X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

نقد فیلم فراموشی (Oblivion)

نمایش این فیلم در اواسط 2013 در آمریکا آغاز شد و تا ماه‌ها بعد بر پرده سینماهای جهان بود. تهیه‌کننده، نویسنده و کارگردان این فیلم جوزف کوسینسکی (Joseph Kosinski) بوده و اگرچه بودجه نسبتاً هنگفتی (در حدود 120 میلیون دلار) برای ساخت آن صرف شد ولی به مدد روایت خاص، جلوه‌های ویژه و البته بازیگر مطرح آن –تام کروز- توانست در هفته اول یک سوم این هزینه را جبران کند و البته ظاهراً سود نهایی این کار آن‌قدر جذاب بوده که تهیه‌کنندگان آن تصمیم به ساخت قسمت بعدی برای آن نموده‌اند.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 2 مهر 1397 16:30 | چاپ مطلب

تمرین انتظار

زیباترین چیزی که تو را و جانت را زیبا می‌کند، تقوا است. و ملاک ارزش آدمی، تقوای اوست«ان اکرمکم عندالله اتقیکم»[1].

میهمانی خدا که ماه رمضان هر سال است، دعوت برای تقوی است «لعلکم تتقون»[2] ماه رمضان‌ها، تقوا را تمرین می‌کنی برای تمام سال و تمام عمر و پس از رمضان، به تو ثابت می‌شود؛ می‌توانی نورانی باشی، می‌توانی نزد خدا گرامی باشی و زیبا.

تقوا، خودنگهداری و خویشتن‌داری است و بهترین عمل تقوی است و ورع از گناهان.

وقتی حضرت علی علیهم السلام  از پیامبر علیها السلام  از بهترین کار ماه رمضان پرسید؟ پیامبر علیها السلام  پاسخ داد: «الورع عن محارم الله؛ دوری از گناهان». چون چنین کردی و بر آن استقامت ورزیدی، تمام عمرت عید فطر است و پر از شور و نشاط.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 2 مهر 1397 15:59 | چاپ مطلب

عقاید اقوام مختلف جهان درباره مصلح موعود

اینک براى این که در باره این موضوع سخنى به گزاف نگفته باشیم فهرست مختصرى از بازتاب این عقیده را در میان اقوام و ملل مختلف جهان در اینجا مى آوریم:

1 ـ ایرانیان باستان معتقد بودند که: «گرزا سپه» قهرمان تاریخى آنان زنده است و در «کابل» خوابیده، و صد هزار فرشته او را پاسبانى مى کنند تا روزى که بیدار شود و قیام کند و جهان را اصلاح نماید.

2 ـ گروهى دیگر از ایرانیان مى پنداشتند که: «کیخسرو» پس از تنظیم کشور و استوار ساختن شالوده فرمانروایى، دیهیم پادشاهى به فرزند خود داد و به کوهستان رفت و در آنجا آرمیده تا روزى ظاهر شود و اهریمنان را از گیتى براند.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 2 مهر 1397 15:41 | چاپ مطلب