X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

سرورم غیبت تو آسایش و آرامش را از قلبم گرفت

حضرت امام جعفر صادق(ع) گاه مشتاقانه از زمان ظهور آخرین حجّت خدا صحبت می‌کند و به حال کسانی که آن زمان را درک می‌کنند، رشک می‌برد و می‌فرماید: فطوبی لمن أدرک ذلک الزّمان.۲

خوشا به حال کسی که آن زمان را دریابد.

گاه نیز عاشقانه آرزوی درک زمان آن حضرت را می‌کند و می‌فرماید: و لو أدرکته لخدمته أیّام حیاتی.۳

اگر زمان [ظهور] او را درک می‌کردم همه عمرم را در خدمتش می‌گذراندم.

و گاه با مشاهده شرایط غیبت آن حضرت از خود بی خود شده و سیل اشک از دیدگان جاری می‌سازد:

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 19 شهریور 1397 13:12 | چاپ مطلب

آیا می توان برای بر آوردن حاجات به حضرت نرجس خاتون توسل جست؟

پرسش:

آیا می توان برای بر آوردن حاجات به حضرت نرجس خاتون توسل جست و او را به پیشگاه خدا واسطه قرار داد؟ و می توان خواندن زیارت عاشورا را تا آخر عُمر برای بر آوردن حاجت به ایشان هدیه کرد؟ و اگر حاجت بر آورده نشد، چکار باید کرد؟

پاسخ:

جناب نرجس خاتون یکی از بنده های مقرب خدا است که قطعاً به اندازه ارج و منزلت و قرب خود به خداوند متعال و به اذن الهی می تواند واسطه فیض باشد و در بر آورده شدن حاجات می توان به آن جناب توسل جست. اما نکته ای که توجه به آن لازم و ضروری است این است که نباید انتظار داشت که حاجات انسان بعد از توسل حتما در زمان معین و سریع بر آورده شود. دلیل آن هم چند امر می تواند باشد که در ذیل به آن ها اشاره می شود:

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 19 شهریور 1397 13:08 | چاپ مطلب

برجسته‌ترین ویژگی امام زمان(عج) کدام است؟

طبق روایات اهل بیت علیهم السلام  مهمترین ویژگی امام مهدی(عج) و حکومت ایشان عدل معرفی شده است.

 کم تر حدیثی دربارۀ آن حضرت آمده که عدل ایشان در آن یادآوری نشده باشد و در اینجا به چند مورد بسنده می کنیم:

از رسول اکرم(ص) در وصف امام قائم(ع) آمده: «أوّل العدل و آخره. . .» ؛ [او]اوّل و آخر عدل است.(۱)

در کمال الدین از پیغمبر اکرم(ص) منقول است که فرمود: «به درستی که خلفا و اوصیای من و حجّت‌های الهی بر خلق بعد از من دوازده نفرند، اوّلشان برادرم و آخرشان پسرم است. عرض شد: یا رسول اللّه! برادرت کیست؟ فرمود: علی بن ابی طالب. گفته شد: پسرت کیست؟ فرمود: همان مهدی که زمین را از قسط و عدل پر کند، هم‌چنان‌که مالامال از ستم و ظلم شده باشد.»(۲)

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 19 شهریور 1397 13:00 | چاپ مطلب

علت جوان بودن امام زمان (عج) در زمان طولانی چیست ؟

علت این که امام زمان (عج) در زمان ظهور با گذشت زمان طولانی جوان هستند و این که یاران ایشان نیز همگی جوان هستند چیست؟

پاسخ:

قدرت خداوند متعال مطلق است و بر انجام هر ممکنی قادر و تواناست در قرآن کریم، خداوند متعال موارد متعددی را ذکر کرده که در آن ها، خداوند عجائب قدرت خود را به نمایش گذارده و آن ها را در پیش روی مردم قرار داده است. مثلاً برای حفاظت از جان ابراهیم ـ علیه السّلام ـ آتش را بر آن حضرت سرد و مایه سلامت قرار داد. برای حفاظت از جان موسی ـ علیه السّلام ـ دریا را شکافت. برای حفاظت از جان عیسی ـ علیه السّلام ـ وی را به آسمان ها برد و قدرت نمائی های دیگر. بنابراین قدرت خداوند متعال، مطلق است و بر انجام هر امر ممکنی، قادر و توانا است.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 19 شهریور 1397 12:52 | چاپ مطلب

بررسی سندی دعای سلامت امام زمان (عج)

دعای سلامت امام زمان (عج) -که در منابع مختلف، با اندکی تفاوت ذکر شده است- به چهار طریق وارد شده: 1. کافی از محمد بن عیسی از صالحان (معصومان): ظاهراً بین کلینی و محمد بن عیسی راویانی وجود دارند که به قرینه حذف شده‌اند؛ آنها عبارتند از: احمد بن محمد، ابوالحسن علی بن حسن بن علی بن فضال و ابوجعفر محمد بن عیسی یقطینی. 2. اقبال: سید بن طاووس، از جماعتی از اصحاب خود، از جمله ابن ابی قرة و او به اسنادش از علی بن حسن بن علی بن فضال و او از محمد بن عیسی بن عبید، او نیز به اسنادش از معصومان(ع). 3. کفعمی در المصباح و البلد الامین بدون سند آورده است. 4. کفعمی در البلد الامین، تحت عنوان دعای کنزالعرش، به طور مرسل از پیامبر(ص).

