X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

خداى تعالى منتظر است‏

امام رضا (ع) مى‏ فرمایند:

«مَا أَحْسَنَ الصَّبْرَ وَ انْتِظَارَ الْفَرَجِ أَ مَا سَمِعْتَ قَوْلَ اللهِ عَزَّ وَ جَلَّ «وَ ارْتَقِبُوا إِنِّى مَعَکُمْ رَقِیبٌ» 1 «فَانْتَظِرُوا إِنِّى مَعَکُمْ مِنَ الْمُنْتَظِرِینَ» 2 فَعَلَیْکُمْ بِالصَّبْرِ فَإِنَّهُ إِنَّمَا یَجِى‏ءُ الْفَرَجُ عَلَى الْیَأْسِ فَقَدْ کَانَ الَّذِینَ مِنْ قَبْلِکُمْ أَصْبَرَ مِنْکُم؛ 3

چقدر زیباست صبر و انتظار فرج! مگر سخن خداوند متعال را نشنیده ‏اید که مى‏ فرماید: «انتظار بَرید که من هم با شما از منتظرانم.»، «انتظار بکشید که من هم با شما از انتظار کشندگانم.» پس صبر پیشه کنید. فرج و گشایش پس از ناامیدى خواهد آمد و گذشتگان شما صبورتر از شما بودند.»

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 30 تیر 1397 17:16 | چاپ مطلب

در دوران غیبت، خدا نزدیک تر است‏

از امام صادق (ع) نقل شده است:

«أَقْرَبُ مَا یَکُونُ الْعِبَادُ مِنَ اللهِ جَلَّ ذِکْرُهُ وَ أَرْضَى مَا یَکُونُ عَنْهُمْ إِذَا افْتَقَدُوا حُجَّةَ اللهِ جَلَّ وَ عَزَّ وَ لَمْ یَظْهَرْ لَهُمْ وَ لَمْ یَعْلَمُوا مَکَانَهُ وَ هُمْ فِى ذَلِکَ یَعْلَمُونَ أَنَّهُ لَمْ تَبْطُلْ حُجَّةُ اللهِ جَلَّ ذِکْرُهُ وَ لَا مِیثَاقُهُ فَعِنْدَهَا فَتَوَقَّعُوا الْفَرَجَ صَبَاحاً وَ مَسَاءً فَإِنَّ أَشَدَّ مَا یَکُونُ غَضَبُ اللهِ عَلَى أَعْدَائِهِ إِذَا افْتَقَدُوا حُجَّتَهُ وَ لَمْ یَظْهَرْ لَهُمْ وَ قَدْ عَلِمَ أَنَّ أَوْلِیَاءَهُ لَا یَرْتَابُونَ وَ لَوْ عَلِمَ أَنَّهُمْ یَرْتَابُونَ مَا غَیَّبَ حُجَّتَهُ عَنْهُمْ طَرْفَةَ عَیْن ...؛1

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 30 تیر 1397 17:11 | چاپ مطلب

کتاب چهل داستان و حدیث از امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف

کتاب " چهل داستان و چهل حدیث از امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف" نوشته عبدالله صالحی که توسط انتشارات مهدی یار به چاپ رسیده است. 

از جمله موضوعات این کتاب می توان به عناوین : "خلاصه حالات چهاردهمین معصوم: دوازدهمین اختر امامت؛ در مدح دوازدهمین اختر امامت؛ میلاد سعادت بخش؛ فایده عطسه و برخورد با آن؛ جواب چهل مسئله مشکل از کودکی خردسال؛ تشخیص حرام و حلال برای کودکی

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 25 تیر 1397 17:27 | چاپ مطلب

دورانهای غیبت حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف)

امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف)، دارای دو غیبت هستند؛ یکی غیبت صغری و دیگری غیبت کبری. در این مقاله به شرح و بیان این دو دوره خواهیم پرداخت.

دوره غیبت صغری:

امام حسن عسکری (علیه السلام) در هشتم ربیع الاول سال 260 ق؛ یعنی در زمانی که حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف)، پنج سال بیشتر نداشت، به دست معتمد، خلیفه عباسی به شهادت رسید و امام عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف)، بر پیکر پدر بزرگوار خویش نماز گزارد.[1] از این پس بود که دوره جدیدی از زندگی امام مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف)، که به غیبت صغری معروف است، آغاز شد.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 9 تیر 1397 18:16 | چاپ مطلب

شروع غیبت کبری امام مهدی (عج الله تعالی فرجه الشریف)

غیبت بلند یا غیبت کبری یا نیابت عامه

این دوره بعد از زمان غیبت صغری آغاز شد و تا امروز ادامه دارد که دوران امتحان و سنجش ایمان و عمل مردم است .

در زمان نیابت عامه ، امام ضابطه و قاعده ای به دست داده است تا در هر عصر، فرد شاخصی که شرایط و ویژگیها در همه ابعاد بر او صدق کند، نایب عام امام عصر باشد و به نیابت از سوی امام ، ولی جامعه باشد در امر دین و دنیا .

