) است

توجه و دقت به نشانه‎های خداوند در طبیعت و نظام آفرینش بر اساس آیات قرآن، علاوه بر اینکه نگاه انسان را نسبت به عالم و آدم اصلاح می‎کند، موجب آشنایی او با برخی رمز و رازهای خلقت می‎شود، بنابراین سعی می‎کند خود را با برنامه‎های خداوند و نظام آفرینش هماهنگ کند. در این بین  فصل بهار در کنار سایر ایام و فصلهای سال، یکی از بزرگ‎ترین آیات و نشانه‎های خداوند متعال برای بندگانش است که می‎تواند یادآور دوران ظهور امام زمان(عج) و بهار مهدوی باشد.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 28 اسفند 1396 15:17 | چاپ مطلب

داستان عجیب ملاقات شیخ حسن با امام زمان(عج)

داستان ذیل در مورد شخصی است که عاشق دختر همسایشان شده است. او برای رسیدن به عشقش هر کاری می کند ولی نهایتا متوسل به درگاه امام زمان(عج) می شود و آخرش را هم که معلوم است....اما نکاتی بسیار تامل برانگیز در این داستان وجود دارد. منجمله اینکه زیارت وجود مقدس حضرت می تواند نصیب هر کسی بشود (و این نیست که خاص عرفا یا خواص باشد) و ثانیا برای دیدار حضرت لازم نیست که حتما درخواست بسیار عارفانه ای داشته باشی. ظاهرا کیفیت درخواست مهم است نه نوع درخواست. اینکه هر چی می خواهی را خالصانه طلب کنی. در هر صورت این داستان را با دقت مطالعه کنید.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : یکشنبه 27 اسفند 1396 16:09 | چاپ مطلب

کتاب نامه های نوجوانان به امام زمان (عجل الله فرجه الشریف)

کتاب " نامه های نوجوانان به امام زمان (عجل الله فرجه الشریف)" نوشته محمد تقی اکبر نژاد که توسط انتشارات مسجد مقدس جمکران به چاپ رسیده است.

شما عزیزان می توانید این کتاب را از لینک زیر دریافت کرده و استفاده نمایید.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : یکشنبه 27 اسفند 1396 16:04 | چاپ مطلب

قصیده بهاریه امام خمینی (ره) درباره انتظار

آمد بهـــــار و بــــوستان شد رشک فردوس بـــرین

گلهـــــا شکفتــــــه در چمن، چون روى یار نازنین

گسترده، بــــــاد جانفــــزا، فرش زمرّد بى شُمــر 

افشـــــــــانده، ابـــــر پرعطا بیرون ز حد، دُرِّ ثمین

از ارغـــــــــوان و یاسمن، طرف چمن شد پرنیــان

وَز اُقحـــــــــوان و نسترن، سطح دَمَن دیباى چین

از لادن و میمـــــون رسد، هر لحظه بوى جانفـــزا

وَز ســـــــورى و نعمان وزد، هر دم شمیم عنبرین

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : یکشنبه 27 اسفند 1396 15:48 | چاپ مطلب

روایت ابوسهل نوبختی از انتقال امامت به امام زمان (عج)

شیخ طوسی در کتاب غیبت از احمد بن على رازى و او از محمد بن على و او از عبید اللَّه بن محمد بن جابان دهقان از ابو سلیمان داود بن غسان بحرانى روایت نموده که‏ گفت: بخدمت ابو سهل اسماعیل بن على نوبختى رسیدم و سلام نمودم، ابو سهل گفت: ولادت (م ح م د) فرزند حسن بن على بن محمد بن على بن موسى بن جعفر بن محمد بن على بن حسین بن على بن ابى طالب صلوات اللَّه علیهم اجمعین در سامره بسال 256 اتفاق افتاد. مادرش صیقل، و کنیه‏ اش ابو القاسم می باشد، و همین کنیه است که پیغمبر خبر داده و فرمود: نام او چون نام من و کنیه ‏اش مثل کنیه من است، لقبش مهدى و حجت و منتظر است و هم او صاحب الزمان می باشد.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : یکشنبه 27 اسفند 1396 15:36 | چاپ مطلب

ارتباط انتظار با دردمندی نسبت به درد دیگران

انسان‌ها در زندگی بی‌نیاز از هم نیستند. زندگی فردی برخلاف فطرت و سنت طبیعی است. آنچه زندگی اجتماعی را آسان و مفید می‌سازد، تعاون و مشارکت و همیاری است.

در دین اسلام، تاکید شده که افراد، در کار خیر و اعمال صالح، مشارکت داشته باشند و به یاری هم بشتابند و برعکس، در کارهای بد و گناه، عدم همکاری مطلوب است. قرآن می‌فرماید: «وَتَعَاوَنُوا عَلَى الْبِرِّ وَالتَّقْوَى وَلَا تَعَاوَنُوا عَلَى الْإِثْمِ وَالْعُدْوَانِ؛ بر نیکی و تقوا تعاون و یاری داشته باشید و بر گناه و تجاوز، یکدیگر را یاری نکنید.»(۱)

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : یکشنبه 20 اسفند 1396 17:45 | چاپ مطلب

چشمه‏ سار جاری امامت (بخش پایانی)

...ادامه از بخش نخست

کسانی که امام مهدی، علیه‏ السلام، را دیده‏ اند

آنچه گذشت نمونه‏ هایی از کلمات افراد معتمد و صاحب نام شیعه در زمان امام حسن عسکری، علیه‏ السلام، بود که در آنها به طرق مختلف بر تولد فرزندامام یازدهم و آخرین حجت‏ حق گواهی داده شده بود. حال به بررسی کلمات کسانی می‏ پردازیم که خود حضرت مهدی، علیه‏ السلام، را به هنگام تولد و یا پس از آن مشاهده کرده‏ اند:

1. اولین شاهد تولد امام عصر، علیه‏ السلام، «حکیمه‏» دختر بزرگوار امام جواد، علیه‏ السلام، و عمه امام حسن عسکری، علیه‏ السلام، است. (22)

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : یکشنبه 20 اسفند 1396 17:31 | چاپ مطلب
کل صفحات :30
1
2
3