X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

فضیلت منتظران بر یاران صاحب الزمان(عج)

در روایت آمده است که: به خدا سوگند شما که در حال انتظار می میرید، مرگتان عادی نیست بلکه در نزد خدا (ثواب آن) از شهدای بدر و احد بیشتر است...

و در روایتی دیگر آمده: شما بالاتر از اصحاب قائم(عج) هستید برای آنکه شب و روزتان در میان ترس می ذرد، از ستم پیشوایان جور بر امامتان، و خودتان بیمناک هستید اگر نماز بخوانید با ترس می خوانید، اگر روزه بگیرید یا تقیه روزه دار هستید، اگر حج به جا بیاورید یا تقیه است اگر شهادت دهید، شهادت تان مورد قبول نیست ... 1

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : یکشنبه 30 اردیبهشت 1397 16:03 | چاپ مطلب

راه تشخیص مدعیان دروغین در کلام صادقین(ع)

احادیث و روایات اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام درباره نشانه های شناخت مدعیان دروغین مهدویت راهکارهایی ارائه کرده اند که در حکم چراغ راه می تواند در هیاهوی فتنه های آخرالزمان، راهگشا باشد.

چنان که امام باقر(ع) فرمودند: «اگر امر بر شما مشتبه شود «عهد پیامبر خدا(ص)، پرچم و سلاح او» و «نفس زکیه» که از فرزندان امام حسین(ع) است بر شما مشتبه نمی شود [و اینها برای شناخت امام مهدی(عج) برایتان کافی است] و اگر اینها نیز برایتان مشتبه شد «ندای آسمانی» که به اسم و کار او ندا می دهد، برایتان مشتبه نخواهد شد.» (تفسیر عیاشی، ج ۱، ص ۶۵)

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : یکشنبه 30 اردیبهشت 1397 15:58 | چاپ مطلب

دعا برای ظهور امام زمان (عج)


تاریخ ارسال : دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 16:21 | چاپ مطلب

کاش با تو بودیم یا صاحب الزمان (عج)


تاریخ ارسال : دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 16:17 | چاپ مطلب

شیعیان و دنیای مهدوی

معروف است که می گویند «الناسُ عَلی دینِ مُلوکِهم» و رعیت همیشه رنگ و بوی شاهان و رهبران خود را دارا بوده اند، شیعه نیز باید چنین باشد و رنگ و بوی امامان خویش را دارا باشند؛ به گونه ای که هر کس آنها را مشاهده کند، بر امامان و مربیان آنها تحسین گوید. امام صادق علیه السلام فرمود: «مَعاشِرَ الشیعةِ! کُونوا لَنا زَینا وَلا تَکونوا عَلَینا شَینا، قولوا لِلنّاسِ حُسْنا، واحْفَظوا ألْسِنَتَکُمْ وَکُفُّوها عَنِ الفُضولِ وقَبیحِ القَوْلِ (5) ؛ ای گروه شیعه! زینت ما باشید نه باعث ملامت و سرزنش ما، با مردم نیکو سخن بگویید، و زبانتان را حفظ کنید و آن را از زیاده روی و زشت گویی بازدارید..»

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 16:13 | چاپ مطلب

کلام امام رضا علیه السلام و پیوستن به خیمه امام زمان (عج)

امام رضا علیه السلام فرموده اند: هر امامی عهد و مثیاقی بر دوستان و پیروانش دارد  و بی شک یکی از اعمالی که نشان وفاداری کامل به عهد و ادای نیک آن است٬ زیارت آرامگاه است٬ پس هر کس با رغبت و اعتقاد به آنچه مطلوب ایشان است آنان را زیارت کند٬  امامان  در روز قیامت شفیع ایشان خواهد بود. ( البحار 100/116)

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 16:09 | چاپ مطلب

شرح چهل حدیث از حضرت مهدی (عج)-حدیث چهارم

فلسفه ى امامت

أَوَ ما رَأَیْتُمْ کَیْفَ جَعَلَ اللّهُ لَکُمْ مَعاقِلَ تَأْوُونَ إِلَیْها، وَأَعْلاماً تَهْتَدُونَ بِها مِنْ لَدُنْ آدَمَ(علیه السلام . 1

آیا ندیدید که چگونه خداوند براى شما، ملجأهایى قرار داد که به آنان پناه برید، و عَلَم هایى قرار داد تا با آنان هدایت شوید، از زمان حضرت آدم (علیه السلام) تا کنون.

شرح

این عبارت، قسمتى از توقیعى است که از ناحیه ى حضرت، به خاطر اختلاف میان ابن أبى غانم قزوینى و جماعتى از شیعیان صادر شده است.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 15:52 | چاپ مطلب

معرفت به امام زمان (علیه السلام)، نجات از مرگ جاهلی است

پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) فرمودند: «مَنْ ماتَ وَ لَمْ یَعْرِفْ امامَ زَمانِهِ ماتَ میِتَةً جاهِلِیَّةً= هر کس بمیرد، درحالى که امام زمانش را نشناخته باشد، به مرگ جاهلیت مرده است».

منظور از معرفت چیست؟ معرفت غیر از اطلاعات و علم است. علم کلی است. این که می گویند امام دوازدهم است اسمش مهدی است، پسر نرجس خاتون و امام حسن عسکری (علیه السلام) است. در 255 هجری متولد شده است؛ اینها همه اطلاعات است. معرفت جزئی است. یعنی باید شخص در درون خودش با این شخصیت به رویا رویی و شناخت برسد.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : چهارشنبه 19 اردیبهشت 1397 17:09 | چاپ مطلب

نگرشی بر تصور ظهور امام زمان(عج) در روز جمعه

یکی از تصورات رایج در بین عموم مردم ظهور امام زمان(عج) در روز جمعه است. در این باره توجه به برخی نکات ضروری است.

یکی از مسائلی که در تفکر عموم شیعیان نسبت به امام زمان(عج) رایج است، توجه به روز و تاریخ ظهور امام(ع) است. بر اساس این تفکر، عموم شیعیان و محبان اهل‌بیت(ع) تصور می‌کنند ظهور منجی بشریت در روز جمعه رخ خواهد داد، از این رو  هر هفته به یاد امامشان دعای ندبه می‌خوانند، آیین زیبایی که سالیان زیادی است که در کشور ما نهادینه شده است. هرچند در روایات متعددی روز شنبه را روز ظهور معرفی کرده‌اند.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : چهارشنبه 19 اردیبهشت 1397 16:56 | چاپ مطلب

ماجرای اشاره حضرت لوط به ظهور حضرت مهدی(عج)

یکی از مورخین و تاریخ نگاران بزرگ بشریت، پروردگار عالم و کتاب مقدس قرآن کریم است که با بیان روایت های مختلف، تاریخ اسلام را ورق می زند.

به یاد حضرت قائم عجل الله تعالی فرجه الشریف در پاره‌ای از روایات آمده است: در تفسیر آیه «قالَ لَوْ أَنَّ لِی بِکُمْ قُوَّةً أَوْ آوِی إِلى‌ رُکْنٍ شَدِیدٍ.» ؛ «لوط گفت: ای کاش مرا بر منع شما اقتداری بود یا (حالی که بر منعتان قدرت ندارم از شر شما) به رکن محکمی پناه می‌بردم.»

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : چهارشنبه 19 اردیبهشت 1397 16:48 | چاپ مطلب
کل صفحات :32
1
2
3
4