به همین دلیل در هیچ دوره ای پیوند امام با مردم گسیخته نشده است . امروز که دوران نیابت عامه است ، عالم بزرگی که دارای همه شرایط فقیه و دانای دین بوده است و نیز شرایط رهبری را دارد در رأس جامعه قرار می گیرد و مردم به او مراجعه می‌کنند و او صاحب " ولایت شرعیه " است به نیابت از حضرت مهدی (عج).

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 9 تیر 1397 18:07 | چاپ مطلب

سیره شخصی امام مهدی عجّل الله تعاله فرجه

سیره امام مهدی(عج) در رفتار شخصی و نیز در ارتباط با مردم،نمایانگر یک حاکم اسلامی نمونه است که حکومت در نگاه او وسیله ای است برای خدمت به مردم ورسانیدن آن ها به قله های کمال و نه جایگاهی برای برای زراندوزی و ستمگری و به استثمار کشیدن بندگان خدا!

به راستی که آن امام صالحان در کرسی حکمفرمایی یادآور حکومت پیامبر اکرم(ص) و امیرالمومنین علی(ع) است و با وجود آنکه همه اموال و ثروت ها در اختیار اوست در زندگی شخصی خود در پایین ترین سطح به سر می برد و به کمترین ها قناعت می کند.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 9 تیر 1397 18:02 | چاپ مطلب

یاران امام حسین علیه السلام الگوی یاران امام زمان (عج)

یکی از نیازهای اساسی منتظران در عصر غیبت، لزوم برخورداری از الگوهای عملی، در مسیر خودسازی و نیز همراهی و مساعدت امام معصوم است، کسانی که توانسته باشند در عرصه عمل، برای تحقق اهداف و آرمان‌های امام خود، جان فشانی کنند و نمونه‌های روشنی در طریق اطاعت و سرسپردگی باشند و به راستی، چه کسانی شایسته‌تر از یاران امام حسین(ع)؟!

یارانی که امام خود را در تحقق بخشیدن به اهدافش یاری کردند؛ یاران بزرگ و مجاهدی که عقل بشری از درک مقامشان عاجز است؛ آن‌هایی که امام معصوم، در وصفیشان فرمود: «فَإنی لا أعلمُ أصحاباً أوفی و لا خیراً أصحابی...؛ من یارانی بهتر و باوفاتر از اصحاب خود نمی‌شناسم».(1)

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 9 تیر 1397 17:24 | چاپ مطلب

ریشه انتظار

منشأ و خاستگاه انتظار ظهور «نجات دهنده بزرگ» را مى توان در گزینه هاى زیر تحلیل و تبیین کرد :

1. نداى فطرت و طبیعت ذات بشر

چشمداشت آمدن یک مصلح آسمانى و امید به آینده اى روشن و استقرار صلح و عدل، امرى فطرى و طبیعى است که با ذات و وجود آدمى سر و کار داشته و با آفرینش هر انسانى همراه است و زمان و مکان نمى شناسد و به هیچ قوم و ملّتى اختصاص ندارد. بر این اساس همه افراد - طبق فطرت ذاتى خود - مایلند روزى فرا رسد که جهان بشریت در پرتوی ظهور رهبرى از نابسامانى ها نجات یابد.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 9 تیر 1397 17:18 | چاپ مطلب

امام زمان(عج) برپا کننده فیض عدالت

امام خلیفه خدا بر روی زمین، حجت او بر بندگان وی و مجرای فیوضات و برکات خداوند تعالی است؛ یعنی آنچه از سوی حق تعالی بر بندگان نازل می شود چه نعمت های مادی و چه معنوی همگی از برکت وجود امام تحقق می یابد. امام قلب عالم امکان، واسطه فیض و مجرای نزول مواهب و عطایای حق تعالی بر همه مخلوقات است. چنانکه حقیقت انسان روح اوست و بقای انسان و اعضا و جوارح او به روح بستگی دارد. بی گمان بقای عالم امکان و ادامه حیات آن و نزول فیوضات معنوی مانند هدایت و جلوگیری ازگمراهی و ضلالت و دفع ورفع شبهات به وجود حجت الهی بستگی دارد. در عصر حاضر امام بر حق و آخرین جانشین پیامبراکرم(صلی الله علیه وآله)، امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) است. ما در این مقاله فقط به تبیین وساطت فیض معنوی آن حضرت خواهیم پرداخت.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 9 تیر 1397 17:12 | چاپ مطلب

عبارت روی پرچم صاحب الزمان(عج)

امام باقر علیه السلام به ابو حمزه فرمودند: «گویا قائم(عج) اهل بیتم را می بینم که وارد نجف می شود و هنگامی که به بالاترین نقطه نجف رسید، پرچم رسول خدا صل الله علیه وآله را می گشاید. زمانی که پرچم باز شد فرشتگانی که در جنگ بدر حضور داشتند، بر او فرود می آیند.» (1)

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 2 تیر 1397 15:29 | چاپ مطلب
کل صفحات :15
1
2