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 19 شهریور 1397 12:42 | چاپ مطلب

ظهور؛ تحقق آرزوی همه آرمان گرایان در طول تاریخ

با سیرت انقلابی حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف است که ستم و بیداد ریشه کن شود و عدالت رخ نماید و امنیتی همه جانبه - که لازمه رشد و کمال همه جانبه است - حاکم گردد. چنانکه در خبری از امام صادق علیه السلام ویژگیهای دولت آن حضرت چنین آمده است:

 هنگامی که قائم عجل الله تعالی فرجه الشریف قیام کند، به عدل حکم نماید و در روزگار او بیداد تماما نابود گردد و راهها امن شود و زمین برکات خود را آشکار سازد و هر حقی به صاحبش برگردانده شود و هیچ پیرو دینی نماند، مگر آنکه به اسلام درآید و با ایمان شناخته شود، نشنیده ای که خدای سبحان می فرماید: هر که (و هر چه) در آسمانها و زمین است، خواه و ناخواه او را گردن نهاده است، و همه به سوی او باز گردانده می شوند (آل عمران، 83)

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 10 شهریور 1397 13:02 | چاپ مطلب

مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف؛ غمخوار بشریت

مفضل می‌گوید: از امام صادق علیه السلام درباره نوزادی پرسیدم که بدون دلیل خاصی می‌خندد و یا بدون ناراحتی و درد گریه می‌کند. آن حضرت فرمودند:

یَا مُفَضَّلُ، مَا مِنْ طِفْلٍ إِلَّا وَ هُوَ یَرَى الْإِمَامَ وَ یُنَاجِیهِ فَبُکَاؤُهُ لِغَیْبَةِ الْإِمَامِ عَنْهُ وَ ضَحِکُهُ إِذَا أَقْبَلَ إِلَیْهِ حَتَّى إِذَا أُطْلِقَ لِسَانُهُ أُغْلِقَ ذَلِکَ الْبَابُ عَنْهُ وَ ضُرِبَ عَلَى قَلْبِهِ بِالنِّسْیَان

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 10 شهریور 1397 12:43 | چاپ مطلب

مظلومیت غربت امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف

عظمت و حقیقت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف ازهر جهت در توان پذیرش عقل و علم بشر نبوده و نخواهد گنجید.

تابش نور او بر عالم احاطه داشته و همه مخلوقات هستی از نور وجود او بهره مند می گردند. پس با این همه عظمت آن بزرگوار سالهاست که در پس پرده غیبت و غربت وجود دارد.

اینجاست که مظلومیت حضرت به وضوح احساس میشود؛ چرا که ایشان بر گردن ما حق دارند و آن حق دوستی و یاری و مودت ایشان و... می باشد ولی ما چه کرده ایم؟؟!!

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 10 شهریور 1397 12:36 | چاپ مطلب

امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف؛ تنها امامی که به شهادت نمی‌رسد

ما دلیل قاطع و محکمی بر شهادت و یا وفات آن بزرگوار نداریم و تنها دلیل بسیار ضعیفی در کتاب الزام الناصب ذکر شده که آن هم از معصوم نقل نشده است.

قسمت اول:

 در این قسمت  به دو دلیل کشته نشدن آن حضرت اشاره می‌کنیم:

1-امامی که وجودش عدل و قیامش به امر الهی برای از بین بردن ظلم و جور و برپایی عدل و عدالت  است، چگونه پس از برقراری عدالت و برچیده‌شدن ظلم از روی کره خاکی و تمام عالم هستی، فردی می‌تواند برای ایجاد ظلم و قتل کسی به پاخیزد؟

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 10 شهریور 1397 12:32 | چاپ مطلب

پاداش قلم زدن برای مولای جان ( روحی فداه )

پاداش آنها که برای امام عصر ارواحنافداه (عج) قلم میزنند :

صفوان بن یحیی میگوید : روزی خدمت امام رضا (ع) بودم سخن از اهل قلم و علاقه آنها نسبت به حضرت مهدی (عج) به میان آمد ، حضرت ثامن الحج (ع) برای آنها طلب آمرزش کردند و فرمودند: «خداوند از آنان خشنود باشد.» آنگاه فرمودند: «بهشت دارای هشت درب است که یکی از آنها مخصوص اهل قلم میباشد، آنان (اهل قلم) بهترین پیروان ما از بین شیعیان جهان هستند، خداوند سبحان محبت و دوستی ما را در سرشت آنان قرار داده است.» (بحارالانوار، ج ۶۰، ص ۲۱۶)

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 10 شهریور 1397 12:16 | چاپ مطلب
کل صفحات :13
1
2