X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

یوم تبدل الارض غیر الارض

«یوم تبدل الارض غیر الارض» (ابراهیم آیه 48)

«روزی که زمین به غیر زمین تبدیل می شود»

در کتاب شریف نجم الثاقب ج1 ص160 مرحوم محدث نوری از نعمانی روایت کرده اند که مقصود این است که زمین در زمان ظهور آن حضرت به صورت دیگری (غیر این زمین فعلی) تبدیل می شود (و به تعبیر دیگر به وجود آمدن یک بهشت دنیایی بر روی کره زمین).

مفهوم حقیقت ظهور:

حقیقت ظهور در واقع ظهور تمام حقیقت است بر اساس گنجایش دنیایی بر روی کره زمین. در قسمت قبل مسئله ای را مطرح کردیم مبنی بر اینکه چگونه یک چنین بهشت دنیایی در روی کره زمین شکل می گیرد، به عبارت دیگر چگونه می شود که زمینی که پر از ظلم و و جور و زشتی است، ناگهان با تحولی شروع به پاک شدن نموده و این امر عظیم در آن شکل بگیرد به نحوی که پر از عدل و داد و خوبی گردد. توجه به کلمه «یملا» و «ملئت» که بسیار قابل توجه است در روایت «یملا الارض قسطاٌ و عدلاٌ و نوراٌ، کما ملئت ظلماٌ و جوراٌ و سوءٌ » یعنی زمین را پر از عدل و داد و نور می کند همانگونه که پر از ظلم و ستم و تاریکی شده است.

اینکه جهان پر از ظلم و جور و تاریکی است قبل ظهور یعنی ظلمت در یک وضعیت حداکثری قرار دارد و البته تاریکی در وجود و قلوب کسانی است که طبق آیه قرآن کریم ولایت شیطان را پذیرفته اند. و کسانی که ولایت مولا علی علیه السلام و اهل بیت علیهم السلام را پذیرفته اند شیطان در وجود آنها تاثیری ندارد.

ولی مؤمنینی وجود دارند که هرگز از شیطان اطاعت نکرده و خداوند را ولی خود قرار داده اند: الله ولی الذین امنوا «خداوند سرپرست کسانی است که ایمان آورده اند» و اینان در همین زمان تاریکی غیبت مولا گویا که در زمان ظهور به سر می برند و با استمداد دائم از خاندان عصمت و طهارت علیهم السلام در این زمان خفقان جهل و ظلمت وجودشان منور به نور ایمان و ولایت است هرچند تعدادشان کم باشد.

ظهور ؛ آغاز پیوند ملک و ملکوت عالم:

این تحول عظیم زمان غیبت به ظهور چگونه شکل می گیرد و چگونه انجام می شود؟! آیا می توان تصور کرد یک اتفاق مهم و تحول عظیم بنیادین آن هم همچون ظهور حضرت مهدی بدون مقدمه انجام پذیرد؟

 هر انقلابی که در جهان شکل گرفته است ملتزم مقدمات و ملزوماتی بوده که بدون آنها امکان تحقق آن بعید به نظر می رسیده است. یکی از ملزومات فشار ظلم و ستمی بوده که مردم از هیات حاکم بر خود احساس می کردند. پس از آن بوده که احساسات مردم غلیان کرده و دست به برکناری آن هیات های حاکمه می زدند. اما در مورد مسئله ظهور دقیقا چه اتفاقی می افتد؟

در اینجا اولا یک احساس فشار ظلم وستم به صورت جهانی به وجود می آید. ثانیا ناامیدی از اصلاح وضع موجود به وسیله خود بشر است همچنین تو خالی بودن سازمانهای بین المللی مدعی حقوق بشر است که بشر امروز را وادار خواهد کرد که چشم به آسمان بدوزد و این همان اولین جرقه زمین با آسمان است یعنی همان پیوند ملک با ملکوت!

روایتی از جهان پس از ظهور:

«و تشرق الارض بنور ربها و یبلغ سلطانه المشرق و المغرب»

( کشف الغمه ج3 ص297)

«زمین با نور پروردگارش منور می شود و سلطنت او شرق و غرب عالم را در بر می گیرد.»

توضیح روایت:

در این روایت رسول خدا صلی الله علیه وآله می فرمایند: آن کسی که به وسیله نور او زمین روشن می شود حضرت مهدی است و این روشنایی یک روشن شدن عادی نیست یعنی این طور نیست که این مسئله یک طرفه باشد یعنی آقا بدون خواست زمین و زمینیان آنها را منور کند بلکه خود زمین نیز مشتاق دیدار اوست.

 به عبارت دیگر هم همه موجودات روی زمین اعم از جماد و نبات و حیوانات مشتاق این امر و خوشحال از آن می شود و هم انسانها به خاطر عدم توانایی شان از اصلاح مفاسد مشتاق انجام می شود. البته شاید در ابتدای ظهور به دلیل عدم درک صحیح از امر فرج بعضی ها نسبت به آن روی خوش نشان ندهند و یا یک عده ای دیگر مقابل آن بایستند اما با قطع رشته های کذب و افترا و هواپرستی نهایتا همه انسانها به روی او آغوش گشوده و مطیع امرش می شوند.

وقتی به معنی کلمه اشرقت در کتب می نگریم می بینیم که معنای آن فقط روشن شدن نیست؛ بلکه به معنای (چون گل) از سر شوق شکوفا شدن می باشد و حتی آسمانیها نیز از آمدن او خوشحال می شوند.

آری؛   این چنین سلطنت مادی و معنوی او شرق و غرب عالم را فرا می گیرد.


منبع : سایت یاران مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف

منبع ما:http://yaranemahdi.com

تاریخ ارسال : یکشنبه 15 مهر 1397 10:03 | چاپ مطلب

(0)

برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام : *
پست الکترونیک : *
وب سایت :

ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد