X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

یاد و دعا برای هادی امت، حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف)

در زیارت نامه ی امام زمان میخوانیم:

"السّلام علیک یانورَالله الذی یهتدی به المهتَدون"

"سلام برتو ای نور خدا که به وسیله آن راه یافتگان هدایت می شوند"

فعل مضارع دلالت بر تجدد و دوام دارد؛ مراد از عبارت این است که امام زمان (عج) که نور خدا هستند، هدایت بخشی حضرت دائمی است. همه هدایت یافتگان ، به هدایت وبرکت و نور حضرت هدایت می شوند.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 23 مهر 1397 09:59 | چاپ مطلب

توسل به غایب زمانه !

تقرب جستن به درگاه حق و انس و اتصال با مبدا هستی نیازی است که فطرتا در نهاد انسان قرارداده شده تابواسطه آن بتوانیم در هیاهوی زمان و با اتصال به مبدا حقیقی راه راگم نکنیم که این نوع تقرب جستن نیازمند تلاش و حرکتی است، گاه این حرکت و تلاش بواسطه قراردادن وسیله ایی است که مورد اعتماد حضرت حق است.

در میان ما شیعیان ،ائمه معصومین که واسطین فیض الهی در زمین هستند ،بهترین وسیله برای این توسل و اتصال هستند .چرا که در روایات متعدد و آیات وحی بسیار این امر اشاره شده.توسل به امام عصر از جمله توسلاتی است که ب علت توجه خاص آنحضرت به امتش از اهمیت بسزایی برخوردار است.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 23 مهر 1397 09:52 | چاپ مطلب

چطور امامی مهربان، انتقام می گیرد؟

هرگاه صفات امام زمان علیه السّلام را بررسی کنیم چیزی جز مهربانی و عطوفت نمی بینیم امامی که مهربان تر از پدر و مادر توصیف شده است، اما یکی از القاب ایشان "منتقم" است. حال در این نوشتار به بررسی چرایی انتقام گرفتن حضرت می پردازیم.

آرامش بشر در سایه عدل مهدوی 

هدف امام زمان علیه السّلام از ظهور و قیام، برپایی عدالت جهانی و حاکمیت قرآن و اسلام در جهان است، تا در پرتو قرآن بشر به آرامش کامل رسیده و به راحتی نردبان ترقی و کمال را طی کند، اما از ابتدای تاریخ ما شاهد زورگویی و ظلم و ستم طاغوت ها بوده ایم و همیشه عده ای هستند که به هیچ وجه حاضر به پذیرش حق و عدالت نیستند و حاضرند تمام انسانها را قربانی امیال نفسانی خود کنند، مانند اسرائیل در این زمان که هیچ منطق و قانونی را نمی پذیرد و منطقش فقط کشتار است، حال امام مهربانی ها که برای هدایت بشر و آرامش و عدالت جهانی قیام می کند چاره ای جز مبارزه و جنگ با این ستمگران دارد؟

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 23 مهر 1397 09:46 | چاپ مطلب

مکان ظهور

امام زمان (ع) در کجا ظهور می کند؟ آنچه در روایات زیاد و فراوان ذکر شده است لحظه اول ظهور امام زمان (ع) که مردم او را می بینند در شهر مکه و در بین رکن و مقام است . این طور که در روایات است مردم مکه می بینند شخصیتی با لباس و شمشیر و نعلین پیغمبر وارد مکه می شود.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 23 مهر 1397 09:39 | چاپ مطلب

یوم تبدل الارض غیر الارض

«یوم تبدل الارض غیر الارض» (ابراهیم آیه 48)

«روزی که زمین به غیر زمین تبدیل می شود»

در کتاب شریف نجم الثاقب ج1 ص160 مرحوم محدث نوری از نعمانی روایت کرده اند که مقصود این است که زمین در زمان ظهور آن حضرت به صورت دیگری (غیر این زمین فعلی) تبدیل می شود (و به تعبیر دیگر به وجود آمدن یک بهشت دنیایی بر روی کره زمین).

