X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

انتظار فرج یعنی انتظار جهاد در رکاب امام

انتظار ظهور یعنی چه؟

«افضل الاعمال انتظار الفرج» یعنی چه؟ 

بعضی خیال می کنند اینکه افضل اعمال انتظار فرج است، به این معناست که انتظار داشته باشیم امام مهدی علیه السلام (عج) با عده ای که خواص اصحابشان هستند یعنی سیصد و سیزده نفر و عده ای غیرخواص ظهور کنند، بعد دشمنان اسلام را از روی زمین بردارند، امنیت و رفاه و آزادی کامل را برقرار کنند، آن وقت به ما بگویند بفرمایید! ما انتظار چنین فرجی را داریم و می گوییم افضل اعمال هم انتظار فرج است! (یعنی بگیر و ببند، بده به دست من پهلوان!)

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 19 خرداد 1397 17:04 | چاپ مطلب

روایتی تکان‌دهنده از امام زمان(عج)

آموزه‌های اسلامی و شیعی همواره برای تربیت انسان و جامعه برنامه‌های کامل و جامعی دارند، اهل بیت طاهرین(ع) که معدن معرفت و علم الهی هستند انتظارشان پایبندی واقعی پیروان و محبانشان به معارف اسلامی است.

اگر این پایندی از سوی افراد مشاهده نشود، دچار دو نوع آسیب جدی خواهیم شد اول؛ تحقق تربیت ناقص دینی و فرهنگی و دوم رنجیده خاطرکردن امامان معصوم به این دلیل که فرامین آنان از سوی مدعیان محبت و ارادت بر زمین می ماند، بر زمین ماندنی که جامعه را از نقطه آرمانی دور می کند.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 19 خرداد 1397 16:33 | چاپ مطلب

روایت مادر امام محمد باقر علیه السلام پیرامون ظهور

عمیره دختر نفیل می گوید:

شنیدم که دختر حسن بن علی(ع) فرمود:

ظهوری که منتظر آن هستید تحقق پیدا نمی کند تا آن زمان که بعضی از شما از بعضی دیگر دوری کنند و برخی از شما برخی دیگر را لعن کنند و گروهی از شما آب دهان بر صورت گروهی دیگر بیندازد؛ تا آنجا که جمعی از شما بر کفرِ جمعی دیگر شهادت دهند.

پرسیدم: در آن زمان خیر در چیست؟

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 19 خرداد 1397 16:27 | چاپ مطلب

یاوران مهدی(عج)


تاریخ ارسال : شنبه 19 خرداد 1397 16:16 | چاپ مطلب

آستانه سامرا

« آستانه سامرا » در شهر سامرا در 120 کیلومتری شمال بغداد و در شرق دجله قرار دارد. مدفن شریف امام هادی علیه السلام (الکافی، ج 1، ص 498 .) و امام عسکری علیه السلام (کتاب الغیبۀ، ص 218 .)، جد و پدر بزرگوار حضرت مهدی علیه السلام (مجمع البلدان، ج 4، ص 123 .) و نیز مقبره نرجس خاتون مادر امام زمان علیه السلام و حکیمه خاتون عمه پدر آن حضرت (و شاهد ولادت ایشان) در آنجا قرار دارد.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 12 خرداد 1397 16:47 | چاپ مطلب

ابوصالح یعنی چه؟

«ابو صالح» ، در بعضی از کتابها به عنوان یکی از کنیه های حضرت مهدی علیه السلام یاد شده است. شاید این کنیه با استفاده از روایت ذیل باشد:

امام صادق علیه السلام می فرماید :هرگاه راه خود را در سفر گم کردی، سپس بانگ برآور:«ای صالح» یا « ای ابا صالح » خداوند رحمتش را بر تو فرود آورد! راه را به ما نشان ده! (شیخ صدوق، من لا یحضره الفقیه، ج 2، ص 298 .)

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 12 خرداد 1397 16:41 | چاپ مطلب

ابوالادبان که بود؟

«اَبُو الادْیان» یکی از خدمتکاران بیت شریف امام حسن عسکری علیه السلام بود که علاوه بر حضور در بیت آن بزرگوار، متصدی امور نامه های آن حضرت و بردن آنها به شهرهای مختلف نیز بود. او یکی از کسانی است که روایت شهادت امام عسکری علیه السلام و نماز خواندن حضرت مهدی علیه السلام بر آن حضرت را ذکر کرده است.شیخ صدوق رحمه الله در «کمالالدین و تمام النعمه»( باب 43 ) بدون آن که آن را از کسی شنیده باشد - بلکه در نوشته هایی دیده است - چنین نقل کرده است:

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 12 خرداد 1397 16:33 | چاپ مطلب

عاقبت یک عمر انتظار

عصرهای جمعه ،غروب دلتنگی است و آن یک دلتنگی بزرگ ،باز هم نیامد و دلواپسی بزرگی که در پشت این غم نهفته است این است:

«دارد زمان آمدنت دیر می شود ...دارد جوان سینه زنت پیر می شود ...»

«تقصیر گریه های غریبانه شماست ...دنیا غروب جمعه چه دلگیر می شود...»

پاداش منتظران ظهور؛ محشور شدن در روز قیامت با ایشان

مَسعَده می گوید: خدمت حضرت صادق (علیه السلام) بودم که یک پیرمرد خمیده ای در حالی که به عصایش تکیه زده بود، وارد شد و سلام کرد. حضرت جوابش را دادند. به گریه افتاد. امام فرمود: چرا گریه می کنی؟

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 12 خرداد 1397 16:23 | چاپ مطلب

انتظار فرج، جزئی از فرج است

اعتقاد به ظهور منجی و فرهنگ انتظار همواره مورد توجه امامان معصوم علیهم السلام بوده و آن بزرگواران به مناسبتهای مختلف به تببین باور مهدویت و ویژگی های ظهور و انتظار پرداخته اند. در این میان به بیانات گهربار امام رضا علیه السلام در زمینه ترویج فرهنگ مهدویت و انتظار می پردازیم.

امام رضا(ع) درباره لزوم وجود حجت بر زمین و بهره مندی موجودات از انوار وجودی او امام (ع) را به عنوان مهار دین و نظام مسلمین و عامل اصلاح دنیای مردم و سبب عزّت و سربلندی اهل ایمان معرفی کرده و تأکید کرده اند که زمین همواره نیازمند حضور حجت الهی و امام خواهد بود.(1)

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 5 خرداد 1397 17:05 | چاپ مطلب

محراب وصل (ملاقات طاهر نجفی با امام زمان (عج))


تاریخ ارسال : شنبه 5 خرداد 1397 16:51 | چاپ مطلب
کل صفحات :15
1
2