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : یکشنبه 15 مهر 1397 10:03 | چاپ مطلب

ما مسئول اشک‌های امام زمانیم

سخن آغازین

اگر قرار باشد فقط یک نفر در روی زمین مستجاب الدعوه بوده و پروردگار عالم دعایش را بپذیرد، تنها ولیّ خدا و محبوب‌ترین انسان‌ها نزد او، یعنی حضرت ولیّ عصر (عج) است. در شرح احوالات امام زمان علیه‌السلام بارها خوانده‌ایم که علاوه بر اینکه ایشان ما را به دعا برای فرج، تشویق نموده‌اند، خود نیز بارها فرج و ظهور خویش را از پروردگار متعال درخواست نموده و فرموده‌اند: «اللَّهُمَّ أَنْجِزْ لِی مَا وَعَدْتَنِی وَ أَتْمِمْ لِی أَمْرِی وَ ثَبِّتْ وَطْأَتِی وَ امْلَإِ الْأَرْضَ بِی عَدْلًا وَ قِسْطاً». حال پرسش اینجاست که چرا خداوند حکیم، دعای خلیفه و جانشین خویش در زمین را برای تعجیل در فرجش مستجاب نمی‌کند؟ پاسخ به این پرسش را باید در چند نکته جستجو نمود:

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : یکشنبه 15 مهر 1397 09:54 | چاپ مطلب

فایده امام غایب

وجود امام، هدف اصلى نظام خلقت و رابطه میان عالم مادى و عالم ربوبى است .امام سجاد علیه السلام مى فرماید: ما امان اهل زمین هستیم، چنان که ستارگان، امان اهل آسمان اند. به واسطه ماست که آسمان به زمین فرود نمى آید.... به واسطه ما باران رحمت حق، نازل و برکات زمین خارج مى شود. ما اگر روى زمین نبودیم، زمین اهلش را فرو مى برد.(نجم الثاقب، باب دوم)

بدیهى است که حضورو غیبت او در ترتب این آَثار تفاوتى ندارد. حضرت در ادامه مى فرماید: تا حال هیچ وقت، زمین ازحجَت خالى نبوده است، ولى آن حجت، گاهى ظاهر وگاهى غایب است راوى مى گوید: گفتم: مردم چگونه ازامام غایب بهره مى برند؟ فرمود: همان گونه که ازخورشید پشت ابر بهره مى برند.(بحارالانوار ج52 ص92)

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : یکشنبه 15 مهر 1397 09:46 | چاپ مطلب

چگونه حضرت مهدی (عج) که دریک مکان است،ناظرهمه جامی باشد؟

باید دانست که حاضروناظر دانستن امام به این معنا نیست که امام با چشم سر افراد را نگاه میکند،همانگونه که شاهد وناظربودن خدا نیز شهود ودیدن مادی نیست،بلکه امام دارای حقیقت وجودی بسیاربلندی است که مربوط به گستره  این عالم مادی نیست.

دربسیاری ازاخباروروایات برای پیامبرصلی الله علیه و آله وامامان غیرازآنچه که ما آن را نفس و روح می نامیم مقامی والاتراثبات شده وآن مقام نورانیت است. درروایتی نقل شده است«نخستین چیزی که خداوند متعال آفرید نورپیامبراکرم صلی الله علیه و آله وامامان بود.» ودر روایتی دیگربیان شده است«خداوند ازنور عظمت خویش آنان را آفرید.»

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : یکشنبه 15 مهر 1397 09:37 | چاپ مطلب

کدام پیامبران قرار است امام زمان (عج) را یاری دهند؟

حذیفة بن یمان گوید:رسول خدا صلّی اللّه علیه و اله فرمود:«وقتی که عیسی بن مریم فرود آید و به مهدی علیه السّلام وارد می شود،گوئی از موی سرش آب می چکد(یعنی موی سر او می درخشد،گوئی که آن را روغن آلود کرده اند یا آن که با آب شسته اند) امام رو به او کرده و می گوید:پیش آی و با مردم نماز بگزار،عیسی بن مریم گوید:نماز برای تو به پا شده است،پس عیسی پشت سر مردی از فرزندان من نماز گزارد وقتی که خوانده شد،عیسی برمی خیزد تا در«مقام»می نشیند و با وی بیعت نماید.»

از برخی روایات استفاده می شود که حضرت عیسی علیه السلام بعد از فرود آمدن از آسمان، به شریعت اسلام عمل می کند نه به شریعت خود.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 9 مهر 1397 16:02 | چاپ مطلب

 بعد از ظهور امام زمان چه اتفاقاتی روی می دهد؟

بعد از ظهور امام زمان (عج) رخدادهایی پیش بینی شده است و در قرآن و روایات ائمه بیان شده که مربوط به زمان ظهور تا شهادت و خاکسپاری آن امام عزیز است که در ادامه مطلب به آنها خواهیم پرداخت.

سؤالات در خصوص اتفاقات بعد از ظهور امام زمان (عج):

هنگامی که امام زمان به شهادت می رسند چه کسی او را غسل و تدفین می کند ؟

محل دفن امام کجاست؟

 آیا دنیای کنونی نیز وجود دارد یا قیامت برپا می شود؟

اگر قیامت برپا نمی شود، چه کسی بعد از امام زمان زمام امور را در دست می گیرند؟

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 9 مهر 1397 15:49 | چاپ مطلب
کل صفحات :16
1
2